Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: [Mod] Disciples GL Wrapper  (Przeczytany 4525 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
[Mod] Disciples GL Wrapper
« dnia: 30.09.2022, 18:47:29 »
Ciekawostka znaleziona w Sieci niecałą godzinę temu.

Naszło mnie ostatnio na zagranie po raz kolejny w Disciples II. Z poprzedniej sesji pamiętałem, że na Windowsie 10 ten staroć gier turowych działał tylko w oknie i z wyłączonym dźwiękiem, więc z ciekawości sprawdziłem, czy istnieje jakiś sposób naprawy tego problemu.

Tym sposobem znalazłem tytułową modyfikację, która (o ile dobrze rozumiem) uruchamia grę przy użyciu renderu OpenGL. Ponadto twórca moda dodał m.in. kilka różnych opcji upscalingu grafiki, możliwość ustawienia prędkości gry (domyślnie x1,5 prędkości do maks. x3) czy poprawił wydajność AI gry. Niestety, nie ma nic wspomniane o poprawkach do elementu multiplayer, więc ten prawdopodobnie dalej działa tylko w trybie gry lokalnej. ;)

Według opisów znalezionych na forum GOG oraz na fanowskiej stronie poświęconej Heroes of Might and Magic 3, mod umożliwia uruchomienie zarówno Disciples: Sacred Lands, jak i Disciples II we wszystkich jej wariantach.

Co prawda przegrałem niecałą godzinę z tym modem, ale wydaje się być stabilny. Muszę jeszcze rozgryźć, jak przełączyć wyświetlanie z pełnego ekranu w oknie na zwykłe okno i upewnić się, że mój blaszak włączy się bez problemów po restarcie (antywirus nie wykazał niczego podejrzanego, ale nigdy nie wiadomo :D).

[LINK DO MODA]

Sposób instalacji:
- Upewnić się, że Disciples I lub II nie jest ustawione w tryb zgodności.
- Ściągnąć plik z powyższego linku i uruchomić go.
- Przeprowadzić instalację do folderu z Disciples I lub II (należy w odpowiednim oknie wskazać folder instalacji).
- Disciples I: Uruchomić Config.exe w folderze z grą i zaznaczyć opcję DirectDraw.
- Disciples II: Uruchomić ConfigEditor.exe w folderze z grą i odznaczyć opcję Direct3D
- Uruchomić grę.
Opcje do konfiguracji moda będą dostępne po włączeniu gry (a przynajmniej powinny być, Disciples II domyślnie uruchomiło się w oknie).

W załączniku są screeny wykonane z poziomu gry uruchomionej na rozdzielczości 1920x1080, a ja póki co wracam do eksperymentowania z modem.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Mod] Disciples GL Wrapper
« Odpowiedź #1 dnia: 01.10.2022, 07:37:13 »
Świetnie, że ludzie takie rzeczy robią! Pamiętam, że miałem Disciples II Powrót Galleana. :)
Wiesz kto to zrobił? Jest może jakaś strona z większą ilością informacji?
Zawsze się zastanawiam jak ludzie robią takie rzeczy. Jak uruchamiając jednego exe'ka zmodyfikowany zostaje exe'k samej gry i działa wtedy inaczej?

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: [Mod] Disciples GL Wrapper
« Odpowiedź #2 dnia: 01.10.2022, 10:13:15 »
Autorem moda jest gość o ksywce Verok. Prowadzi swojego bloga i teoretycznie jest na nim strona z tym modem, ale u mnie wyświetla się tylko opcja report abuse i odnośnik do Patreona. Nie wiem, może ja mam takiego farta, że mi wyświetla się to samo na dwóch różnych przeglądarkach.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Mod] Disciples GL Wrapper
« Odpowiedź #3 dnia: 01.10.2022, 19:13:43 »
Dziwne trochę, żeby blog był pusty.
Te pliki które pobrałeś - jest może we właściwościach pliku data utworzenia pliku (czasami data utworzenia albo zmodyfikowania pokazuje jak dawno coś zostało stworzone)?

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: [Mod] Disciples GL Wrapper
« Odpowiedź #4 dnia: 02.10.2022, 13:59:26 »
W opisie samego instalatora jest podany zeszły rok, z kolei data publikacji na Patreonie to 17 marca br.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem