Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Tubmarinus w Egipcie  (Przeczytany 18808 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Tubmarinus w Egipcie
« dnia: 30.11.2019, 23:15:10 »
W trakcie swojej długiej kariery, Tubmarinus budował miasta i przeżywał przygody od Ameryki po Morze Śródziemne, ale nikt nie pytał go wcześniej o jego pierwsze stanowisko jako architekta Faraonów - aż do teraz. Ta kampania o średnim poziomie trudności składa się z 9 epizodów, wliczając w to 3 kolonie.

Tak jest, to się dzieje naprawdę... Haspen upichcił kolejną kampanię ;)

Co bardziej pamiętliwi zapewne kojarzą zacnego Tubmarinusa z tej misji, gdzie starzec opowiadał wnukom o swojej drodze do zostania certyfikowanym Atlantydzkim Architektem. Tym razem, jego dorosły już wnuk, Mediteranus, zdecydował sie zapytać dziadka co było potem, tj. gdy Tubmarinus zaciągnął się do pracy u Egipskich Faraonów.

Także ta misja skupiona jest na budowie monumentów; wszakże czym byłby Egipt bez Piramid? :) Poziom trudności jest znacznie wyższy niż podczas poprzedniego spotkania z Tubmarinusem, a kilka epizodów będzie wymagało innego niż zwykle podejścia do zgromadzenia zapasów, budowy pomników czy planowania miasta.

Ufam jednak, że dacie sobie radę. Miłej zabawy!
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

PurCzysty

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Tubmarinus w Egipcie
« Odpowiedź #1 dnia: 05.12.2019, 11:26:22 »
Ukończony scenariusz na bogu. Scenariusz łatwy i przyjemny, chociaż jeden moment był taki, że porzuciłem rozgrywkę na dzień. Chodzi o kolonię, gdzie były 3 trzęsienia ziemi, przez które 2 razy straciłem piramidę. Ostatni raz na 95% ukończeniu budowy. Nie ładnie!

Pomijając ten kataklizm było przy czym posiedzieć. :D

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Tubmarinus w Egipcie
« Odpowiedź #2 dnia: 05.12.2019, 18:04:08 »
Hehe, miałem głęboką nadzieję że ktoś skomentuje ten specificzny epizod, bo dwa razy przestawiałem datę kataklizmów (8 lat było za mało, 15 zdecydowanie za dużo) :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

eravien

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Tubmarinus w Egipcie
« Odpowiedź #3 dnia: 06.12.2019, 19:21:03 »
Hej, dzień dobry, piszę pierwszy raz, żeby podziękować Haspen za Twoje misje.
Już kilka lat temu zacząłem je pobierać i czasami sobie pykać, w końcu stwierdziłem, że czas na feedback :P

Jeśli chodzi konkretnie o tę misję to też muszę przyznać, że budowa piramidy na czas to był genialny pomysł! Ostatni raz się tak emocjonowałem, jak grałem w Zeusa pierwszy raz chyba :P
Ale z dobrych pomysłów też bym dodał w ostatnim epizodzie wymuszone kradzieże oliwek na Cylicji, jako jedyny sposób na zaopatrzenie miasta w oliwę. Fajny też motyw z pozbawieniem miasta granitu przez lawę.

Misję przeszedłem oczywiście na bogu, raz miałem przerwę jednodniową kiedy ogólnie zebranymi kłopotami (potwory) moje miasto miało siłę roboczą w okolicach 30 ludzi i zaczęło się zamieniać w ruinę :P

Fajna historia ogólnie, naprawdę przyjemna misja.
Mam jednak pytanie, czy w ostatnim rozdziale da radę podbić Cylicję i Abu Metetet, czy jest tak ustawione, że się nie da po prostu? Atakowałem takimi ekipami raz po raz, na 1 tarczę, chyba kilkanaście razy i nie dało rady podbić.

Pozdro!

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Tubmarinus w Egipcie
« Odpowiedź #4 dnia: 06.12.2019, 19:36:40 »
Cylicję nie, ale Abu Metetet ma obniżenie siły militarnej w przedostatnim epizodzie, więc powinno się dać podbić (albo pomóc Abydos w wyprawie).

Witamy na forum, tak swoją drogą, i dzięki za wieloletnie granie w moje misje. :)

EDIT: Pójdę i zobaczę w edytorze, czy czegoś nie poknociłem.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Tubmarinus w Egipcie
« Odpowiedź #5 dnia: 06.12.2019, 19:53:34 »
Ależ oczywiście, że był błąd. Wstukałem złe numerki i siła militarna była obniżana w Byblos zamiast Abu Metetet. To tak przy okazji wspomnę jakby ktoś na starej wersji chciał Fenicjan podbić ;)

W załączniku nowa wersja, gdzie Abu Metetet można podbić, jeśli zacznie się kampanię od nowa, albo przynajmniej od epizodu 4-go (po ostatniej kolonii). Ziemka naszego kochanego o podmianę proszę.

A eravien wielkie dzięnx za zauważenie błędu!



Hahaha. Załącznik przeniesiony do pierwszego postu. ;)

World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

PreM

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Tubmarinus w Egipcie
« Odpowiedź #6 dnia: 06.12.2019, 21:35:27 »
Eravien mnie zainspirował - również zarejestrowałem się po to, by w końcu, po paru dobrych latach, podziękować Tobie Haspen, za wiele godzin dobrej zabawy. Twoje misje są świetne, mam nadzieje, że jeszcze niejedna przed Tobą!

PreM

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Tubmarinus w Egipcie
« Odpowiedź #7 dnia: 06.12.2019, 21:40:38 »
Zapomniałem dodać części merytorycznej - misja jak zawsze bardzo przyjemna, ciekawe sprawa z oliwą. Osobiście rozwiązałem to pokojowo - zasypałem Cylicje darami, aż zareagowała na moje prośby. Brakowało mi natomiast wątku militarnego - skoro już miałem kilkanaście oddziałów rydwanów, fregaty i herosów, to fajnie byłoby trochę powojować ;) mimo to, jak wspomniałem, misja bardzo dobra

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Tubmarinus w Egipcie
« Odpowiedź #8 dnia: 07.12.2019, 21:05:29 »
Zaiste, zacna to była kampania mój Haspenie.  :) Bardzo ładne mapy oraz rozgrywka wymagająca planowania, refleksu i kombinowania. Moja ocena to 9,5/10.

Od dziś oficjalnie przypinam Ci zasłużoną łatkę "Pan kataklizm".  ;D

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Tubmarinus w Egipcie
« Odpowiedź #9 dnia: 07.12.2019, 21:10:20 »
Bardzo się cieszę, że się podobało :)

Od dziś oficjalnie przypinam Ci zasłużoną łatkę "Pan kataklizm".  ;D

To za następną kampanię, tj Heraklidów, dostanę kolorową wstążeczkę do tej łatki, tak? :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

jeziu5

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Tubmarinus w Egipcie
« Odpowiedź #10 dnia: 01.02.2020, 11:14:40 »
<zdmuchuje kurz z cyfrowej wersji Zeusa> Khem! Khem! No skoro jest tyle nowych misji od Haspena to czas odkurzyć płyty i wziąć się za grę :D

Misja jak zawsze u ciebie na najwyższym poziomie - czy chodzi tu o treści między misjami, design mapy czy... kataklizmy xD Mówiąc szczerze, za wyjątkiem poziomu "na czaas" (swoją drogą genialny pomysł) kampania nie wydawała się aż taka trudna. Pewnym utrudnieniem było tak długie zablokowanie zbierania podatków. Z drugiej wszelkie "niespodzianki" mitologiczne można było przewidzieć dzięki wstępom do epizodów, co pozwoliło mi na szybką reakcje i budowanie odpowiednich świątyń.

Poza tym miałem jakieś wyjątkowe szczęście jeśli chodzi o umiejscawianie obiektów na mapie. W epizodzie na czas trzęsienie ziemi zatrzymało się 2 kratki od mojej piramidy. Myślałem, że zawału serca dostanę xD A w mieście macierzystym wszystkie potwory i kataklizmy były daleko od moich głównych zabudowań.

Zgadzam się też z poprzednikami, że pomysł na zapewnienie dostaw oliwy tylko przez grabież jest ciekawy, ale dłużej niż w 1 epizodzie byłby już trochę irytujący ;)

Ogólnie mogę tej kampanii dać z czystym sumieniem 10/10

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Tubmarinus w Egipcie
« Odpowiedź #11 dnia: 01.02.2020, 17:43:01 »
O, jeziu! Zostajesz na dłużej? :)

Za ocenę dziękuję, a co do piramidy na czas - było na wzgórzu budować, to i mniej emocji by było :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

jeziu5

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Tubmarinus w Egipcie
« Odpowiedź #12 dnia: 01.02.2020, 21:36:34 »
Zależy jak z czasem będę stał. :D Miałem dzisiaj "dobry dzień" bo leżę chory na zwolnieniu xD Ale skończyłem właśnie Heraklidów i idę się uzewnętrznić na temat epizodu w kolonii. ;)

Znając ciebie wzgórze wydawało mi się podejrzane :D

Riggity

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Tubmarinus w Egipcie
« Odpowiedź #13 dnia: 01.03.2021, 23:59:27 »
Ciekawie się zapowiada ta kampania, aż się pokusiłam o założenie tu konta żeby to skomentować xD Co prawda dopiero 1 epizod kolonialny zaczęłam ale fartownie te kataklizmy występują w miejscach które sobie upatrzę, a nie gdzie bym sie ich spodziewała, tak złośliwie. ;) Ale nie poddam się! ;D

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Tubmarinus w Egipcie
« Odpowiedź #14 dnia: 02.03.2021, 06:52:35 »
Witamy, i powodzenia :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Riggity

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Tubmarinus w Egipcie
« Odpowiedź #15 dnia: 07.03.2021, 23:30:35 »
Ciekawa i dobrze przemyślana kampania. Zraziłam sie trochę bo 1 epizod kolonialny zaczęłam od "wyzwania na czas" ale miano Pan Kataklizm rzeczywiście zasłużone xd Myślę, że w wolnym czasie jeszcze sie pokuszę o wypróbowanie innych misji ;D

Gość

  • Gość
Odp: Tubmarinus w Egipcie
« Odpowiedź #16 dnia: 26.03.2021, 17:28:00 »
Fajnie zrobiona fabuła, mimo że budujesz greckie miasto to naprawdę czuje się egipsko :)
Jednak pierwsze epizody dosyć "powolne" to po zbudowaniu 3 kolonii i powrocie do ojczystego miasta dzieje się aż za dużo. Na szczęście lawa nie rozwaliła mi całego miasta ;)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem