Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie  (Przeczytany 30526 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #20 dnia: 07.02.2021, 23:02:11 »
20$ wg Steam.

Co w szybkim przeliczeniu daje jakieś 85-90zł.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Nabuchodonozor

  • Gość
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #21 dnia: 16.02.2021, 18:22:50 »
Dzisiaj o 19 na kanale Lutela będzie live stream z Nabuchodonozora.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #22 dnia: 17.02.2021, 21:01:37 »
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #23 dnia: 19.03.2021, 19:08:02 »
Na oficjalnym Discordzie gry pojawiła się ta oto wiadomość (tekst angielski):

Cytuj
Greetings, rulers of Mesopotamia! @G-News

Are you tired of constantly buying copper from other cities? Well, now you won’t have to!

Along with plenty of small improvements and features that will come with our upcoming major 1.1 updates, it will include a new structure where your city, given the map has copper deposits, can excavate copper - Copper Mines!

We’re currently working on some amazing features to include in the 1.1 updates so be sure to follow us on our social media pages listed below for more Nebuchadnezzar news.


Facebook: https://www.facebook.com/NebuchadnezzarGame
Instagram: https://www.instagram.com/nebuchadnezzargame
Twitter: https://twitter.com/nebuchadneGame

‘Till then!



Czyli nie tylko płace i bezrobocie bedą w wersji 1.1, ale także kopalnie miedzi (w tych miastach, gdzie będą odpowiednie złoża)! W końcu nie trzeba będzie tyle na import wydawać :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #24 dnia: 23.03.2021, 09:10:10 »
Cytat: @ziemek8 (w innym wątku)
Po ostatniej dostępnej misji sprawdziłem autorów - dwoje ludzi tą grę zrobiło. Programista i artysta (obaj zajmowali się także projektowaniem gry (design) oraz jeden z nich udźwiękowieniem).
Jak na taki mały zespół - wykonali świetną robotę. Mam nadzieję, że będą rozwijać grę, bo mieli kilka naprawdę dobrych pomysłów, z czasem powinno być tylko lepiej.

:o Zwracam honor, nie będę więcej marudzić!

Myślę, że postawili przed sobą bardzo ambitne wyzwanie, a że sytuacja na świecie jest jaka jest, tym bardziej taka wytrwałość jest godna podziwu. I ta otwartość w kontakcie z publiką, może i konieczność w pewnym sensie, ale i tak pozytywnie bardzo.

Szczerze mówiąc, chociaż czekam na troszkę więcej, nie miałabym nic przeciwko osobnemu trybowi "chillout", albo nawet szerokiej gamie guzików do zaznaczania/odznaczania. Aczkolwiek stwarzałoby to potencjał do oszukiwania w konkursach, cóż, zmiana poziomu trudności lub plików tekstowych w klasykach również to robiła.

Trochę szkoda, że nie mam (jeszcze) nic więcej do powiedzenia. Może jak "wakacje" przyjdą. 8)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #25 dnia: 08.04.2021, 19:15:48 »
I stało się! Zapowiadana aktualizacja właśnie wyszła!

Cytuj
Greeting, rulers of Mesopotamia! @everyone

Today is a historic day for Nebuchadnezzar as we release the game’s very first major update!

We would love to thank each and every one of you who supported the game before and after the release. Without your support and feedback, this update would never have been possible.

We’re excited to share what immersive new features and mechanics we’ve now added to the already rich world of Nebuchadnezzar!

Update 1.1 includes:

- Sandbox and Freeplay scenarios
- Taxes and wages mechanics
- Three new buildings
- Clickable walkers with voice-overs
- Localized experience in Japanese, Korean, Portuguese, Brazilian Portuguese, and Turkish.

But development won’t stop there, so make sure you follow us on our social media pages to get exclusive access to news and updates.

We look forward to sharing more Nebuchadnezzar news with you soon.

Till then!

Najważniejsze jest to, że są gry otwarte, scenariusze, można posłuchać narzekań przechodniów oraz są podatki i płace. Aż zacznę grać od nowa :D

EDIT: Drobne obsuwy na Steam'ie, trzeba chwilę poczekać.
EDIT2: I już działa.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #26 dnia: 08.04.2021, 22:40:26 »
O mój boże i matko bosko częstochowsko. Plebs (robotnicy, chłopi - jak zwał tak zwał) to istna dziura bez dna jeśli chodzi o płace (nie ma co liczyć na zysk z podatków, w pełni opodatkowany plebs pokrywa może 1/5? 1/4? swoich płac).

Zacząłem grać od nowa (na nowym poziomie Trudnym) i w Jemdet Nasr ledwo, ledwo wybrnąłem z -600 monet, a to tylko dlatego że wprowadziło mi się nieco klasy średniej i udało mi się rozwinąć handel ceramiką. Co prawda spodziewałem się problemów finansowych, i handlowałem cegłami prawie od początku mapy, ale i tak było ciężko...


Zajebiście, tego typu 'stresu' mi tutaj brakowało :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #27 dnia: 09.04.2021, 15:40:52 »
Właśnie dotarłem do -3000 złota w... grze otwartej.

Budowa monumentów aby pozyskać prestiż nagle przestała być opłacalna! Robotnicy zżerają kasę a my nic nie dostajemy dopóki monument nie powstanie.

Lepiej zainwestować w wille (klasa rzemieślnicza) oraz jak najszybciej otworzyć choć jeden szlak handlowy.

Swoją drogą, gry otwarte są całkiem całkiem. Większość surowców jest odblokowana (zależy od mapy, oczywiście), a rozmiar planszy pozwala na wiele swobody i ogromne osiedla.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #28 dnia: 09.04.2021, 20:31:52 »
Świetnie! :D Zapowiada się nieźle!

Fajnie też, że można sobie klikać przechodniów - np. karawany mówią co innego w zależności o towaru, który transportują. :) (Nie pamiętam czy wcześniej to było - ale karawany wyglądają też inaczej w zależności co transportują.)

Duża szkoda, że nie wspierają wczytania save'ów ze starszej wersji gry. :(
Nawet jeśli miałoby się coś tam zepsuć z powodu nowych mechanik (czy zmian na mapie) to wczytanie starego save'a jest moim zdaniem istotne.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #29 dnia: 09.04.2021, 21:13:40 »
Duża szkoda, że nie wspierają wczytania save'ów ze starszej wersji gry. :(
Nawet jeśli miałoby się coś tam zepsuć z powodu nowych mechanik (czy zmian na mapie) to wczytanie starego save'a jest moim zdaniem istotne.

Tak jest zdecydowanie bezpieczniej, zarówno dla użytkownika jak i twórcy :)

Fajnie też, że można sobie klikać przechodniów - np. karawany mówią co innego w zależności o towaru, który transportują. :) (Nie pamiętam czy wcześniej to było - ale karawany wyglądają też inaczej w zależności co transportują.)

Dostawcy zachowują się jakby zaraz miało ich coś zabić :D

A kapłani myślą, że ten który na nich klika to ich bóstwo :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Sidu87

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #30 dnia: 10.04.2021, 15:45:03 »
Przez to nie wspieranie save'ów musiałem na nowo rozpoczynać 7 misję. Fajnie, że dodali te głosy, miasto wreszcie zaczyna żyć własnym życiem. Ale zdarzyło mi się też coś dziwnego, w pewnym momencie rozwinąłem wille (klasę średnią) i jeb brak prawie 800 pracowników podstawowych... Skąd, jak, dlaczego? Nie mam pojęcia... Musiałem nagle założyć dodatkową dzielnicę plebsu z własną infrastrukturą by móc dalej grać.

Co do płac i podatków to ja myślałem, że dzięki temu człowiek dłużej bez handlu się obędzie, a tu wręcz przeciwnie. Musiałem jak najszybciej rozwinąć ceramikę i zacząć ją eksportować, by przypadkiem nie zbankrutować. Miło być łatwiej, a wyszło niekoniecznie  ;D

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #31 dnia: 10.04.2021, 16:38:23 »
Podatki dopiero zaczynają balansować płace gdy rozwinie się plebs do poziomu 4go, a klasę średnią co najmniej do poziomu 3, z tego co udało mi się zauważyć.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #32 dnia: 10.04.2021, 21:02:25 »
Duża szkoda, że nie wspierają wczytania save'ów ze starszej wersji gry. :(
Nawet jeśli miałoby się coś tam zepsuć z powodu nowych mechanik (czy zmian na mapie) to wczytanie starego save'a jest moim zdaniem istotne.

Tak jest zdecydowanie bezpieczniej, zarówno dla użytkownika jak i twórcy :)
Jak zrobili to teraz - to mogą zrobić w przyszłości - a trochę mi się nie uśmiecha tracić wszystkie save'y. Pół biedy z kampanią, ale gry otwarte (które dodali w tej aktualizacji) szkoda jest tracić.
No nic - oby nie robili tak w przyszłości.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #33 dnia: 12.04.2021, 19:04:16 »
Nowa łatka, 1.1.3, właśnie się ukazała. Chłopaki śmigają, nie ma co!

Wygląda na to, że zwiększyli początkową ilość złota w scenariuszach, zmniejszyli poziomy prestiżu dla otwarcia niektórych szlaków handlowych, a część miast dodatkowo kupuje/sprzedaje łatwe/tanie do zdobycia materiały. Wszystko, jak dla mnie, na plus :)

Tutaj tekst angielski:

Cytuj
Greetings, rulers of Mesopotamia!

We’re delighted to introduce Nebuchadnezzar’s brand new 1.1.3 (12.4.2021) update!

- Added move screen speed to settings
- Added option to not accept any goods in warehouses by default
- Fixed stats from last year on the Stats Advisor tab
- Show hero types directly on an empty shrine slot
- Increased starting money in all scenarios
- Added at least one lower class produced good to trade for each scenario
- Lower first trade partner prestige in all scenarios
- Added sandbox difficulty level for scenarios

Important note: Due to the changes in trade configurations in scenarios, any trade set up in saved scenarios will have to be reset. We apologize for this minor inconvenience.

Till the next update!
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #34 dnia: 03.05.2021, 16:17:39 »
Właśnie wyszła informacja o następnej dużej aktualizacji, wersji 1.2, aczkolwiek bez podania jeszcze daty.

Tutaj tekst z Discord'a po angielsku:

Cytuj
Greeting, rulers of Mesopotamia! @G-News

We are happy to announce a second major update for Nebuchadnezzar, which aims to deepen the city life simulation.

This will include the following:
- Fire
- Crime
- Diseases

These new features will bring more challenges to your city planning as well as many interesting interactions between your citizens.

Be sure to keep your suggestions and feedback coming as there will be plenty more updates and announcements in the near future.

Till next time!

Pożary, bandyci i zarazy? A co będzie dalej, to ja moge wywnioskować tylko jedno:

Ka 👏 ta 👏 kli 👏 zmy!
Ka 👏 ta 👏 kli 👏 zmy!
Ka 👏 ta 👏 kli 👏 zmy!
Ka 👏 ta 👏 kli 👏 zmy!

Aż się nie mogę doczekać, hehehehe :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #35 dnia: 03.05.2021, 19:51:58 »
Och, jak dodadzą kataklizmy, to jeszcze tylko edytor i chyba ruszysz do tworzenia misji, co? :D

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #36 dnia: 03.05.2021, 21:26:09 »
Edytora nie ma, jest za to system osobnych plików i język programowania za pomocą którego można tworzyć mapy, misje, nowe budynki, itp itd.

Poczekam z tworzeniem misji na prawdziwy 'edytor' ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Sidu87

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #37 dnia: 05.05.2021, 13:50:17 »
Stanowczo ta gra idzie w dobrym kierunku. Powoli małymi kroczkami ale jest coraz lepiej  ;D ;D ;D

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #38 dnia: 10.09.2021, 16:32:58 »
Pomijałem mniejsze newsy ale teraz pojawił się większy oraz data wydania aktualizacji - 15 września!

Nie tylko kataklizmy, ale losowe wydarzenia także znajdą się w tej łatce. Jest coraz ciekawiej :D

Cytat: Polarski na discordzie
Greeting, rulers of Mesopotamia! @G-News

Welcome to the next development update from the upcoming 1.2 Update.

One of the things we always wanted to have more of in Nebuchadnezzar were events.

Now, thanks to the upcoming features related to fire, disease, or crime, we will get that wish as many new events are added to the game. Examples of some of them can be found in the image below.

So mark your calendars, because the Nebuchadnezzar 1.2 Update is coming out next Wednesday, September 15.

For more exciting updates and news about Nebuchadnezzar, remember to follow us on Facebook, Twitter, Reddit, Instagram, and join our Discord server!

Till next time!

A grafiki można podejrzeć tutaj.

Oglądając je nasuwa mi się pytanie - ci na dole to szpiedzy? Wojownicy? :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nabuchodonozor - Gra wzorowana na Cezarze III i Faraonie
« Odpowiedź #39 dnia: 15.09.2021, 19:49:45 »
Zagrałem już w wersję 1.2

Co mogę powiedzieć... poza tym, że 'ryzyka' pojawiają się dopiero od misji 6? 7? :P

Trzeba tylko się nie naciąć na tym, jak pracują strażacy, lekarze i policjanci - zamiast wyznaczania im trasy chodu, mają oni 'zasięg' (i to dość spory, promień jakieś 16 kratek?), i każdy budynek który tworzy jakieś ryzyko, dany osobnik odwiedzi, zerując ryzyko.

Z tego co zauważyłem, bezrobocie zwiększa ryzyko przestępstw, brak dostępu do żywności ryzyko plagi, a warsztaty (szczególnie te gdzie coś się 'piecze') chyba częściej generują ryzyko pożaru niż inne budynki.

Im więcej budynków w zasięgu, tym trzeba będzie zatrudnić więcej strażaków/lekarzy/policjantów w budynku. Jeśli i to nie wystarczy, zawsze można dobudować kolejny punkt straży czy coś, bo zasięg się pokrywa a panowie inteligentnie do tego samego budynku nie idą razem ;)

Jak dla mnie, spoko sprawa. Prawdopodobnie w większych miastach będzie więcej zachodu z tym, no ale do naprawdę dużych miast w kampanii jeszcze nie dotarłem :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem