Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Olimpijska draka  (Przeczytany 13846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PurCzysty

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Olimpijska draka
« dnia: 01.08.2021, 17:35:10 »
Tajemnicza żeńska osobowość wskazała Ci miejsce, w którym powinieneś wznieść miasto. Po czasie okazuje się, że zostałeś wrobiony w konflikt pomiędzy bogami. Ta kampania składa się z pięciu epizodów miasta macierzystego i jednego kolonialnego.

Haspen, odbijam piłeczkę po dłuższej przerwie.

Ciepło się zrobiło to nabrałem chęci na wypad do Grecji. Historia jest zmyślona, ale ociera się o mity. Za dużo nie będę się rozpisywać tutaj bo wszystko jest zawarte w kampanii. :D

Kampania była testowana wiele razy (już mam jej dość), więc wszystko można wykonać, nawet jeśli się zdaje, że jest inaczej. Za błędy w tekstach z góry przepraszam, bardziej ze mnie architekt niż tekściarz. :D

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Olimpijska draka
« Odpowiedź #1 dnia: 04.08.2021, 07:10:17 »
O, patrzcie jaka niespodzianka :D

Witamy po dłuższej przerwie :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

PurCzysty

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Olimpijska draka
« Odpowiedź #2 dnia: 04.08.2021, 21:46:14 »
Znów naszło mnie na Zeusa, jednak najpierw zacząłem od zrobienia scenariusza, też jestem już po zaległym Twoim scenariuszu. :)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Olimpijska draka
« Odpowiedź #3 dnia: 05.08.2021, 20:47:06 »
Więc będzie więcej misji? :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

PurCzysty

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Olimpijska draka
« Odpowiedź #4 dnia: 06.08.2021, 17:40:32 »
Zacząłem kolejną, ale robiona na spokojnie i powoli, gdy się znajdzie wolna chwila. :P Mam ogólny pomysł i zrobiłem w sumie już coś, czego jeszcze nie było w żadnym jak dotąd scenariuszu (odkrywając przy okazji nowe talenty w sobie XD).

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Olimpijska draka
« Odpowiedź #5 dnia: 07.08.2021, 22:34:01 »
Misja zaliczona na "bogu". No prawie zaliczona, bo przeskoczyłem epizod z dwoma cyklopami. Po prostu nie dałem sobie z nimi rady bez pomocy Odyseusza. Choć sam nie wierzę, że to napiszę, ale to było za trudne. Testowałeś kampanię na najtrudniejszym poziomie?

Ogólne wrażenia z gry miałem dość pozytywne. Piękny krajobraz miasta, wprost majstersztyk, chociaż miejsca pod budowę ciut mało. Fabuła całkiem w porządku. Jedynie te błędy w tekście :-\, no i wspomniane wcześniej cyklopy, odebrały mi trochę przyjemności z gry.

PurCzysty

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Olimpijska draka
« Odpowiedź #6 dnia: 08.08.2021, 02:22:16 »
Było testowane na bogu. Co do cyklopów to mogę nawet napisać, że po zabiciu pierwszego miałem jeszcze dużo czasu, aż się pojawi drugi. Pewnie miałeś problem przez typowe wojsko w Zeusie, które się nie lubi ruszać, ale jest na to rada. Zawsze ustawiam wojsko na "tryb specjalny" przez co podchodzą do wroga i się rzeczywiście leją, zamiast tylko stać. Miejsca rzeczywiście dużo nie ma. Sam jestem fanem kombinowania z budowaniem osiedli, ale mogę napisać, że kolejny scenariusz będzie miał dużo miejsca. :)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Olimpijska draka
« Odpowiedź #7 dnia: 08.08.2021, 09:22:47 »
Pewnie miałeś problem przez typowe wojsko w Zeusie, które się nie lubi ruszać, ale jest na to rada. Zawsze ustawiam wojsko na "tryb specjalny" przez co podchodzą do wroga i się rzeczywiście leją, zamiast tylko stać.
Tego też próbowałem. U mnie jednak nie zdało to egzaminu.
Sam jestem fanem kombinowania z budowaniem osiedli, ale mogę napisać, że kolejny scenariusz będzie miał dużo miejsca. :)
W takim razie z niecierpliwością czekam na kolejną kampanię.  :)

jeziu5

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Olimpijska draka
« Odpowiedź #8 dnia: 13.03.2022, 13:58:24 »
Pierwsza misja w tegorocznym odgrzebaniu Zeusa  ;D I od razu bardzo przyjemna. Bardzo spodobała mi się mapa miasta macierzystego - z jednej strony dużo miejsca na osiedla/świątynie, z drugiej ciekawe wąwozy i płaskowyże by kreatywnie zaplanować układ przemysłu. Dawno też nie miałem okazji zabić potwora(ów) wojskiem. Na szczęście misję wcześniej przygotowałem więcej hoplitów, więc cyklopy dość szybko wróciły tam gdzie ich miejsce.

Za to w kolonii dwa razy musiałem zaczynać misję od początku  >:( Ja wiem, że Haspen jest często wzorem w kontekście tworzenia scenariuszy, ale dlaczego kopiować od niego właśnie kataklizmy  ;) Dwa razy lawa/trzęsienie ziemii niszczyło mi prawie zbudowaną świątynie Demeter i powodowały restart epizodu. Trzecią świątynię zburzyła mi fala, ale na szczęście do tego czasu miałem już zbudowane odpowiednie budynki :D

Ogółem grało mi się bardzo przyjemnie i chętnie zagram w kolejne misje!

kubowy

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Olimpijska draka
« Odpowiedź #9 dnia: 14.05.2022, 14:15:04 »
Dzień dobry, czy może mi ktoś pomóc . Gdzie te pliki powinny być umieszczone ? Wgrałem wypakowane pliki do ADVENTURE, nawet do ADVENTURE / Olimpijska draka. Pojawia się  na liście misji ale nic ponad to . W załączniku zdjęcie jak to wygląda. Wersja jest z płyty naście lat temu zainstalowana . Działa wszystko poza nowymi misjami.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Olimpijska draka
« Odpowiedź #10 dnia: 16.05.2022, 16:44:44 »
A jaką masz wersję gry? Z dodatkiem? Bo jest wymagany.

kubowy

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Olimpijska draka
« Odpowiedź #11 dnia: 17.05.2022, 20:11:46 »
Takie coś znalazłem :
Zeus: Pan Olimpu
Wersja 1.0.0.0
Plik Readme
Listopad 1, 2000
 
Pojawiło się także takie coś :

a o co chodzi z dodatkiem ?

EDIT :
Znalazłem jeszcze wersje Posejdon 1.1.0.0 i wrzuciłem wszystkie pobrane misje do */ADVENTURES. Gra wystartowała i pojawiły się nowe misje.

Dzięki za podpowiedz.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem