Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: [Solucje] Perseusz i Meduza  (Przeczytany 81865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Solucje] Perseusz i Meduza
« dnia: 26.05.2009, 18:58:23 »
I - Nowy styl życia (Argos)

cele:
  • co najmniej 500 ludzi w domach
  • produkcja na rok 20 miotków runa
  • roczny zysk 500 drachm

surowce:
  • ryby
  • runo


Aby wyprodukować 20 miotków runa przez rok w zupełności wystarczą 3 szopy postrzygaczy. Sprzedając runo Trezanowi (kupuje on 24 miotki na rok) zarobisz więcej niż 500 drachm na rok. Nie przesadzaj z ludnością, miasto w tym epizodzie nie musi i nie powinno przekraczać 1000 mieszkańców, ponieważ moga wyninąć z tego problemy, np z bezrobociem czy zbyt niską produkcją żywności.

II - Ekspansja miasta (Argos)

cele:
  • co najmniej 640 ludzi w domostwach
  • 48 płyt marmuru dla koloni
  • 12 dzbanów oliwy dla koloni

surowce:
  • ryby
  • runo
  • oliwki (oliwa)
  • marmur

Ataki Posejdona będą dosyć kłopotliwe, morze to jedyne źródło żywności, a po rzuceniu klątwy wszystkie przystanie rybackie przestają działać przez okres paru miesięcy, dlatego zbuduj pare spichlerzy (cztery powinny wystarczyć), aby gromadzić tam żywność. Zbuduj także szkołę i podium aby Twoje domy rozwinęły się do poziomu domostw. Pamiętaj jednak by nie sprowadzać do miasta zbyt dużej liczby ludzi - jak poprzednio - mogą wyniknąć problemy z żywnością. Rozpocznij wydobycie marmuru oraz produkcję oliwy. Uzbieraj dosyć dużą sumę w skarbcu, ponieważ następny epizod to kolonia, 6000 drachm wystarczy. Zarezerwuj towary wtedy kiedy będziesz gotów do opuszczenia miasta.

III - Zemsta Artemidy (Kalidon)

cele:
  • zabij Dzika Kalidońskiego
  • świątynia ku czci Hermesa
  • roczny zysk 500 drachm
  • 8 rzeźb dla Twojego miasta

surowce:
  • ser
  • dziczyzna
  • winogrona (wino)
  • drewno


Zbuduj małe miasto żywiące się serem. Jak najwcześniej rozpocznij produkcję i eksport wina do Pelionu. Roczny zysk uzyskasz bardzo łatwo, ponieważ jedna amfora wina kosztuje 160 drachm, a po podwyżce jaka nastąpi - 176 drachm. Zarobione drachmy ze sprzedarzy wina będziesz zmuszony wydać na rzeźby, których w sumie będziesz potrzebował 10 (8 dla miasta i 2 na świątynie Hermesa) oraz na marmur, którego będziesz potrzebował w sumie 80 (48 na świątynie i 32 dla Tezeusza), na szczęście 48 dostaniesz od Argos. Dzik Kalidoński będzie dość kłopotliwy, będzie grasował po mieście, więc jak najszybciej się nim zajmij wzywając Tezeusza, jeszcze przed wybudowaniem świątyni.

IV - Bohaterski Perseusz (Argos)

cele:
  • zdobądź lustrzaną tarczę Ateny
  • zdobądź hełm niewidkę Hadesa
  • 48 płyt marmuru dla koloni
  • 24 dzbany oliwy dla koloni

surowce:
  • ryby
  • ser
  • runo
  • oliwki (oliwa)
  • marmur


Mogąc produkować ser nie będziesz już tak uzależniony od morza, więc ataki Posejdona nie będą tak dokuczliwe. Aby spełnić życzenia będziesz potrzebował Perseusza, a on świątyni Ateny i Hermesa (oraz - co ważne - 6 rzeźb). Drewno możesz kupić od Myken, a rzeźby (w sumie będziesz potrzebował ich 16 - 10 na świątynie i 6 dla Perseusza) od koloni Kalidon lub (jeżeli jako pierwszą wybrałeś kolonię na wschodzie) kup od koloni Milet brąz i wytop rzeźby. Nie musisz się śpieszyć, zanim zarezerwujesz towary zbierz trochę drachm w skarbcu - kolejny epizod to kolonia. Jeżeli będziesz miał problemy z Etiopią spełniaj ich żądania wtedy Cię nie zaatakują. A jeżeli jednak to staraj się przekupywać armie wroga.

V - Wschodnie rubieże (Milet)

cele:
  • zabij Krakena
  • zdobądź sandały Hermesa
  • opanuj Etiopie
  • 16 snopków przenicy dla miasta
  • 24 kloce drewna dla Twojego miasta
  • 8 sztab brązu dla Twojego miasta

surowce:
  • ryby
  • dziczyzna
  • srebro (drachmy)
  • drewno


Ten epizod jest dosyć trudny, chyba że się wie jak zdobywać drachmy ;). Nie martw się, nie będziesz musiał opanowywać Etiopii, ale Perseusza ściągnąć będziesz musiał, aby ten zabił Krakena i zdobył Sandały Hermesa. Pierwszym problemem jest handel morski, Kraken wręcz go uniemożliwia, lecz można zabezpieczyć port handlowy pospolitym wojskiem - gdy Kraken się zbliży plebs obrzucać będzie go kamieniami co poskutkuje jego odwrotem. Drugim problemem jest brak dochodów, jedynym jest wydobycie srebra i w zasadzie nie ma więcej sposobów, chociaż ... możesz zbudować świątynię Dionizosa, co bardzo polecam zrobić, zapewni to bardzo duży dochód z eksportu wina (po za wyprodukowanym winem eksportuj także te, które ofiaruje Ci Dionizos), a będzie to potrzebne by kupić marmur i brąz (na rzeźby) dla kolejnych dwóch świątyń. Po przybyciu Perseusza, daj mu zabić Krakena, potem wyślij go do spełnienia zadania, a zaraz po jego wykonaniu, Etiopia zostanie Twoim wasalem. Na koniec zarezerwuj towary (przenicę kup od Egiptu).

VI - Gorgona czyli węże na głowie (Argos)

cele:
  • 4 świątynie
  • ludność - 4500
  • skarbiec - 10000
  • utrzymanie 16 jeźdźców
  • produkcja na rok 32 dzbany oliwy
  • zabij Meduzę

surowce:
  • ryby
  • ser
  • runo
  • oliwki (oliwa)
  • marmur


Ten epizod jest stosunkowo łatwym. Dwie świątynie już masz, potrzebujesz jeszcze dwóch, drewno i rzeźby kupisz od koloni. Skarbiec na pewno osiągniesz z łatwością eksportując marmur, runo i oliwę, a także wino które możesz produkować z otrzymanych w daninie winogron lub ze świątyni Dionizosa. Do utrzymania 16 jeźdźców będziesz potrzebował 4 domów elity, uzbrojonych w uzbrojenie wyprodukowane z brązu od swojej koloni Milet, oraz konie wyhodowane na Mileckiej, a raczej Egipskiej przenicy. Gdy pojawi się Meduza powinieneś być gotowy na jej przybycie (tzn: 6 rzeźb i 16 miotków runa w magazynach, oraz 3000 drachm w skarbcu, świątynie Ateny i Hermesa już masz).

Mephisto

  • Gość
Odp: [Solucje] Perseusz i Meduza
« Odpowiedź #1 dnia: 06.04.2010, 14:40:26 »
Mam pytanie,otóż poszedłem do kolonii Milet,mam Perseusza,ale nie wiem dlaczego nie może on zdobyć tych sandałów :/ Zabił Krakena,a ja nie wiem jak go posłać,żeby zdobył te buty :P

Jeśli ktoś może mi pomóc to wielce proszę o odpowiedz :)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Solucje] Perseusz i Meduza
« Odpowiedź #2 dnia: 06.04.2010, 15:34:24 »
A wysyłasz go by wypełnił zadanie (ostatnia zakłada - powinien być zielony kwadracik - kliknij go)?

tusiera

  • Gość
Odp: [Solucje] Perseusz i Meduza
« Odpowiedź #3 dnia: 21.04.2010, 02:33:04 »
witam, rowniez mam ten problem, nie moge znalezc tego zielonego kwadracika, czy ktos moglby bardzije lopatologicznie (wiem ze to brzmi troche juz smiesznie) wytlumaczyc gdzie on sie znajduje?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: [Solucje] Perseusz i Meduza
« Odpowiedź #4 dnia: 21.04.2010, 14:34:26 »
O ile się nie mylę, jeśli heros jest w mieście, może również go wysłać prze 'Cele', ale nie jestem pewien.

A kwadraciki do wysyłania są w ostatniej zakładce. Jeśli oczywiście zlecono ci zadanie, miasto poprosiło o towary i tak dalej.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Larass

  • Gość
Odp: [Solucje] Perseusz i Meduza
« Odpowiedź #5 dnia: 25.03.2011, 14:07:51 »
Witam mam problem z ostatnim celem w pierwszym epizodzie . Mam przystań i runo, ale nie mam żadnych zysków chociaż sprzedaje je. Byłabym wdzięczna za opowiedz czemu tak się dzieje ? :)

michalo

  • Gość
Odp: [Solucje] Perseusz i Meduza
« Odpowiedź #6 dnia: 25.03.2011, 16:32:44 »
najlepiej poproś o pieniądze z Trezan

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Solucje] Perseusz i Meduza
« Odpowiedź #7 dnia: 25.03.2011, 20:27:44 »
Zyski są wtedy, gdy całkowite dochody są większe niż całkowite wydatki. ;)
Sprawdź w zakładce administracja (naciśniej lupę) - może wstrzymaj się z jakimikolwiek budowami czy obniż na rok płace.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: [Solucje] Perseusz i Meduza
« Odpowiedź #8 dnia: 02.04.2011, 11:49:58 »
Jak nie chce kupować to znaczy  że miasto ma nadmiar runa. Trzeba poczekać parę lat i znowu kupi :D

To dotyczy tylko podarunków dla tego miasta.

Handel ma inne, własne limity które można zobaczyć w budynkach handlowych (12, 24 i 36 jednostek na rok)

Gorzej jest po podbiciu miasta które było kiedyś sojusznikiem. Często gęsto miasto przez parę lat nie wysyła karawan kupieckich.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: [Solucje] Perseusz i Meduza
« Odpowiedź #9 dnia: 20.08.2011, 11:51:01 »
A ja po przejściu tej misji z wnioskami: za dużo drewna! :P Świątynie świątyniami, a potem? Nawet nie ma za bardzo kogo nim obdarowywać, zostaje Kalidon i Etiopia, do tego drewno nie jest zbyt dobre na podarunki bo jest po prostu dość tanie.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Solucje] Perseusz i Meduza
« Odpowiedź #10 dnia: 20.08.2011, 17:14:59 »
Można ograniczyć pozyskiwanie drewna lub całkowicie wyłączyć przemysł, jeśli nikt go nie kupuje.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: [Solucje] Perseusz i Meduza
« Odpowiedź #11 dnia: 21.08.2011, 09:30:49 »
Tu nie ma tartaków. Wszystko pochodzi z darów i danin.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Solucje] Perseusz i Meduza
« Odpowiedź #12 dnia: 21.08.2011, 11:23:11 »
To w takim razie nie wiem skąd ten problem nadmiaru drewna. Jeśli jakiś dar jest niepotrzebny, bo mamy go w nadmiarze to nie trzeba go przyjmować, jakiejś dużej straty nie będzie. To samo tyczy się daniny.

meduza

  • Gość
Leniwa meduza?
« Odpowiedź #13 dnia: 01.12.2012, 14:43:35 »
Witam, mam problem z zabiciem meduzy... W ogóle nie zaatakowała miasta. :( Macie jakieś pomysły?

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
[Solucje] Perseusz i Meduza
« Odpowiedź #14 dnia: 01.12.2012, 15:47:31 »
Odczekanie kilku miesięcy nie poskutkowało? Czasem jest tak, że potwór pojawia się po jakimś czasie trwania misji.

Rexes

  • Gość
Odp: [Solucje] Perseusz i Meduza
« Odpowiedź #15 dnia: 10.04.2013, 14:32:14 »
Muszę przywołać Perseusza, ale nie mogę wybudować świątyń dla Ateny i Hermesa. Mam wszystko czego mi potrzeba a w informacjach piszą mi, że budowla nie może się rozpocząć, bo na miejscu nie pojawił się żaden rzemieślnik (wybudowałam już trzy cechy i zrobiłam drogi). Jakieś sugestie?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: [Solucje] Perseusz i Meduza
« Odpowiedź #16 dnia: 10.04.2013, 19:47:07 »
Sugerowałbym brak dostępu do świątyni, tudzież brak ludzi w cechach rzemieślników, ale z twojego postu na to nie wygląda, tak więc osobiście, nie mam pojęcia.

Nie masz czasem wciśnięte 'Wstrzymaj Budowę'? Chociaż nie, wtedy byłby inny komunikat...
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

siwson

  • Gość
Odp: [Solucje] Perseusz i Meduza
« Odpowiedź #17 dnia: 15.09.2013, 08:59:10 »
jak osiągnąć wysoką estetykę dla przybytku Tezeusza??? czego bym nie robił cały cas jest spora:(

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Solucje] Perseusz i Meduza
« Odpowiedź #18 dnia: 15.09.2013, 11:24:56 »
Może za dużo miejsca zajmuje wymagany mur wokół przybytku?
Jeżeli nie masz (albo nie chcesz używać) pomników, może spróbuj zrobić miejsce dla estetyki wewnątrz murów.

Jakub Rozwadowski

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Twemu miastu będzie brakowało pieniędzy!"
    • Zobacz profil
Odp: [Solucje] Perseusz i Meduza
« Odpowiedź #19 dnia: 28.02.2015, 21:11:11 »
Ta solucja pomogła mi życie wygrać!

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem