Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: City Building – średniowiecze?  (Przeczytany 8749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Terten

  • Gość
City Building – średniowiecze?
« dnia: 10.12.2011, 10:20:31 »
Witam,
jestem miłośnikiem City Buildingów.
1. Czy istnieją jakieś w miarę dobre gry tego typu (oczywiście może iść trochę w kierunku zwykłej strategii etc) umiejscowione w czasie średniowiecza i które są to gry?
2. No właśnie, skąd jest ten screen na górze? ;)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
City Building – średniowiecze?
« Odpowiedź #1 dnia: 10.12.2011, 10:43:35 »
1. Seria Anno.

2. Anno bodajże 160x czy coś :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
City Building – średniowiecze?
« Odpowiedź #2 dnia: 10.12.2011, 12:22:18 »
To jest oczywiście któreś z Anno.
Ja osobiście kiedyś miałem pomysł na średniowieczną kontynuację Zeusa i Cesarza (chciałem dwie części nazwać "Kaiser" i "Papież", od dwóch ludzi, którzy walczyli o dominację w średniowidczu), ale podobnie jak większość moich pomysłów na grych z czasów nastoletnich, skończyło się na pomysłach. :)
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
City Building – średniowiecze?
« Odpowiedź #3 dnia: 10.12.2011, 13:06:46 »
Większość Anno to już raczej nie średniowiecze. ;)
Twierdze (Strongholdy) (wszystkie części) to z kolei średniowiecze jak się patrzy, ale CityBuilding już nie tak bardzo (zdecydowanie mniejsza skala, jedyne co trzeba zapewnić to żywność, gra skupiona raczej na bitwach RTS).

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
City Building – średniowiecze?
« Odpowiedź #4 dnia: 10.12.2011, 13:25:45 »
1. Seria Anno.

2. Anno bodajże 160x czy coś :P
Anno 1602, wiem, bo popatrzyłem na półkę z grami i tam mi pisze na opakowaniu :D

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
City Building – średniowiecze?
« Odpowiedź #5 dnia: 13.12.2011, 13:27:07 »
Klasycznych city buildingów osadzonych w realiach średniowiecza chyba nie ma.

W Strongholdzie 2 jest cała kampania ekonomiczna, gdzie trzeba dbać o mieszkańców. Poza tym może Medieval Lords? Nie grałem jeszcze w tę grę, ale z opisu wydaje się być ciekawa.

A tutaj jeszcze daję linka do projektu osoby, która miała prawie ten sam pomysł co Kalontas, ale zaczęła coś w tym kierunku robić: http://www.villages-and-cities.de/vac. Gra na razie nie wygląda zbyt dobrze, ale lepsze to niż nic. Można tam też znaleźć parę innych ciekawych rzeczy, jak choćby misje do Zeusa, tyle że w języku niemieckim ;).

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
City Building – średniowiecze?
« Odpowiedź #6 dnia: 13.12.2011, 17:54:07 »
Witam po długiej przerwie, niestety ja tu tak na chwilę bo za miesiąc kolejna próbna matura ;)

W Medieval Lords grałam (było jakiś czas temu w CDA), mogę się powypowiadać przez najbliższe kilka dni ale póki co powiem, że gra jest bardzo cyferkowa i czasami trzeba się namęczyć aby wszystkie domki miały odpowiedni poziom. Z drugiej strony, z pewnego względu czasami utrzymywanie wsi (wiejskich domków) bardzo się opłaca, o ile ma się wystarczająco dużo dodatkowych pracowników w okolicy.
Miłe jest też to, że teren nie jest typowo podzielony na kwadraty, jak to ma miejsce jeszcze w takich dajmy na to Dzieciach Nilu.  8) Natomiast jeśli chodzi o samą już grafikę m.in. budynków, mam mieszane uczucia.
Mankamenty? Moim zdaniem jest za mało misji (bodajże 7 z kampanii i 2 lub 3 dodatkowe), gdzie miejsca jest albo za mało albo za dużo. Do tego niestety, edytor jest niedopracowany i nie wiem czy kiedykolwiek wyjdą jakieś patche w tym kierunku. Zwłaszcza, że samo znalezienie patcha do Win7 trochę mi zajęło  :-\

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
City Building – średniowiecze?
« Odpowiedź #7 dnia: 13.12.2011, 18:45:48 »
To chyba ciekawa gra z tego co piszesz.

Fajnie jest, jak plansza podzielona jest na kwadraty, bo przynajmniej można sobie wszystko ładnie zaplanować ;). A co sądzisz o CotN (Dzieciach Nilu, nie lubię polskiej nazwy ;))? Ciekawie wygląda tam mapa świata, gdzie można wykonywać niestandardowe akcje, typu budowa czegoś. Szkoda, że w Polsce mało kto się nią interesuje.

Wątek o Dzieciach Nilu przeniesiony do http://n-gry.pl/forum/index.php?topic=923

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem