Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: King of Dragon Pass  (Przeczytany 4252 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Jakub Rozwadowski

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Twemu miastu będzie brakowało pieniędzy!"
    • Zobacz profil
King of Dragon Pass
« dnia: 25.07.2015, 22:24:52 »
Witam w tym wątku, w którym poruszę temat gry King of Dragon Pass.

Gra nie cieszy się wielką sławą, ponieważ jest trudna i pochodzi z 1999 roku. Pobrałem ją i zacząłem grać na poziomie normalnym i... nie dałem rady. aby grać w tą grę trzeba mieć dużą wiedzę o Angielskim i dobrze popisać się wiedzą o gospodarce. Trzeba się opiekować klanem i wykonywać decyzje, które mogą zależeć od przyszłości klanu. Gra może cię dosłownie wciągnąć w ekran. Można kupić na GOG ale cenie się nie przyglądałem gdyż zdobyłem grę z innego źródła.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: King of Dragon Pass
« Odpowiedź #1 dnia: 25.07.2015, 23:15:29 »
Trzeba też dużo czytać o mitologii świata gry i tak zwanych 'Heroquestach'; potrzebne one by zdobyć przychylność bogów i otrzymać wskazówki na temat artefaktów potrzebnych do ukończenia gry.

A przecież po drodze są wybory do rady plemiennej, pory roku, oranie pól, sianie i zbiory zboża, napady po krowy wrogich plemion, odwiedziny sług nikczemnego Faraona, dinozauro-ludzie, krasnoludy, kaczoludy, nieumarli, dzicy bogowie, słudzy Chaosu, wojny plemienne,... gra jest bardzo obszerna i jak już Jakub wspomniał, bardzo trudna; nawet pomyślnie ukończone Let's Play to poniekąd rzadkość ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Jakub Rozwadowski

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Twemu miastu będzie brakowało pieniędzy!"
    • Zobacz profil
Odp: King of Dragon Pass
« Odpowiedź #2 dnia: 26.07.2015, 09:20:23 »
Często droga, którą możemy obrać może nas prowadzić do nędzy i rozpaczy. Heroquesty wykonuje się po to by zyskać błogosławieństwo jakiegoś boga w jakiejś sprawie, przykładowo Heroquest Założenie burzowego plemienia pomaga nam założyć plemię dzięki błogosławieństwu Orlanta.

Jakub Rozwadowski

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Twemu miastu będzie brakowało pieniędzy!"
    • Zobacz profil
Odp: King of Dragon Pass
« Odpowiedź #3 dnia: 26.07.2015, 09:23:32 »
Jeśli ktoś chce zobaczyć Let's Play z tej gry polecam TrashingMadPL, który nagrał tą serię aż do heroquesta "Założenie Burzowego Plemienia"

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem