Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Maraton - największe miasto  (Przeczytany 11834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Maraton - największe miasto
« dnia: 09.06.2020, 08:36:37 »
Zasady tej dyscypliny są proste - wybuduj miasto z jak największą liczbą mieszkańców! Za każdego mieszkańca - 1 punkt. Wszystkie oficjalne misje i gry otwarte z Zeusa i Posejdona są dozwolone. Każdy poziom trudności gry jest dozwolony. Ilość punktów z zamieszczonych save'ów liczona jest po upłynięciu 12 miesięcy w grze od momentu wczytania zapisanego stanu gry (bez podejmowania żadnej akcji przez sprawdzającego).



Niepokonanym od 29 czerwca 2020 r. mistrzem w dyscyplinie:
Maraton (największe miasto) z wynikiem 44 260 punktów jest:


kubuś






Poprzednie rekordy:

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Maraton - największe miasto
« Odpowiedź #1 dnia: 09.06.2020, 22:01:09 »
Zgłaszam swoje miasto: Olimpia (z gry otwartej "Gra Otwarta Zabawa")
Około 27 500 ludzi w mieście! :)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Maraton - największe miasto
« Odpowiedź #2 dnia: 13.06.2020, 20:15:37 »
Zgłaszam swoje miasto: Olimpia (z gry otwartej "Gra Otwarta Zabawa")
Około 27 500 ludzi w mieście! :)
Podziwiam zapał i rozplanowanie. Nie osiągnąłeś limitu danych przy takiej liczbie ludności?

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Maraton - największe miasto
« Odpowiedź #3 dnia: 15.06.2020, 21:25:28 »
To miasto jest akurat dosyć stare (budowałem je dobre 10+ lat temu).
Jest tam jeszcze trochę wolnego miejsca, jak ktoś mnie pokona, to spróbuję zoptymalizować to miasto, ale narazie wystarczy by być niepokonanym mistrzem tej dyscypliny. ;)

Sprawdzając ten save nie napotkałem na problemy z limitem danych.

kubuś

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Maraton - największe miasto
« Odpowiedź #4 dnia: 29.06.2020, 23:10:50 »
Trochę się pobawiłem w wolnych chwilach i udało mi się dobić do około 45 000 ludności  :D.
Prawdopodobnie w przeciągu tego roku ubędzie paru mieszkańców ale nie powinien to być zbyt duży odsetek.

EDIT: Znów zdublowałem załącznik. Ech... :/
Czy ktoś widział moją włócznię!? Jak mogę być strażnikiem bez włóczni?

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Maraton - największe miasto
« Odpowiedź #5 dnia: 30.06.2020, 18:04:41 »
Najniżej spadło (w czasie 12 miesięcy sprawdzania) do 44260 ludzi. Świetny wynik! :D
Nie myślałem, że gdziekolwiek w oficjalnych misjach czy grach otwartych da się zmieścić więcej niż 35 tysięcy.
Zmotywowałeś mnie, żeby spróbować pobić Twój rekord. ;)

Ramptourist

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Maraton - największe miasto
« Odpowiedź #6 dnia: 13.07.2020, 22:35:36 »
Chętnie bym się podłaczyl pod wyzwanie i zbudował miasto dla celów konkursu ale...

Oprócz liczby mieszkańców powinny być spełnione dodatkowe warunki np poziom Bóg i brak bezrobocia/niezadowolenia lub inne warianty:

A)miasto z najwyższym rocznym dochodem np z handlu lub ogolem
B)miasto z największą liczbą wojska

Itp


ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Maraton - największe miasto
« Odpowiedź #7 dnia: 14.07.2020, 21:32:28 »
Poziom trudności można zmienić w każdej chwili i chyba nie ma prostego sposobu by sprawdzić czy ktoś to zrobił, dlatego prościej jest pozwolić na jakikolwiek poziom trudności (domyślając się, że najlepiej wybrać najłatwiejszy).

Brak bezrobocia - raczej polegałoby to na postawieniu odpowiedniej liczby cechu rzemieślników tam gdzie jest miejsce - nie wydaje się to zbyt ciekawe. Chyba, że masz na to jakiś pomysł?

Miasto z najwyższym rocznym dochodem - całkiem ciekawy pomysł - pewnie jakaś konkretna misja, albo gra otwarta nadawałaby się najlepiej do tego celu (zawodnicy musieliby poeksperymentować) - np. misja gdzie można eksportować najwięcej towarów (szczególnie rzeźb ;) ); misja gdzie można postawić świątynie Afrodyty i/lub Dionizosa by bez konsekwencji można było podnieść podatki do wyższych poziomów; misja gdzie jest sporo miejsca pod budowę by postawić jak najwięcej domów elity płacących podatki; pewnie jeszcze jakieś interesujące pomysły by się odkryło - co robić by mieć jak najwyższy roczny dochód - przy okazji takich zawodów.

Co do miasta z największą liczbą wojska - to tutaj jest takie:
http://n-gry.pl/forum/index.php?topic=1657.0

Ramptourist

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Maraton - największe miasto
« Odpowiedź #8 dnia: 14.07.2020, 21:46:27 »
Można zmienić poziom trudności ale na bogu miasto ma wyższe wymagania estetyczne, budynki szybciej się zapadają i szybciej tracą zasoby jak np woda, szybciej wybucha niezadowenie itp. miasto budowane na początkującym a przerzucone na boga po prostu się zapadnie a wiele budynków się zdegraduje. Równie dobrze ktoś może w jakiś sposób oszukiwać np kodami (przełączanie misji/zabijanie potworów kulami z ogniem) ale generalnie chodzi o efekt końcowy a nie samo budowanie

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Maraton - największe miasto
« Odpowiedź #9 dnia: 15.07.2020, 20:33:44 »
Masz rację, jak ktoś ma oszukiwać, to będzie oszukiwał bez znaczenia na poziom trudności.
Jednak nie chciałbym teraz zmieniać zasad, bo oznaczałoby to, że poprzednie zgłoszenia należałoby anulować.
Myślę, że nawet grając na poziomie początkującym można mieć frajdę z uczestniczenia w tych zawodach. :)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem