Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Saga  (Przeczytany 24214 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Saga
« dnia: 10.07.2013, 20:31:50 »
Nazwa - Saga
Prawo - Atlantyda
Wielkość mapy - olbrzymia

Misja opowiada o burzliwych dziejach rodu Aquat, władającego Atlantydą. Przygoda składa się z dziesięciu epizodów, w tym jednego w kolonii (z trzech do wyboru).

Myślę, że udało mi się napisać całkiem ciekawą historię. "Sadze" poświęciłem dużo więcej czasu niż moim poprzednim misjom. Chciałem, by wszystko było dopracowane w najmniejszym szczególe i chyba mi się udało. Sporo się natrudziłem, żeby gra była przynajmniej w niewielkim stopniu oparta na mitologii a fabuła spójna. Zadbałem też o to, by większość miast miała odwzorowanie do rzeczywistego położenia (oprócz tych wymyślonych na potrzeby misji - połapiecie się z pewnością o których mowa) a ich przywódcy istnieli naprawdę. W tej misji umiejscowiłem Atlantydę na Krecie ponieważ tam się właśnie znajdowała według jednej z teorii. Cóż jeszcze mogę dodać... Życzę miłej zabawy.

Karol

  • Gość
Odp: Saga
« Odpowiedź #1 dnia: 12.07.2013, 15:29:44 »
Dzięki za mapkę przejście zajęło mi 2 dni, bardzo ciekawa kampania masz wyobraźnie :) tylko ta misja 7 troszkę nudna była bo Ateny obniżyły swoje możliwości militarne, dopiero po 20 latach.
Ogolnie rzecz biorąc na pewno natrudziłeś się na tą kampania także oceniam ja na 9/10 a tak z ciekawości ile czasu spędziłeś nad tworzeniem tej kampanii?

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Saga
« Odpowiedź #2 dnia: 13.07.2013, 07:23:23 »
Dzięki za słowa uznania. Jeśli chodzi o Ateny, z pewnością dało się je podbić wcześniej - co jakiś czas "armia rywala była daleko", a to obniżenie obrony po 20 latach było tylko swego rodzaju zabezpieczeniem - tak na wszelki wypadek. Nad stworzeniem i przetestowaniem misji spędziłem około miesiąca.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Saga
« Odpowiedź #3 dnia: 13.07.2013, 07:38:11 »
Możesz zdradzić którą kolonię wybrałeś? Misję można przejść na trzy różne sposoby. Każda kolonia ma jakieś plusy i minusy. Ciekawi mnie którą ścieżką poszedłeś. Polecam też pozostałe dwie. Gra wygląda wtedy trochę inaczej.

Karol

  • Gość
Odp: Saga
« Odpowiedź #4 dnia: 13.07.2013, 14:38:37 »
Ja wybrałem miasto Knossos i zrobiłem błąd bo spodziewałem się dostaw brązu a tu był chyba Granit, no i kolejny minus był taki że Knossos zostało zniszczone przez Posejdona. Ale nie ma co narzekać zrobiłeś kawał dobrej roboty jak byś miał jeszcze jakieś misje nie koniecznie twoje to wrzucaj teraz są wakacje to dużo ludzi podejrzewam wraca do Zeusa tak jak i ja pozd :)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Saga
« Odpowiedź #5 dnia: 13.07.2013, 14:47:41 »
Mam w zanadrzu jeszcze kilka moich starych misji, ale są to tylko wersje beta. Nie są dopracowane więc nie będę ich wrzucał. Mogę zdradzić, że rozpocząłem prace nad kolejną, jednak nie jestem w stanie podać choćby przybliżonego terminu "premiery"  ;)

Parszywek

  • Gość
Odp: Saga
« Odpowiedź #6 dnia: 18.07.2013, 00:03:02 »
Misja bardzo przyjemna, ale nie łatwa. Przejście zajęło mi około 2-3 dni.

Plusy:
+ Fabuła - fajna i przemyślana. Historia rodu Aquatów, bardzo mi się spodobała i widać, że trochę przy tym posiedziałeś.
+ Poziom gry. Misja, która wymagała czegoś od nas, a nie przechodzenie jej na luziku, bez żadnego problemu. (powiem szczerze, że w pewnym momencie chciałem już zrezygnować, gdy Kraken przeszkadzał mi w łowieniu ryb, Atlantis zostało podbite, ty kazałeś zebrać 4500 mieszkańców, a mi nawet 2000 nie chce stuknąć bo brak jedzonka). 
+ Olbrzymia Mapa. Uwielbiam olbrzymie mapy. :3 Można mieć dużo hajsu, ludzi, wojska i w ogóle. Duże miasta są w pytkę. ^^

Minusy:
- Mapka. (tak, tak była w plusach), tak trochę mało urozmaicona mi się wydała. :c Jednak trudno jest ogromną mapę urozmaicić, ale można coś było jeszcze dać na środku. Ale ogólnie ok. To taki malutki minus.
- "Niepodbijalne" Ateny? Serio. Czekałem 20 lat na obniżenie obrony, stało się tak a tu nadal nic! Wojska maks, trier maks, 3 herosów + pomoc sojusznika i nic... Nie wiem o co chodzi. Jakiś błąd?
- Cel: 4500 mieszkańców. Spoko. Nie jest jakiś trudny do osiągnięcia, nawet pomimo małej ilości jedzonka. (tak jest jakieś ale. ^^) ALE. Nie dałeś żadnej możliwości zatrudnienia tych ludzi. Ogromne bezrobocie i nikt nie chce już tu mieszkać. Musiałem zrobić "miasto cech rzemieślniczych" bo ile można tartaków z drewnem, którego nie można sprzedać? :d

Minusów, tyle ile plusów, no ale jako, że te pierwsze przeważają nad drugimi, a misja była naprawdę dobra... 8,5/10.
Kawał dobrej roboty. Widać, że się napracowałeś. No i jak już mówiłem fabuła to ogromny +. :)

PS. Wracam jako syn marnotrawny tutaj po kilku latach, chce się zalogować, a tu mi "ojciec" usunął konto. ;O

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Saga
« Odpowiedź #7 dnia: 18.07.2013, 11:48:19 »
A, to chyba automatycznie tak po jakiejś dłuższej nieaktywności chyba. Nie wiem jak to działa, ale zaiste sporo kont które kiedyś były 'żywe' zostały pousuwane :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Saga
« Odpowiedź #8 dnia: 18.07.2013, 17:21:29 »
Dzięki za komentarz. Miło mi, że misja przypadła Ci do gustu. Jeśli chodzi o wymienione minusy, to masz trochę racji. Jednak nie ze wszystkim się zgodzę - Ateny można podbić wcześniej (już o tym pisałem), bo w misji umieściłem fakt "rywal odepchnięty", który pojawia się co jakiś czas. Co do bezrobocia - przyznam Ci rację, ale po pierwsze to Ty budujesz i zarządzasz miastem, więc od Ciebie zależy jego poziom, a po drugie przygoda jest nieco trudniejsza gdy zadowolenie mieszkańców to rośnie, to spada.

Ogólnie rzecz biorąc, słowa krytyki bardzo sobie cenię. Przynajmniej będę mógł dopracować jeszcze bardziej moje kolejne misje. Czekam na więcej opinii.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Saga
« Odpowiedź #9 dnia: 18.07.2013, 18:06:59 »
Na jakim poziomie trudności przeszliście misję? Czy komuś się udało na "bogu"?
Co prawda nie jest to celem żadnego epizodu, ale czy ktoś zdołał podbić Bizancjum?

parszywek

  • Ciasteczkowy Potwór.
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Legen...Wait for it... Wait for it... Dary
    • Zobacz profil
Odp: Saga
« Odpowiedź #10 dnia: 18.07.2013, 23:08:42 »
Ateny można podbić wcześniej (już o tym pisałem), bo w misji umieściłem fakt "rywal odepchnięty", który pojawia się co jakiś czas.

Zwracam honor. Za szybko przeszedłem większość epizodów, lub coś innego miało na to wpływ, ale Ateny dało się podbić dopiero długi, długi czas po tym jak skończyłem całą misje i rozbudowywałem miasto sobie, ale fakt dało się.

Co do bezrobocia - przyznam Ci rację, ale po pierwsze to Ty budujesz i zarządzasz miastem, więc od Ciebie zależy jego poziom.

No, ale ja nie mogę za bardzo nic zrobić, jak nie mam jak im zapewnić pracy sensownej. ;) Nie jestem zwolennikiem tysiąca tartaków, gdy drewna nie mogę gdzieś upchnąć. Już wystarczyło, że 70% miejsca w magazynach zajmował mi Orychalk. :P No, ale jak mówiłem misja dobra, więc jedno miasto cech rzemieślników, które potem zniknęło można wybaczyć.

Co prawda nie jest to celem żadnego epizodu, ale czy ktoś zdołał podbić Bizancjum?

Może potem osłabnie jak Ateny, ale mi jak na razie się nie udało, a mam full wojska i trier i wszystkiego. :) Na razie nie podbijalne. A właśnie jestem ciekawy. Jaki cel miało to miasto na tej mapce? Nie drażnione nie atakuje, a żadnej misji z nim związanej nie było. Tak dla  różnorodności? :)
"A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,
Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!"

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Saga
« Odpowiedź #11 dnia: 18.07.2013, 23:10:48 »
Mnie to już w drugim epizodzie nękało zbyt duże bezrobocie jak na wymagany cel ludności :P

Zobaczymy jak będzie dalej.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Saga
« Odpowiedź #12 dnia: 19.07.2013, 11:08:27 »
Bizancjum istnieje tylko po to żeby je podbić. Jednak szansa na to jest znikoma. Łatwiej jest już z Atenami. Umieściłem je tylko po to, żeby gracze, którzy zawsze podbijają wszystkie miasta mieli trudniej  :P.

Haspen, czekam teraz na Twoją recenzję "Sagi".

Karol

  • Gość
Odp: Saga
« Odpowiedź #13 dnia: 19.07.2013, 12:31:00 »
Ja przeszłem na poziomie Heros, niestety tak jak już napisałeś Bizancjum jest zdobyć bardzo trudno, w ogóle uważam że ta misja powinna zostać przemieszczona do Download ponieważ na to zasługuje.

Zireael

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Saga
« Odpowiedź #14 dnia: 20.07.2013, 18:24:20 »
Mam problemy ze sciagnieciem tej misji. Moglby ktos ja ponownie zahostowac?

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Saga
« Odpowiedź #15 dnia: 21.07.2013, 13:01:52 »
Po wielu trudach w końcu udało mi się przejść tą misję. Wybrałem złe miejsce na założenie domostw, bo daleko od brzegu, obawiając się powodzi (misje Haspena robią swoje ;)) a później się okazało, że można łowić tylko ryby. Miasto ciągle ktoś atakował. Na początku Majowie, a nie miałem wtedy domów elity, więc umieściłem pałac na północnym wzgórzu, zrobiłem mury, bramę i dosyć sporo wież. Ataki jakoś udało się odpierać, ale sporo mnie to kosztowało czasu. Później była kolonia, wybrałem Kartaginę, dosyć szybko ją przeszedłem. W następnych misjach zaczęło się najtrudniejsze. Pojawił się Kraken, który robił zamieszanie przy łodziach rybackich i cztery miasta Oceanidów, które atakowały nie tylko mnie, ale i inne miasta, przez co straciłem dostęp do runa. Na szczęście runo się dostawało w prezencie nawet od podbitego miasta co jakiś czas, ale to tylko na domy elity starczało. Oceanidzi podbili moją kolonię, a pomimo tego ona dalej dosyć często prosiła o wojsko do obrony. Oczywiście nie wysyłałem przez co chyba w wyniku błędu wszystkie miasta rywali miały o mnie coraz to gorszą opinię, aż w końcu wszystkie zaczęły mnie atakować. Pobudowałem sporo wież przy brzegach, przez co miałem jeszcze większy problem z pracownikami, ale przynajmniej udało mi się odpierać niektóre ataki. Pomocna była też Atena i Herakles. Jakoś w tym momencie przerwałem grę, bo uważałem, że nie uda mi się jej przejść, ale po kilku dniach znowu powróciłem. Podbiłem Abu Simbel, potem Memfis, Atlantis i Kartaginę, oczywiście przerwy pomiędzy podbojami były dosyć spore, ale miałem w końcu tych 7 partnerów wymaganych do ukończenia. W którymś z następnych epizodów do ukończenia był wymóg podbicia Aten. Pojawił się komunikat o zmniejszeniu armii w mieście, więc wysłałem wtedy całe wojsko jakie miałem razem z trzema herosami i posiłkami ze strony Atlantis, ale miasta nie udało się podbić, chociaż niczego nie straciłem, wojsko wracało całe. W tym momencie po raz drugi przerwałem grę na jakiś czas. Po powrocie zdecydowałem się przeczekać te 20 lat i zobaczyć czy wtedy będzie się dało podbić Ateny. Udało się. Następne misje przeszedłem już bez większych problemów. Najgorszy był chyba moment jak kilku bogów zaatakowało miasto w jednym momencie, Posejdon zniszczył wszystkie fregaty, powódź zniszczyła dwie przystanie, a jeszcze po raz drugi pojawił się Kraken, a jednym z celów misji był wymóg posiadania 6 fregat. Tak czy inaczej misję ukończyłem. Grałem na poziomie bóg.

Parszywek narzekał na duże bezrobocie, tymczasem u mnie prawie przez cały czas brakowało pracowników, dopiero pod koniec, jak sytuacja się uspokoiła, udało mi się mieć odpowiednie zatrudnienie, ale dodam, że wtedy musiałem mieć wszystkie wieże i fregaty obsadzone.

Mapa raczej ok, linia brzegowa mogła być bardziej urozmaicona i nie taka prostokątna.

Nie wiem po co było to Bizancjum. W ogóle ono nie pasuje, bo jest 2000 r. p.n.e., a też nie wnosi ono nic do rozgrywki, nic o nim nie jest wspomniane w fabule.

Wydaje mi się, że jest jeden błąd. W jednej misji Perseusz ma zdobyć lustrzaną tarczę i uskrzydlone buty, tymczasem w późniejszym opisie jest napisane, że Perseusz i Jazon muszą się posługiwać dodatkowym wyposażeniem, a Heraklesowi wystarcza maczuga, z czego by wynikało, że lustrzaną tarczę powinien zdobyć Jazon. Jeszcze później jest też, że Jazon lustrzaną tarczą pokonał iluś tam wrogów, więc na pewno musi być tak jak napisałem, ale to szczegół tylko.

Ogólnie misja dosyć średnia, lepiej mi się grało w poprzednie, które wykonałeś.

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Saga
« Odpowiedź #16 dnia: 08.10.2013, 08:55:01 »
Całkiem zgrabna misja. Hefajstos nieco upierdliwy i ciężko o surowce, ale udało mi się zbudować taką oto Cyrenę:


ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Saga
« Odpowiedź #17 dnia: 08.10.2013, 18:45:23 »
Nieźle Ci wychodzą te dzielnice elity. :)

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Saga
« Odpowiedź #18 dnia: 15.10.2013, 10:03:25 »
Pałacyk to moja ulubiona budowla. Specjalnie pod pałacyki zrobiłem sobie grę otwartą - zmieściło się 320.


 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem