Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: [Edytor] Planowanie misji  (Przeczytany 20923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Edytor] Planowanie misji
« dnia: 26.05.2009, 18:25:02 »
Epizody w mieście macierzystym i koloniach

Kiedy po raz pierwszy otworzysz główne menu, widoczny w nim będzie jeden epizod związany z Miastem macierzystym, a dotyczący zwycięstwa w misji. Aby wprowadzić do scenariusza dodatkowy - wcześniejszy - epizod, kliknij przycisk z napisem 'Zwycięstwo'. Wprowadzanie następnych epizodów jest możliwe po ponownym kliknięciu przycisku 'Zwycięstwo' albo po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na dowolnym epizodzie i wybraniu opcji 'Wprowadź epizod'. Nowy epizod jest zawsze dodawany powyżej wybranego epizodu. Każda misja może się składać maksymalnie z dziesięciu epizodów rozgrywających się w Mieście macierzystym.

W misjach mogą się ponadto pojawiać maksymalnie cztery epizody związane z koloniami - przyciski każdego z nich są widoczne u dołu okna. Jeśli opracowałeś już Mapę świata i zaprojektowałeś jakieś miejsca do skolonizowania, zobaczysz też listę ich nazw. W przeciwnym razie wyświetlony zostanie komunikat 'Nieprzypisane'.

Każda misja rozpoczyna się epizodem dziejącym się w Mieście macierzystym i opisanym jako epizod 1 w części głównego menu dotyczącej Miasta macierzystego. Jeśli chcesz, żeby drugi w kolejności epizod rozgrywał się w kolonii, kliknij pierwszy przycisk w kolumnie 'Następny epizod' tak, aby napis zmienił się w 'Kolonia'. W trakcie misji gracz będzie teraz musiał w drugim epizodzie kierować kolonią, po czym powróci do Miasta macierzystego. Liczba epizodów w koloniach musi być mniejsza lub co najwyżej równa łącznej liczbie wszystkich kolonii, jakie zdefiniowałeś na Mapie świata.

Jeśli drugi epizod również ma się toczyć w Mieście macierzystym, kliknij pierwszy przycisk tak, aby pojawił się na nim napis 'Macierzyste'. Kiedy gracz ukończy teraz pierwszy epizod, przejdzie do następnego, również rozgrywającego się w Mieście macierzystym.

Ostatni epizod każdej misji musi być opisany jako Zwycięstwo. Ponieważ program wprowadza go automatycznie przy pierwszym otwarciu głównego menu, trudno przez przypadek zapomnieć o tym wymogu. Po epizodzie Zwycięstwa nie można wprowadzić do scenariusza już żadnego dodatkowego epizodu. Jeśli chcesz, żeby jakiś inny epizod stał się epizodem Zwycięstwa, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz z listy opcję 'Zwycięstwo'. Uwaga. Operacja ta spowoduje automatyczne wykasowanie wszystkich ewentualnych epizodów umieszczonych w scenariuszu po epizodzie Zwycięstwa.
Dla misji przebiegającej następująco: epizod w Mieście macierzystym, epizod w Mieście macierzystym, epizod w kolonii, epizod w Mieście macierzystym kończący się Zwycięstwem, część Menu głównego poświęcona Miastu macierzystemu wyglądałaby następująco:
  1.  MACIERZYSTY
  2.  KOLONIA
  3.  ZWYCIĘSTWO
Aby usunąć dowolny epizod rozgrywający się w Mieście macierzystym, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy przycisk 'Następny epizod' i wybrać opcję 'Usuń epizod'. Aby usunąć epizod rozgrywający się w kolonii, wróć do Mapy świata, wybierz daną kolonię i usuń ją z mapy.



powyższy tekst pochodzi z pliku ZeusEdytor.txt
dostępnego na każdym CD z grą

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: [Edytor] Planowanie misji
« Odpowiedź #1 dnia: 21.08.2011, 17:21:07 »
Jeśli kolonia jest do wyboru i mam na głównej ee... palecie? ;) epizod ,,Kolonia'', co mam zrobić z ustawieniami miasta z tej głównej palety? Domyślam się, że mam zostawić je w spokoju i zmodyfikować tylko to na dole. Ale w takim razie co robi to na górze?

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Edytor] Planowanie misji
« Odpowiedź #2 dnia: 21.08.2011, 17:23:13 »
Jest to misja bezpośrednio przed misją kolonialną. Np. ustawienie:
KOLONIA
KOLONIA
...
To po kolei: epizod w mieście macierzystym; w kolonii; w macierzystym; w kolonii...
Dawno nie robiłem misji, więc proszę by ktoś potwierdził.

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Edytor] Planowanie misji
« Odpowiedź #3 dnia: 21.08.2011, 17:33:34 »
Jest to misja bezpośrednio przed misją kolonialną. Np. ustawienie:
KOLONIA
KOLONIA
...
To po kolei: epizod w mieście macierzystym; w kolonii; w macierzystym; w kolonii...
Dawno nie robiłem misji, więc proszę by ktoś potwierdził.

Ja też nie robiłem, ale zdaje mi się, że masz rację.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: [Edytor] Planowanie misji
« Odpowiedź #4 dnia: 21.08.2011, 17:44:35 »
Jest to misja bezpośrednio przed misją kolonialną. Np. ustawienie:
KOLONIA
KOLONIA
...
To po kolei: epizod w mieście macierzystym; w kolonii; w macierzystym; w kolonii...
Dawno nie robiłem misji, więc proszę by ktoś potwierdził.

To prawda. Najpierw będzie epizod miasta macierzystego, potem kolonia pierwsza, potem znów miasto macierzysta, i kolonia druga. Jeszcze pamiętam rozkład tabeli epizodów bo w Rodzeństwie z Północy też mam taki układ ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: [Edytor] Planowanie misji
« Odpowiedź #5 dnia: 21.08.2011, 19:26:53 »
Dziękuję. To wydaje się być logiczne. ;)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem