Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Poszukiwany Eneasz  (Przeczytany 19347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Poszukiwany Eneasz
« dnia: 15.02.2016, 10:55:10 »
Przeklęci Grecy zburzyli Troję. Wieszczka mówi, że ocaleli z masakry przetrwają jeśli dołączą do Eneasza... tylko że Eneasz gdzieś zniknął, i ani śmiertelni, ani Olimpijczycy nie wiedzą, gdzie jest. Czy Trojańczykom uda się odnaleźć Eneasza? A może przepadł on na zawsze? Ta trudna kampania składa się z pięciu epizodów w mieście macierzystym i trzech kolonii.

Tak jest! Haspen znów sięgnął do źródeł mitologicznych i tym razem zabrał się za wątek Eneasza i jego podróży z Troi aż do samej Italii. Po drodze napotkamy złych Greków, założymy kolonie na 'trasie' wędrówki Eneasza (Kreta, Epirus na zachodzie Grecji oraz Sycylia, wg źródeł), a nawet spotkamy się z królową Kartaginy, Dido.

Miłej zabawy!
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Sidu87

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Poszukiwany Eneasz
« Odpowiedź #1 dnia: 18.02.2016, 15:03:58 »
Bardzo przyjemna kampania, z półki tych o średniej trudności :) Przyjemnie mi się w nią grało, fabuła też całkiem całkiem :P Mapka ta w mieście macierzystym jak i w kampaniach bardzo fajna, przyjemna dająca możliwość rozbudowy dużej w mieście.
Nie wiem tylko czy to błąd w mojej wersji gry czy coś nie tak ale w pierwszej kolonii (tej najbliżej Enei) po wybudowaniu zagrody nie mogłem dostawić krów tak aby rozpoczęła się produkcja, ale dało się wykarmić mordeczki z innych rzeczy więc spoko :)
Z niecierpliwością czekam na kolejne takie zgrabne wyzwania :)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Poszukiwany Eneasz
« Odpowiedź #2 dnia: 18.02.2016, 15:18:24 »
Też tak miałem, nie wiem dlaczego. Zasejwowałem, załadowałem, i mogłem stawiać krowy. Może jakiś błąd w matrixie.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

grajek82

  • Gość
Odp: Poszukiwany Eneasz
« Odpowiedź #3 dnia: 02.03.2016, 11:55:02 »
Cytuj
po wybudowaniu zagrody nie mogłem dostawić krów tak aby rozpoczęła się produkcja
Chyba tak jest u każdego... :)

Cytuj
Odpowiedziałeś błędnie na pytanie weryfikacyjne.
Taka mała uwaga - nie każdy ma polskie znaki w klawiaturze. Mieszkam w Luksemburgu i musiałem pokombinować. Hehe... nie narzekam :)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Poszukiwany Eneasz
« Odpowiedź #4 dnia: 11.04.2016, 22:57:47 »
Gram na "bogu" i mogę powiedzieć, że rzeczywiście trudna to misja! Powiedziałbym nawet, że początek trudniejszy niż w "Macedończyku". Tam jedno miasto atakowało na początku, a tutaj dwa! I jeszcze te ogromne daniny...
Będę próbował dalej. Może coś wymyślę. ;)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Poszukiwany Eneasz
« Odpowiedź #5 dnia: 12.04.2016, 10:44:59 »
Mnie się zdaje, że w pierwszym epizodzie nie ma ataków (tylko trzeba miasteczko zbudować), a wojowanie zaczyna się od drugiego :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Poszukiwany Eneasz
« Odpowiedź #6 dnia: 17.04.2016, 18:35:43 »
To pewnie tylko na poziomie "bóg" miasta te stają się wrogie i tak same z siebie zaczynają atakować.
Na szczęście te pierwsze ataki łatwo przekupić małą sumą - w końcu w jednej z prób - budując miasto trochę wolniej - miałem wystarczająco drachm na przekupienie ich. Potem już nie atakowali. ;) Więc się udało.

Potem było już łatwo. Oprócz samej końcówki - Hera atakująca jednocześnie ze Smokiem i  ta lawa... Ech.
Miałem zaplanowane zbudowanie wszystkich świątyń oprócz Hefajstosa i Dionizosa. Jednak po katastrofie zmieniłem zdanie. ;) Pojawienie się Smoka było dla mnie szczególnie trudne do poradzenia sobie, bo miałem tam blisko dzielnice elit.

Mapki miasta macierzystego i koloni - naprawdę ładne i dopracowane, musiałeś dużo czasu nad nimi spędzić.

Fabuła ciekawa, choć nie aż tak wciągająca jak "Macedońska". ;)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Poszukiwany Eneasz
« Odpowiedź #7 dnia: 06.05.2016, 09:58:49 »
Fajna misja. Ukończona oczywiście "na bogu". Nie była aż tak trudna, ale i nie była łatwa.

W pierwszym epizodzie, tak jak u Ziemka, napadły na mnie dwa miasta - więc to chyba wynika z poziomu trudności. Trochę żałowałem, że tylko w jednym epizodzie atakowali bogowie (oprócz tego z Herą). Ze smokiem nie miałem najmniejszego problemu, bo zdążyłem sprowadzić Jazona na chwilę przed jego przybyciem. Gad zginął prawie natychmiast, chociaż mógł nieźle narozrabiać, bo nieopodal postawiłem świątynię Demeter.

Pod względem wizualnym, mapki wyglądają świetnie.

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Poszukiwany Eneasz
« Odpowiedź #8 dnia: 28.09.2016, 18:03:34 »
Mapy w tej misji są cudne <3 Po prostu genialne! Chciałabym umieć takie ładne robić!

Misja trudna, ale udało mi się nauczyć bronić miasto a nie tylko dawać daniny. Jak na razie tylko miasto borni się samo, ale i tak jestem z siebie dumna.

Ataki bogów w epizodzie po pierwszej koloni - o wiele za dużo. Po kilka latach używałam od razu na nich kodu, bo po prostu już mnie denerwowało. Nie dodawało to jakiegoś mega trudnu, ale Atena zniszczyła kilka odlewni czy magazyn, albo Apollo przeklną kilka gimnazjów - po paru latach to stalo się po prostu nudne i wkurzające. Ataki mogły być raz na dwa lata, wtedy było by idealnie.

Moja ocena to 5=/+4 za te ataki właśnie.
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Pruskie_Dziecko

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Poszukiwany Eneasz
« Odpowiedź #9 dnia: 04.11.2016, 12:17:08 »
Mapy rzeczywiście są świetne, naprawdę najlepsze ze wszystkich kampanii. Mówiąc szczere to gra w koloniach bardziej mi się podobała niż w mieście macierzystym (podobnie miałem w kampanii Bizancjum. :) Bogowie jakoś nie byli specjalnie uciążliwi, choć odlewnie regularnie odbudowywałem po ich wizytach. Grałem w tę kampanię na Tytanie i nie byłem atakowany w pierwszym epizodzie, więc to tylko na Bogu ataki zaczynają się od początku. Lawa dała mi się we znaki - zniszczyła plantacje, odcięła od brązu i zburzyła świątynię Demeter, ale to już był koniec gry praktycznie, więc dałem radę dociągnąć. :) Ciężka była walka - Sparta atakowała zawsze na wybrzeżu (któryś z dwóch brzegów), ale Mykeny z różnych stron (z zachodu, północy lub wschodu) i często zanim doszedłem do nich (przestawiając armię) to zdążyli mi zniszczyć trochę budynków. Poza tym bardzo dobra fabuła, dużo świątyń do budowy i dużo miejsca.

dikajos

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Poszukiwany Eneasz
« Odpowiedź #10 dnia: 15.04.2019, 23:22:00 »
Rzeczywiście, kolonie prima sort :>
Lawa fajnie zaskoczyła i trochę trzeba było zmienić koncepcje.
Tak nie do końca czułem wsparcie bogów, pomimo posiadania 4 świątyń, ale może to był zamiar twórcy,w  końcu nie byłem rodowitym Grekiem tylko Trojańczykiem.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem