Nieśmiertelne Gry Szukaj
Anno 1602

Autor Wątek: [Anno 1404] Opinie o Anno  (Przeczytany 8097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AnnaMaria

  • Gość
[Anno 1404] Opinie o Anno
« dnia: 27.08.2009, 13:55:08 »
Ładna gra, ale szybko się nudzi - za małe mapy, za mało map, za mało "zwiedzania" świata - a na Anno 1404 nie mogę sobie pozwolić, procesor ma tylko połowę tego, co jest w wymaganiach. :(

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Opinie o Anno
« Odpowiedź #1 dnia: 27.08.2009, 14:16:32 »
Anno 1701 nie było takie złe, ale jeżeli naprawdę mapy były za małe w nowym Anno 1404 mapy mogą osiągać naprawdę wielkie rozmiary. ;) (no chyba, że chodzi Ci o wyspy - ich wielkość jest - proporcjonalnie - pomiędzy tymi które były w 1503 (ogromne ;)), a tymi w 1701)
A ilość map - najgorsze było, że w oryginalnym Anno 1701 nie było żadnej kampanii tylko pare niepowiązanych ze sobą scenariuszy, na szczeście w Klątwie Smoka zrobili fabularną kampanię. Odwołując się znowu do Anno 1404 - tam jest i ciekawa kampania (choć wydawała mi się trochę krótka - może dlatego, że tak mnie nowe Anno wciągnęło - przeszedłem ją w 3 dni ;)), ważnym urozmaiceniem są osiągnięcia, które można porównać ze wszystkimi graczami z całego świata. To dodaje trochę motywacji do gry i urozmaica ją.

A jeśli chodzi o wymagania sprzętowe Anno 1404 to ja mam procesor 2,2 GHz, a trzeba mieć 3 GHz jeśli się nie mylę. Gra chodzi bardzo dobrze doczasu wybrania jakiejś większej mapy z dużą ilością rywali, wtedy po godzinie rozbudowywania tych wszystkich miast gra zaczyna się ciąć i z czasem coraz bardziej i bardziej.
Ale na mniejszej mapie nie było problemu ze zbudowaniem miasta z 5000 mieszkańców.

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opinie o Anno
« Odpowiedź #2 dnia: 27.08.2009, 17:49:47 »
Grałem tylko w jedno Anno, bodajże 1503, ale strasznie mnie zdenerwowała już pierwszego dnia. Totalnie nieintuicyjny (przynajmniej dla mnie) interfejs, zbyt trudne niektóre elementy, a inne tak niedopasowane historycznie że nemożliwie łatwe. Innymi słowy, jedna z najgorszych gier w jakie grałem. Tak mnie ta rozgrywka zdenerwowała, że następnego dnia poszedłem do sklepu i wymieniłem na Zeusa. Nie żałuję ani trochę.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opinie o Anno
« Odpowiedź #3 dnia: 27.08.2009, 18:33:03 »
Hehe, nie dla każdego taka strategia. ;)
Ja grałem w każdą część Anno i bardzo sobie chwalę! Wszystkie cztery pudełka (a właściwie pięć - bo jeden dodatek był oddzielnie) stoją sobie na mojej honorowej półce! ;)

KajSztof

  • Gość
Odp: Opinie o Anno
« Odpowiedź #4 dnia: 30.08.2009, 21:24:23 »
Mnie odtrąca nieco interfejs tej gry, gdyż - tak jak wspomniał Kalontas - jest on strasznie nieintuicyjny i nieraz (szczególnie po przerwie w grze) muszę długo szukać tego co chcę postawić. :P Posiadam jedynie Anno 1503 z dodatkiem, jednak muszę przyznać, że lepiej gra mi się w demko 1602. :D Grafika w 1602 mnie przyciąga, bo... No... Lubię sobie powspominać jak to było "kiedyś". ;) Podobnie tyczy się to grywalności, która w 1602 (nawet w wersji demo) jest da mnie lepsza niż w 1503.

Przy Anno trzyma mnie głównie fajny klimat i moje ukochane stateczki. :D Jednak co tu kryć odnośnie tej gry... Jestem słabym graczem. ;)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opinie o Anno
« Odpowiedź #5 dnia: 30.08.2009, 23:04:42 »
Tak, Anno 1602 ma to coś w sobie. Tuż przed premierą (a właściwie po, ale nie mogłem nigdzie dostać) Anno 1404, postanowiłem wrócić do poprzednich cześci. Najlepsze było 1602! :)

Hmm, a co takiego nieintuicyjnego jest w interfejsie? Choć przyznać raczej muszę, że 1503 ze wszystkich cześci miało najgorzej sporządzone menu budowy. Jednak w nowym 1404 jest wiele udoskonaleń - zacytuję się ;) :

"...poza podstawowym menu wyboru budynków (...) można również wstawić do specjalnych slotów wybrane przez siebie budynki (na zasadzie przeciągnij i upuść). I jeżeli tego byłoby mało to jest kolejne 6 slotów, które pokazują się przy kursorze po kliknięciu prawym przyciskiem myszy (poza nimi są tam również przyciski do burzenia, do otwierania menu budowy (w prawym dolnym rogu) oraz próbówka). Muszę przyznać, że kompozycja ta jest bardzo udana. Nawet po tych dwóch krótkich godzinach jakie spędziłem przy nowym Anno bardzo przyjemnie się to używa i zdecydowanie przyśpiesza budowę. (choć na początku odczucia nie były tak pozytywne - trzeba po prostu się przyzwyczaić)"

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem