Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Gry Play By Forum (PBF)  (Przeczytany 33997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #20 dnia: 13.12.2011, 15:59:33 »
Tylko, że w tej chwili proponujecie wszystko to co już było, zmienia się tylko "oprawa graficzna", a filozofia zawsze pozostaje ta sama tzn. chodzenie do teatru, oglądanie wystaw itp. To wszystko mamy już w realnym świecie. Mnie chodzi o całkiem inną rzeczywistość. Np. załóżmy, że znajdzie się ktoś kto będzie chciał całkiem zmienić koncept gry i zacznie to robić konwencjonalnymi metodami, tzn. takimi, na które pozwalają zasady gry. I sobie pozmienia całkiem fizykę, doda parę nowych wymiarów, wymyśli nowe pojęcia i przez to sama stanie się GM. Taka osoba może całkiem zepsuć taki świat i będzie można ją usunąć tylko nieregulaminowymi zagraniami.

Haspen

  • Moderator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #21 dnia: 13.12.2011, 16:01:42 »
Enost: Ja tylko wspomnę, że są i takie PBFy, gdzie gracze sami tworzą światy, postacie i zasady dla nich. Pierwszy lepszy PBF o kreowaniu świata czy graczach-bogach się tego tyczy :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #22 dnia: 13.12.2011, 16:06:00 »
A było tak, że ktoś np. usunął jakąś część historii, bo mu się nie podobała?

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #23 dnia: 13.12.2011, 16:07:49 »
Śledzenia mozolnie cyferek i tabelek z pewnością nie będzie na Olamie, będzie to prowadzone głównie pod kątem fabularnym - wszelkie liczby byłyby bardzo ograniczone i czysto pomocnicze, bo uwierz mi, ja też nie lubię numeryczności większości systemów.

Olam nie ma także (przynajmniej póki co) dwutomowej książki historycznej - tworzę go jako młody i niezbadany świat, gdzie wszystko co musisz wiedzieć to jaką rasą grasz, jak mniej więcej wygląda polityka i społeczeństwo w twoim kraju, i to wszystko - resztę możesz zbadać osobiście i poznać w trakcie gry. Albo siedzieć w swoim oryginalnym mieście i pić wino marki wino, jeśli wolisz. :P

Enost, nie wiem czy dobrze cię rozumiem, ale takich skrajnych przypadków diw operowych, które cały cudzy świat podstosowują pod siebie jest bardzo niewiele.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #24 dnia: 13.12.2011, 16:15:25 »
Skąd to porównanie do diw operowych?

Jeszcze odnośnie tematu o upadku Agory i innych tego typu grach, może jest tak, że ludzie nie widzą w tym niczego szczególnego i dlatego one upadają? Może trzeba stworzyć coś innowacyjnego?

Haspen

  • Moderator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #25 dnia: 13.12.2011, 16:16:50 »
Dobrym sposobem dla 'przeżycia' świata jest zrobienie go na innym, dużym forum; na wydzielonym dziale (jeśli mamy chody u adminów) tudzież w jednym temacie. Podstawą przeżycia systemu jest zainteresowanie i oczywiście sami gracze.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #26 dnia: 13.12.2011, 16:21:45 »
Skąd to porównanie do diw operowych?

Jeszcze odnośnie tematu o upadku Agory i innych tego typu grach, może jest tak, że ludzie nie widzą w tym niczego szczególnego i dlatego one upadają? Może trzeba stworzyć coś innowacyjnego?

Jeśli dla kogoś zabijanie smoków i demonów, albo poznawanie kultur fantastycznych istot jest "nieszczególne", zapewne nie będzie miał zainteresowania w PBFach - jest to kategoria gier nakierowana na swobodę i wyobraźnię - i opisywanie tego wszystkiego zręcznymi słowami. I są grupy ludzi, którym się to podoba.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #27 dnia: 13.12.2011, 16:26:24 »
Ok, rozumiem, ale skąd te diwy operowe? Chodzi o jakiś stereotyp?

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #28 dnia: 13.12.2011, 16:27:37 »
Ok, rozumiem, ale skąd te diwy operowe? Chodzi o jakiś stereotyp?

Tak jak mówiłem, nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem - a zrozumiałem, że mówiłeś o graczach, którzy zmieniają podstawy świata (historia, itp.) bo im się coś nie podobało. Jak tzw. diwa, która myśli, że jest najważniejsza na świecie.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

Haspen

  • Moderator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #29 dnia: 13.12.2011, 16:31:02 »
@Kalontas: Ale raczej nie wszyscy w takiej grupie są tacy sami - niektórzy chcą zabić księżniczkę i uratować smoka, niektórzy ograbić obydwoje ze skarbów, a niektórzy wcale nie chcą iść do księzniczki czy smoka a jedynie z nowopoznanym kompanem pójść się schlać w tawernie ;)

@enost: Porównanie, prawdopodobnie do 'zachcianek' jakie zazwyczaj mają diwy operowe, bo inaczej się puszą i focha strzelają ;)

Ach, ninja.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #30 dnia: 13.12.2011, 16:34:25 »
Nie wszyscy są tacy sami, ale jeśli są jedną grupą, już któryś którego przekona, żeby podążyć za jednym celem - bo jeśli tego nie zrobi, to grupa się rozpadnie i tyle.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #31 dnia: 13.12.2011, 16:46:02 »
Kalontas, i tak i nie. Zmieniają zasady tylko dlatego, żeby zmieniać, a nie dlatego, że im się coś nie podoba. Miałem na myśli taki typ osoby.

Czyli chodziło o stereotyp. Dziękuję za odpowiedź ;).

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #32 dnia: 14.12.2011, 20:23:32 »
a ja tak naprawde pbf poznałem.. dzisiaj! :D
Za sprawą Haspena.
I rzeczywiście, jest to lepsze od tych wszystkich najnowszych gierek które kosztują nie wiadomo ile a później jeszcze sprawa dodatków.
A jest ciekawiej, ponieważ wszystko zależy od wirtualnej kostki, poza tym ty wybierasz co robisz.
Wiem, dziwne że tego wcześniej nie znałem, ale na różnych forach aktywny jestem od roku. a na tych "o grach" (czyli tym ^^) od kilku (czterech?) miesięcy.
 Dobrze, teraz idę coś narysować bo część mojego mózgu odpowiadająca za kreatywność się aż gotuje :D

Haspen

  • Moderator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #33 dnia: 14.12.2011, 21:51:42 »
a ja tak naprawde pbf poznałem.. dzisiaj! :D
Za sprawą Haspena.
I rzeczywiście, jest to lepsze od tych wszystkich najnowszych gierek które kosztują nie wiadomo ile a później jeszcze sprawa dodatków.
A jest ciekawiej, ponieważ wszystko zależy od wirtualnej kostki, poza tym ty wybierasz co robisz.
Wiem, dziwne że tego wcześniej nie znałem, ale na różnych forach aktywny jestem od roku. a na tych "o grach" (czyli tym ^^) od kilku (czterech?) miesięcy.
 Dobrze, teraz idę coś narysować bo część mojego mózgu odpowiadająca za kreatywność się aż gotuje :D

Powiedziałbym że to raczej pół-PBF - zdecydowanie nie taki PBF o jakim pisał Kalontas ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #34 dnia: 14.12.2011, 22:05:58 »
T'aa, jeśli będziesz chciał spróbować bardziej klasycznego PBFa, może za parę dni Agora 1.9.9.14435 (bo nie pełne 2.0.0 jeszcze - dopiero beta!) będzie dostępna.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #35 dnia: 14.12.2011, 22:35:07 »
T'aa, jeśli będziesz chciał spróbować bardziej klasycznego PBFa, może za parę dni Agora 1.9.9.14435 (bo nie pełne 2.0.0 jeszcze - dopiero beta!) będzie dostępna.

to mnie poinformujesz i zapoznasz z zasadami a wtedy zagram :)

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #36 dnia: 14.12.2011, 22:38:59 »
to mnie poinformujesz i zapoznasz z zasadami a wtedy zagram :)

Zasad będą 3 tomy pewnie. ;D

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #37 dnia: 14.12.2011, 23:13:34 »
to mnie poinformujesz i zapoznasz z zasadami a wtedy zagram :)

Zasad będą 3 tomy pewnie. ;D

to przewine i dam akceptuj na dole! :D *demoniczny śmiech* ... albo... albo zobaczymy..

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #38 dnia: 14.12.2011, 23:45:28 »
Staram się tym razem o to, by nowy gracz musiał czytać tylko to, co jest niezbędne dla jego rasy, klasy i kraju pochodzenia - wszelkie inne informacje będę starał się dostarczać w trakcie gry. Np. spotykasz Rakszasę, ale nie wiesz co to - więc dostajesz pewne informacje o Rakszasach - a jeśli uda ci się rzut kostką, lub twoja postać powinna je znać, dostaniesz szersze informacje - w tym samym poście, co pojawienie się Rakszasy.
Innymi słowy, organiczne poznawanie świata.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Gry Play By Forum (PBF)
« Odpowiedź #39 dnia: 15.12.2011, 10:07:20 »
więc będzie ciekawiej.
kojarze rakszase ;)
ok, to czekam na start.
a to bedzie "od początku" czy raczej będziesz..hmm.. kontynuował to co było wcześniej?

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem