Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Empire Earth!  (Przeczytany 8865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Empire Earth!
« dnia: 17.07.2015, 13:04:49 »
Aż się zdziwiłem że nie ma tutaj tematu o tej grze. Tak więc!

Empire Earth to można rzec dziecko zrodzone ze związku Civilization i Age of Empires. Budujemy naszą 'cywilizację' jak w AoE, ale zacząć możemy od prehistorii, przechodząc do epoki brązu, wieków ciemnych, renesansu, by potem przejść w wiek industrializacji a potem czasy współczesne - a nawet wypełnioną laserami i robotami bojowymi przyszłość. W sumie er jest 14(Prehistoria, Era Kamienia, Era Miedzi, Era Brązu, Ciemne Wieki, Średniowiecze, Renesans, Era Imperialna, Era Industrialna, Okres 1szej Wojny Światowej, Okres 2giej Wojny Światowej, Czasy Współczesne, Era Komputerów, Era Nanotechnologii).

Grę cechuje mnogość jednostek i budowli; z każdą erą przybywa nam nowych jednostek; wpierw będą to łucznicy, proste łodzie i jeźdźcy, potem dostaniemy machiny oblężnicze. W czasach renesansu muszkiety i armaty wypierają już łuczników i katapulty; a konnica w czasach wojen światowych zostaje wyparta przez czołgi. Wtedy też dochodzą nam nowe rodzaje jednostek - lotnictwo i ciężka marynarka, w tym łodzie podwodne. Gdy na zegarze stuknie trzecie milenium, pojawiają się bombowce atomowe, łodzie z głowicami nuklearnymi, roboty bojowe i wieżyczki laserowe.

W międzyczasie trzeba dbać o rozwój ekonomiczny i postęp technologiczny; z każdą erą trzeba wynajdywać nowe technologie by ulepszać wytrzymałość budynków, aby nasi cywile szybciej zbierali materiały, a także aby usprawniać działanie specjalnych 'zdolności' budynków (szpital leczy szybciej i na większe odległości, świątynie chronią lepiej przed kataklizmami, itp.)

Gra różni się od Age of Empires dwiema dodatkowymi cechami: pierwszą jest tutaj obecność magii (w pewnym sensie). Oprócz standardowego Kapłana którego zadaniem jest nawiedzanie wroga i nawracanie jego jednostek, jest też Prorok, który sprowadzać może na wrogów kataklizmy takie jak trzęsienie ziemi czy plaga. O ile na początku (czasy starożytne) Prorokowie mogą dosłownie zmieść całe osady z mapy, tak z biegiem czasu jest coraz łatwiej ochronić się przed kataklizmami, do tego stopnia że tworzenie Proroków to strata surowców.

Drugą odmnienną cechą jest to, że jednostek bojowych nie usprawnia się w budynkach, a klikając na ikony przedstawiające atak, zasięg, pancerze i zdrowie jednostki. Jedno usprawnienie działa na wszystkie jednostki tego typu, aczkolwiek mamy tylko 10 'punktów' usprawnień. Ulepszenie zdrowia, ataku, zasięgu czy szybkości kosztuje 2 punkty każde, a jeden rodzaj pancerza wymaga 1 punktu usprawnień. Biorąc pod uwagę że każdą cechę jednostki można ulepszyć dwa razy, często będziemy musieli wybierać - więcej zdrowia i pancerza, czy może zasięg i mobilność, a może max. siły bojowej?

Na koniec dodam, że w grze znajduje się kilka kampanii; obejmujących swym zasięgiem czasy od prehistorii do przyszłości. Dodatek do gry, Art of Conquest, poszerza zasób kampanii o dodatkowe 3, a także dodaje nową erę, 'Koszmiczną' (lata 2200-2300), kiedy to można zacząć kolonizować i podbijać przestrzeń kosmiczną nad planetą ;)

Tyle z mej strony, trochę się rozpisałem, ale było trzeba :D Ktoś grał? Ciągle gra? Chętnie pogadam, bo kilka miesięcy temu ponownie 'odkryłem' i teraz namiętnie gram ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Empire Earth!
« Odpowiedź #1 dnia: 17.07.2015, 15:32:14 »
Grałem trochę w podstawkę i dodatek. Nigdy nie udało mi się osiągnąć Ery Kosmicznej. :F Ale za to kampanie fajne.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Empire Earth!
« Odpowiedź #2 dnia: 17.07.2015, 16:09:15 »
Jeśli gram w mapki losowej przeciwko komputerowi, to albo kończę na Erze Brązu (pierwsze machiny oblężnicze = łatwiej osady niszczyć) albo Epoce Imperialnej (muszkiety + armaty + bombardy + strzelcy wyborowi = śmierć i zniszczenie).

Kampanie rzeczywiście ciekawe. Z podstawki mam: Grecką i Angielską po całości, w Niemieckiej utknąłem na początku 2giej Wojny Światowej, a Rosyjskiej to nie mogę drugiej misji przejść :T Za to dodatku rzadko tykam, i jedynie kilka epizodów z kampanii Rzymskiej zrobiłem.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Empire Earth!
« Odpowiedź #3 dnia: 18.07.2015, 08:07:57 »
W losowych mapach zawsze wolalem wymaksowac ere.  Dlatego mialem/mam problemy z dotarciem do ery kosmicznej - brakuje klawisza za to odpowiedzialnego. Zeby bylo weselej, ten bug wystepuje mi na legalnej kopii z ekstra klasyki.

Co do kampanii to najfajniejsze wlasnie byly starozytna i sredniowieczna.  Mniej kombinowania bylo.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Empire Earth!
« Odpowiedź #4 dnia: 18.07.2015, 12:20:51 »
Właśnie, jak dochodzą łodzie podwodne i samoloty i helikoptery i mechy, to mi się już wszystko płącze i zaczynam przegrywać :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Jakub Rozwadowski

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Twemu miastu będzie brakowało pieniędzy!"
    • Zobacz profil
Odp: Empire Earth!
« Odpowiedź #5 dnia: 19.07.2015, 13:36:29 »
Zacząłem przeglądać to i owo na YT o Empire Earth II i... muszę orzec iż jestem zaintrygowany. Chyba kupię lub pobiorę tę grę.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Empire Earth!
« Odpowiedź #6 dnia: 19.07.2015, 19:45:54 »
Nigdy nie miałem okazji grać, jakoś nigdy nie trafiłem na tą grę.
W którą gracie? Empire Earth I, II, III?
Widzę, że na GOGu wszystkie 3 można kupić za 18.37 euro.
https://www.gog.com/game/empire_earth_gold_edition

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Empire Earth!
« Odpowiedź #7 dnia: 19.07.2015, 22:32:49 »
W jedynkę, osobiście. Dwójka dodała sporo innowacji ale na tym się poślizgnęła też. A trójka wcale mi się nie podobała... to już nie to samo.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Empire Earth!
« Odpowiedź #8 dnia: 25.03.2016, 20:26:35 »
*zdmuchuje kurz* Przy okazji tak wspomnę - jeśli ktoś gra w Empire Earth 1, a chce zagrać ze z mną, to da się przez Hamachi; trochę przy tym kombinacji ale zawsze dopomogę ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Empire Earth!
« Odpowiedź #9 dnia: 28.03.2016, 22:09:21 »
A ja przy okazji wspomnę, ze Empire Earth jest w promocji (już się kończy) na GOG.com: ;)
https://www.gog.com/game/empire_earth_gold_edition
Empire Earth 2 i 3 również.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem