Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Problem z niepracującym systemem dostawy brązu  (Przeczytany 3866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bentus

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Problem z niepracującym systemem dostawy brązu
« dnia: 03.02.2019, 00:03:01 »
Cześć,

Mam pewien kłopot. Odpaliłem sobie po latach Zeusa (Złota Edycja) i otwartą grę, co by sobie spokojnie budować i przypomnieć grę.

No i w końcu zbudowałem sobie fajne 5 tysięczne miasteczko. Niestety, utknąłem. Nie mogę rozwinąć domów elity, ani budować świątyń, czy produkować uzbrojenia. Mam pełno brązu. Jestem w niego bogaty. Pomimo dostępu do magazynów, żaden z obiektów wymagających dostawy brązu (warsztat rzeźbiarzy, zbrojownia) nie chcą za nic w świecie sobie tego brązu wziąć, pomimo że magazyny maja pod nosem albo są połączone drogą z nimi. Rozkaz "opróżnienia" magazynu nic nie daje. A gdy magazyny są pełne, to dostawcy zamiast skierować się do potrzebujących tak pilnie brązu instytucji tylko stają i narzekają, że nie mają gdzie brązu składować. A zbrojownie i rzeźbiarze nic, tylko płaczą, że nie mają  brązu i nie pracują. Co jest nie tak? Mam też przystań handlową, i tam brąz faktycznie dociera i jest sprzedawany. Ale nawet jak wstrzymam sprzedaż brązu, nic to nie pomaga. Nawet postawiłem zbrojownie przy samym magazynie pelnym brązu i te Greki i tak nadal go sobie nie wzięły by uzbrojenie produkować. :/ Od razu informuję : pracowników mam pełny stan.

A bez tego ani rusz. Brąz potrzebuję do dalszego rozwoju bez uzbrojenia nie mogę zbudować armii, a muszę podbić miasto, jeśli chcę się pozbyć powtarzających się cyklicznie krótkich niedoborów runa (runo uzyskuję jedynie z handlu).
Podobno niewielki zbiór wybranych gier na przestrzeni lat pokazuje cechy charakteru i zainteresowania...

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem z niepracującym systemem dostawy brązu
« Odpowiedź #1 dnia: 03.02.2019, 12:59:01 »
Cześć Bentus! :)

Może masz brąz ustawiony na "gromadzenie" - sprawdź w zakładce dystrybucja (ikonka dzbana) czy brąz nie jest wyświetlany na żółto - jeśli jest kliknij go, aby wyłączyć "gromadzenie".

Bentus

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem z niepracującym systemem dostawy brązu
« Odpowiedź #2 dnia: 03.02.2019, 23:09:49 »
Cześć ziemek!

Dzięki, faktycznie to było to. Podziałało :)
Muszę przyznać, że po pierwszych godzinach stwierdziłem, że gra jest bardziej złożona niż sobie zapamiętałem, no cóż, ostatnio grałem w zamierzchłych czasach szkoły podstawowej...a tu studia :)
Podoba mi się to, lubię bardzo skomplikowane rzeczy xD

Dwa pytania:
1. Można jakoś obracać budowlę by zdecydować jak ją postawić?
2. Jak stwierdzić, kiedy będzie się miało dostateczne siły by podbić wybrane wrogie miasto?

Podobno niewielki zbiór wybranych gier na przestrzeni lat pokazuje cechy charakteru i zainteresowania...

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Problem z niepracującym systemem dostawy brązu
« Odpowiedź #3 dnia: 03.02.2019, 23:22:32 »
1. Klawiszem 'r' ale działa to tylko z niektórymi budynkami.
2. Zaatakować ;) Im więcej wojska wyślesz, tym większe szansze na zwycięstwo. Zazwyczaj 2 lub 2.5 oddziały na 1 tarczę nad miastem wroga wystarczy.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Bentus

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem z niepracującym systemem dostawy brązu
« Odpowiedź #4 dnia: 03.02.2019, 23:31:58 »
1. Cóż, wystarczy że będzie ta opcja dotyczyć naprawdę wielkich obiektów...jak świątynie i stadiony :)
2. No, to wkrótce zobaczę.
Podobno niewielki zbiór wybranych gier na przestrzeni lat pokazuje cechy charakteru i zainteresowania...

Bentus

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem z niepracującym systemem dostawy brązu
« Odpowiedź #5 dnia: 04.02.2019, 17:26:34 »
No i działa wszystko :) Podbiłem sobie co chciałem.

Pytanie jeszcze dwa:
1. Czy to w grze jest na sztywno ograniczone, że nie można mieć wiecej świątyń niż 4, czy da sie jakoś podnieść ten limit?
Bo mam jeszcze 2 świątynie niezbudowane z tych, co były dostepne w karcie. Niestety przy próbie postawienia 5 z kolei świątyni jest komunikat, że niby miasto nie utrzyma wiecej niż 4 świątynie.

2. Czy drzewka oliwne/winogrona stawia sie jakoś osobno (jeśli są dostepne)?. Bo mam tylko coś takiego jak domek plantatorów i oni tylko opiekują sie już istniejącymi drzewkami przy świątyni Ateny.
Podobno niewielki zbiór wybranych gier na przestrzeni lat pokazuje cechy charakteru i zainteresowania...

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Problem z niepracującym systemem dostawy brązu
« Odpowiedź #6 dnia: 04.02.2019, 18:23:58 »
1. Max 4 Świątynie.
2. Jeśli są dostępne, to są w menu zaraz pod domkiem plantatorów. Jeśli nie są dostępne, a jakaś świątynia ma sady (oliwki/winogrona u Ateny/Dionizosa, pomarańcze u Hery) to wtedy dostępne są tylko domki plantatorów/ogrodników, by się tymi sadami świątynnymi zająć.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Bentus

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem z niepracującym systemem dostawy brązu
« Odpowiedź #7 dnia: 04.02.2019, 21:05:08 »
Aha, dzięki :)

Kurka, serio ograniczyli liczbę świątyń? Cóż za barbarzyństwo, a chciałem zrobić takie Świątynne Wzgórze z  5 świątyniami :P
Podobno niewielki zbiór wybranych gier na przestrzeni lat pokazuje cechy charakteru i zainteresowania...

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem