Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Ego-budujący Temat Zbiorczy Haspena  (Przeczytany 31707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Ego-budujący Temat Zbiorczy Haspena
« dnia: 12.02.2011, 19:52:05 »
Witojcie!

Ponieważ ilość linków do misji które robię przerasta możliwości sygnaturek i tinyurl'a, takowoż więc robię temat zbiorczy z linkami (za pozwoleniem miłościwie panującego admina Ziemka ;)).

Nie bać się, że temat się zakopie, bo linka będę trzymał w sygnaturce ;)

Początki, czyli kampanie łatwe i krótkie.

Droga Chwały
Debiut w tworzeniu misji w Zeusie!

Wyspa Handlu
Bo praktyki nigdy za wiele... Uwaga: Wejście i wyjście mapy rozdzielone rzeką, trzeba zbudować most albo budynki będą się zawalać.

Kampanie dłuższe i trudniejsze.

Rodzeństwo z Północy
Skromnym zdaniem autora, najlepsza misja dotychczas ;]

Wyspa Lemnos
'Sequel' Rodzeństwa z Północy. W środku niespodzianka fabularna!

Kurort w Helus
Misja trochę bardziej 'na luzie' pod względem fabularnym.

Zabić Tyrana
Trudna misja skupiona na walce, wypełniona małymi mapami i wymagającymi celami do zrealizowania.

Dzieci Soddusa (ATL)
Dość długa kampania - dużo budowania, ale miejsca znacznie mniej.

Atlanci na Wschodzie (ATL)
Ogromna kampania o alternatywnej wersji ekspansji Atlantydy na Morze Śródziemne.

Czyny Inwiziklosa
Krótka kampania w stylu Kurortu w Helus, wymagająca dobrego planowania przestrzeni miasta.

Między Grekami (ATL)
Sequel 'Atlantów na Wschodzie', krótszy ale nie mniej wymagający.

Mniejsi Bogowie
Krótka kampania nawiązująca do Kurortu w Helus i Czynów Inwiziklosa.

Czarne Chmury (ATL)
Trzecia część 'trylogii' zapoczątkowanej niechcąco przez 'Atlantów na Wschodzie' - w środku motywy polityczno-apokaliptyczne.

Egipska Gorączka (ATL)
Misja głównie egipska w naturze.

Niech Żyje Królowa! (ATL)
Pisząc biografię Królowej Sagis, zajmiesz się budową jej miasta, Sagei, od założenia do końca panowania Królowej.

Obcy z Głębin
W tej kampanii zajmiemy się budową portu aby pokonać złych piratów z Krety - dopóki nie okaże się, że problem jest większy i innego typu niż wcześniej zakładano...

Pelops i Synowie
Misja oparta na micie of rodzie Pelopsa; począwszy od Pelopsa, skończywszy na jego sławnych wnukach: Menealosie i Agamemnonie.

Młodzieniec z Góry Pindus
Wiele może się stać gdy jedno marzenie rzuci młodzieńca w wir wojny!

Architekt Tubmarinus (ATL)
Dziadek Tubmarinus opowiada wnukom, jak to za młodu piramidy i świątynie budował.

Poszukiwany Eneasz
A poszukują go ci, którzy ocaleli z zagłady Troi. Czy uda im się go odnaleźć?

Macedończyk
Czas na podbój Grecji ramię w ramię z ambitnym Macedońskim królem - to jest, Filipem II!

Wojny Diadochów
Kontynuacja kampanii 'Macedończyk'; założ Aleksandrię i poprowadź ją przez krwawe czasy po rozpadzie imperium Aleksandra Wielkiego!

Nowy Świat (ATL)
Czyli Atlanci wyruszają odkrywać Amerykę!

Klątwa Nisjosa
Takie co nieco o klątwach i boskich zniknięciach.

Kalymnomachia
Krwawa tragedia rodem z antycznej Grecji.

Ród Pteleusa
Tytuł mówi sam za siebie!

Imperium Kalidońskie
Grupa myśliwych z rodzinami powraca do Kalidonu, ojczyzny ich przodków, ale czy zdołają odbudować miasto?

Bizantyjskie Szlaki
Pomóż odbudować Bizancjum o którym będzie głośno zarówno na zachodzie jak i wschodzie!

Kraina Wróżek (ATL)
Czy odważysz się odkryć sekrety Atlantów wraz z Enigmą i jej wróżkami?

Na Brzegach Atlantyku
Trzej Bizantyjscy kupcy opowiadają historię Luzji, miasta na zachodzie Iberii.

Odbudowa
Atlantyda została zniszczona, a Grecy potrzebują żywności, która dostarczy nowa kolonia na wyspie Euboea.

Gordiasz i Midas
Wyrusz do Frygii, by z Gordiaszem założyć nowe miasto, a jemu synowi, Midasowi, pomóc z kilkoma problemami!

Księżniczka Eriel (ATL)
Była księżniczka Oceanidów potrzebuje twojej pomocy! Czy zdołasz jej pomóc?

Tubmarinus w Egipcie (ATL)
Stary Tubmarinus decyduje się opowiedzieć o swojej pierwszej pracy - jako Architekt Egipskich Faraonów.

Heraklidzi
Pomóż potomkom Heraklesa odzyskać to, co im się należy - władzę nad Peloponezem!

Gry otwarte.

Pylos
Mało miejsca, dużo roboty!

Stymfalus
Górskie szczyty, wąskie przełęcze, wszechobecne skały!

Megara
Rolnicze miasto z dużą swobodą działania.

Enikos (ATL)
Niewielka gra otwarta, po Atlantydzku.

Selo (ATL)
Atlantydzka gra otwarta z odrobiną fabuły i ogromną mapą.

Tychos (ATL)
Duża mapa z mnóstwem zasobów, ale czy na pewno oznacza to sielankę i dobrobyt?

Augea
Basilikon z Aten żąda wybudowania kolonii... ale czy będziesz mu posłuszny?

Abmatarna (ATL)
Atlanci mogą osiedlić się w końcu nad brzegami Nilu, ale nie oznacza to, że będzie im tam łatwo i przyjemnie!

Mykeny
Zajmij się budową Myken podczas gdy wokół trwa Wojna Trojańska!

Utopia (ATL)
W Utopii będzie panował dostatek i pokój... chyba że odważysz się wtrącić w porachunki Olimpijczyków.

Ida
Skupiona na ekonomii mapa, pełna łąk gotowych do zagospodarowania.

Inne kampanie:

Potęga Myrtany
Misja stworzona przez Mistrza Ignis. Oryginalnie miała parę błędów, ale osobiście bardzo mi się spodobała to wziąłem na warsztat i dopracowałem - jednak wszelka chwała należy się Mistrzowi Ignis ;)

Milet - Misja Epizodyczna
Jedno-epizodowa misja podczas której będziemy odbudowywać Milet podczas zawieruchy wojennej późnego III wieku p.n.e.

Pax - Misja Epizodyczna (ATL)
Pojedynczy epizod który sprawdzi twoje zdolności w budowaniu miasta i jego obronie!
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Ego-budujący Temat Zbiorczy Haspena
« Odpowiedź #1 dnia: 02.11.2020, 20:43:47 »
Czas na emeryturę!

Będę szczery - po 10 latach tworzenie misji w Zeusie straciło dla mnie to 'coś', i tym razem jestem tego pewien. Nie wiem, czy to nie wina stabilnej pracy i zarobków (jak na te czasy) które pozwoliły mi na kupno lepszego sprzętu, a co za tym idzie, przestawienie się na nowsze gry. Edytora Zeusa nie odpaliłem od początku roku, a w samą grę grałem, nie wiem, chyba jakoś w czerwcu jak miałem urlop. Sam Zeus też jest już całkiem sędziwy - w końcu gra obchodzi w tym roku 20 urodziny o ile się nie mylę ;) Na forum oczywiście zostaję, ale nowych misji/gier otwartych nie będzie.

Może jak wyjdzie Nabuchadnezzar, który nie dość że będzie miał polskie tłumaczenie, to gra wyposażona jest w edytor map i misji, a dodawanie nowych rzeczy będzie możliwe zarówno 'manualnie' jak i przez Steam Workshop... może wtedy wrócą chęci i energia do tworzenia historii osadzonych w Mezopotamii.

To rzekłem.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ego-budujący Temat Zbiorczy Haspena
« Odpowiedź #2 dnia: 03.11.2020, 16:30:17 »
Tylko nie to! To oznacza, że wielu graczy odstawi teraz tę wspaniałą grę i odejdzie ona w zapomnienie. Tak chętnie bym jeszcze pograł w jakieś Twoje misje. Wielka szkoda.  :'(

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ego-budujący Temat Zbiorczy Haspena
« Odpowiedź #3 dnia: 03.11.2020, 19:04:49 »
:(

Dziękujemy Haspen za 48 przygód, które stworzyłeś! :D (Dobrze policzyłem? ;) )
Jesteś najlepszym twórcą przygód Zeusa i Posejdona! :D

Od siebie mogę dodać, że do Zeusa wracam z różną częstotliwością, ale nawet po 1,5 rocznej przerwie nie wątpię, że jeszcze do niego wrócę. :)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Ego-budujący Temat Zbiorczy Haspena
« Odpowiedź #4 dnia: 03.11.2020, 19:32:11 »
Tylko nie to! To oznacza, że wielu graczy odstawi teraz tę wspaniałą grę i odejdzie ona w zapomnienie. Tak chętnie bym jeszcze pograł w jakieś Twoje misje. Wielka szkoda.  :'(

No to weź się do roboty! :P

Dziękujemy Haspen za 48 przygód, które stworzyłeś! :D (Dobrze policzyłem? ;) )

34 kampanie, 2 misje epizodyczne i jakieś 12 gier otwartych.

Sporo materiału do grania, starczy ludziom na kilka tygodni czy nawet miesięcy :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ego-budujący Temat Zbiorczy Haspena
« Odpowiedź #5 dnia: 06.11.2020, 00:38:27 »
Kiedyś musiał taki moment nastąpić, komu by się chciało do śmierci robić misje do gry. :D Graczy w Zeusa jest coraz mniej, tak że nie dziwię się takiej decyzji. Na koniec mogę Ci Haspenie podziękować za te godziny rozrywki, które nam zapewniłeś, oraz przeprosić za słowa krytyki, której Ci nie szczędziłem przez te wszystkie lata. ;P

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Ego-budujący Temat Zbiorczy Haspena
« Odpowiedź #6 dnia: 06.11.2020, 06:54:28 »
Jedna krytyka lepsza od 10 pochlebstw, bo przynajmniej wiem, gdzie jest źle i gdzie trzeba poprawić :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ego-budujący Temat Zbiorczy Haspena
« Odpowiedź #7 dnia: 06.11.2020, 13:00:51 »
Czy ja wiem? Zazwyczaj krytyka to subiektywna opinia, więc nie zawsze będzie miarodajna, ale mam nadzieję, że moja była chociaż z tych konstruktywniejszych. :D

jeziu5

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ego-budujący Temat Zbiorczy Haspena
« Odpowiedź #8 dnia: 28.11.2020, 12:58:39 »
Z wielkim smutkiem przeczytałem tą wiadomość, gdyż dla mnie przechodzenie misji Haspena to zawsze była wielka przyjemność. Dzięki wielkie za mnóstwo godzin dobrej zabawy, główkowania nad stworzeniem miasta... i nawet za te bluzgi kiedy nagle lawa wyskakiwała w środku mojej mieściny!  ;)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem