Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Rodzeństwo z Północy  (Przeczytany 50301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #40 dnia: 01.04.2014, 17:26:59 »
Dokładnie taki miałem zamiar i na dodatek chciałem je przejść chronologicznie. Napotkałem jednak problem. Zagrałem w Drogę Chwały, później Wyspę Handlu a potem pobrałem Rodzeństwo z Północy i również ukończyłem misję. Kłopot pojawił się przy następnych kampaniach. Idąc po kolei, dalej jest Wyspa Lemnos. Chciałem w nią zagrać, ale Zeus jej nie widzi, chociaż w plikach gry wszystko wygląda w porządku. Zniknęło mi też kilka innych misji. Może jakieś sugestie?

Mimo tego problemu, zabrałem się za Czarne Chmury. Przeszedłem kilka epizodów i porzuciłem misję. Szczerze mówiąc dlatego, że wiało nudą. Jakoś nie zachęciłeś mnie do dalszej gry. Nie będę jej komentował, bo nie mam w zwyczaju "oceniać książki po okładce". Może jeszcze do niej powrócę. Znając Twoje inne misje, myślę że i ta jeszcze się rozkręci.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #41 dnia: 01.04.2014, 17:50:45 »
Co do znikających misji - może źle rozpakowałeś albo coś w ten deseń. Czasami takie nadzwyczajne problemy mają całkiem zwyczajne wyjaśnienie.

Co do Czarnych Chmur: :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #42 dnia: 01.04.2014, 18:09:49 »
Na pewno nie chodzi o złe rozpakowanie, bo przeszedłem wcześniej Wyspę Handlu a potem jakimś cudem zniknęła, chociaż dalej siedzi w folderze "Adventures". Wygląda to tak jakby misje nie mieściły się już w oknie wyboru, bo zginęły mi wszystkie końcowe zaczynające się od W do Z. Dziwna sprawa.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #43 dnia: 01.04.2014, 18:44:32 »
Hmmm, gdzieś tam słyszałem że okno 'misji własnych' ma limit wyświetlania (osobiście jeszcze nie napotkałem). Może poprzesuwaj/pousuwaj nieco misji i sprawdź ponownie?
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #44 dnia: 01.04.2014, 20:11:16 »
Pomogło  :)
Powyrzucałem moje stare misje, na których uczyłem się obsługi edytora. Rzeczywiście istnieje limit wyświetlania. Nie mogłem się doliczyć, ale wynosi około 52 misji.

luksus

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #45 dnia: 04.10.2016, 19:36:29 »
Jak ja mam ku*wa zdobyc drewno w 3 misji ? Przekupienie itome marmurem nie dziala, zlupic nie moge bo brak domu elit.



Prosimy nie przeklinać. - dop. ziemek8

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #46 dnia: 04.10.2016, 19:43:06 »
A po co tak wulgarnie od razu? Przekupienie działa zawsze, jest jednak bardzo czasochłonne w przypadku rywali. Dodatkowo, jeżeli chcesz wyprosić u rywala drewno towarem, którego nie potrzebuje, będzie to jeszcze trudniejsze. Próbuj aż do skutku, tzn. do momentu aż pojawi się napis "poproś" a nie "zażądaj".

luksus

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #47 dnia: 04.10.2016, 19:48:31 »
Przepraszam ale przez jakies 15 lat daje mu caly marmur z importu i nie dziala ;s

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #48 dnia: 04.10.2016, 19:52:46 »
W końcu zadziała. Próbuj też dawać rywalowi inne prezenty i w międzyczasie nie proś go o nic. Zrób to dopiero gdy zobaczysz "poproś", bo inaczej zepsujesz sobie tylko u niego reputację.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #49 dnia: 04.10.2016, 19:59:37 »
Dokładnie. Jeśli przy towarze jest 'żądaj' to zadziała to tylko jeśli mamy potężną armię. Dopiero przy 'poproś' rywal da nam towar od tak. Nawet wcześniej w temacie jest ta sama kwestia poruszana, wystarczyło przeczytać poprzednie wypowiedzi, luksus ;)

A dokładniej to wypowiedź #40, napisana przez Anelg, porusza tę kwestię.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Pruskie_Dziecko

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #50 dnia: 07.11.2016, 22:08:38 »
Polecam kliknąć sobie na "nastawienie miasta" (na mapie globalnej, po kliknięciu na miasto po prawej stronie mamy określone jego nastawienie). Miasto może być między innymi: rozgoryczone, potulne, wierne itd. Jeśli na to klikniemy to otworzy się okno z opisem na co możemy liczyć. W przypadku nastawienia "potulnego" u wroga spełni on nasza prośbę jeśli jesteśmy od niego dużo silniejsi militarnie, a jeśli nadal będziemy dążyć do poprawy stosunków to wtedy spełni naszą prośbę.

Co do kampanii... Idealna dla mnie - wielka mapa (nie muszę zabudować całej, wystarczy, że jest wielka), i niesamowita fabuła. Poza tym proponuję zmienić jej nazwę z Rodzeństwa z Północy na Klasyka Haspena. :) A to dlatego, iż mamy tu kumulację tego co lubi on najbardziej: katastrofy naturalne (akurat tu trzęsienie ziemi w mieście macierzystym rozwaliło mi sporą część dzielnicy mieszkalnej), zwroty akcji w fabule, dopieszczone mapki i świątynię Zeusa w wielkim finale. :)
Osobiście na plus (pewnego rodzaju) zaliczam fakt, że 3 świątynie, jedyne jakie mogliśmy zbudować w grze, poza finałowym Zeusem, są najsłabszych bogów w hierarchii Zeusowej i w związku z tym rzadko gry się opierają tylko o nich, to bardzo urozmaiciło mi grę. Podczas gry miałem troszkę niedosyt z powodu małej ilości produkowanych towarów (tylko runo na eksport, do pewnego czasu wino, ale jak miałem już koło 30 domów elity to nie dałem rady go już eksportować). Ale po przejściu gry jednak chyba dobrze, że tak wyglądała sprawa z surowcami, bo po dodaniu, np. drewna byłoby już zbyt łatwo. Oczywiście przeszedłem kampanię, jak zawsze, na tytanie i nie miałem żadnych problemów z nią, przyjemnie się grało, 10/10.

dikajos

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rodzeństwo z Północy
« Odpowiedź #51 dnia: 27.12.2018, 12:10:08 »
Kolejna mapa zaliczona. Naprawdę udana. Dla mnie nie była bardzo łatwa, była ona wymagająca. Najbardziej kolonie, gdyż terenu do budowania tam nie było za dużo.Pierwszy raz spotkałem się z tak silnymi atakami :) Miła odmiana, gdyż trzeba było pomyśleć przy obronie, mury, wieże itd.
Pozdrawiam i zaczynam kolejną !

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem