Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: [Solucje] Zeus i Europa  (Przeczytany 103979 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Solucje] Zeus i Europa
« dnia: 26.05.2009, 18:41:43 »
I - Założenie Teb (Teby)

cele:
  • ludność - 1000

surowce:
  • pszenica
  • ser
  • runo
  • oliwki (oliwa)
  • marmur


Spokojnie rozbuduj miasto, na razie nic Ci nie grozi. Niestety po jakimś czasie w kamieniołomie pojawi się Hydra, nic nie da się z nią zrobić w tym epizodzie, jednak nie martw się zbytnio - nie będzie Ci przeszkadzać. ;)

II - Smok (Teby)

cele:
  • produkcja na rok - 48 płyt marmuru

surowce:
  • pszenica
  • ser
  • runo
  • oliwki (oliwa)
  • marmur


Aby rozpocząć produkcję marmuru musisz wezwać Heraklesa, który pokona Hydrę strzegącą kamieniołomu, dopiero wtedy możesz postawić warsztaty kamieniarskie. Aby wydobyć 48 płyt marmuru przez rok 5 warsztatów kamieniarskich powinno wystarczyć.

III - Miasto Aresa (Teby)

cele:
  • świątynia ku czci Aresa
  • co najmniej 50 ludzi w rezydencjach
  • 30 snopków pszenicy dla koloni
  • 25 dzbanów oliwy dla koloni

surowce:
  • pszenica
  • ser
  • runo
  • oliwki (oliwa)
  • marmur


Aby sprowadzić 50 ludzi do Rezydencji potrzebujesz conajmniej 9 domów elity (chyba że kupisz brąz i zrobisz uzbrojenie, wtedy wystarczy 5 dworków). Rzeźby do świątni możesz importować z Kalidonu lub zrobić z brązu importowanego od Pelionu, natomiast drewno możesz pozyskać od Libii. Radzę uzbierać przed ukończeniem misji trochę drachm w skarbcu, ponieważ kolejny epizod to kolonia.

IV - Kreteńska Księżniczka (Cydonia)

cele:
  • 30 kloców drewna dla Twojego miasta
  • 30 amfor wina dla Twojego miasta

surowce:
  • cebula
  • runo
  • winogrona (wino)
  • drewno


W tym epizodzie możesz: albo wybudować małą wioskę, wyprodukować i zarezerwować potrzebne towary szybko kończąc ten epizod, albo wezwać do miasta Jazona, który pokona Talosa. Jednak Jazon potrzebuje m.in. 3 trier, 2 jeździeckie oddziały... co znacznie wydłuży i utrudni (z powodu braku miejsca pod budowę) ten epizod. Tak więc jeśli ktoś chce się pobawić niech wybierze te drugie rozwiązanie.

V - Prezent ślubny (Teby)

cele:
  • zabij Talosa
  • 2 świątynie

surowce:
  • pszenica
  • ser
  • runo
  • oliwki (oliwa)
  • marmur


Talos pojawi się po około pół roku od rozpoczęcia epizodu, więc jeśli chcesz zbudować drugą świątynię przed wezwaniem Jazona zgromadź marmur po za wyspą na której znajduje się kamieniołom, bo tam pojawi się Talos (blisko miejsca gdzie grasowała wcześniej Hydra). Aby wezwać Jazona będziesz potrzebował drewna i wina ze swojej nowej koloni (drewno dla trier, a wino dla samego Jazona). Będziesz potrzebował także dwa jeździeckie oddziały, więc postaw stadninę, a raczej dwie, ponieważ Jazon wymaga także ośmiu koni w stadninach (w jednej mieści się maksymalnie sześć).

VI - Kryzys winny (Teby)

cele:
  • opanuj Kiteron
  • 3 świątynie

surowce:
  • pszenica
  • ser
  • runo
  • oliwki (oliwa)
  • marmur


Trzecią świątynie powinieneś zbudować bardzo szybko, mając zapas marmuru, drewno od Cydoni i brąz od Cylicji na rzeźby, budowa przebiegnie błyskawicznie (radzę wybudować świątynię Ateny). Mając dwa oddziały jeźdźców i spartów Aresa (oraz jego pomoc we własnej osobie) powinieneś podbić Kiteron bez problemu nawet na wyższych poziomach trudności.

VII - Menady atakują (Teby)

cele:
  • 11 partnerów
  • zabij Menady
  • roczny zysk 2000 drachm
  • ludność - 4000

surowce:
  • pszenica
  • ser
  • runo
  • oliwki (oliwa)
  • marmur


Ludność nie powinna być problemem, tak samo jak 2000 drachm zysku na rok (mając domy elity płacące duże podatki oraz eksportując marmur). Aby mieć 11 partnerów będziesz musiał podbić Eleusis, co także nie powinno przysporzyć zbyt wielkich trudności. Aby zabić atakujące miasto Menady (może być ich nawet trzy) trzeba będzie wezwać Achillesa. A on potrzebuje m.in. 32 komplety uzbrojenia, 3 odziały hoplitów oraz świątynię Ateny. Po zabiciu wszystkich Menad inne miasta znowu rozpoczną handel, tym samym warunek 11 partnerów zostanie spełniony.

VIII - Pretendent do Tronu (Teby)

cele:
  • opanuj Kalidon
  • opanuj Argos
  • opanuj Orchomenos
  • 4 świątynie
  • co najmniej 100 ludzi w pałacykach

surowce:
  • pszenica
  • ser
  • runo
  • oliwki (oliwa)
  • marmur


Aby mieć 100 ludzi w Pałacykach potrzebujesz 5 domów, powinieneś tyle mieć (ze względu na cele poprzednich epizodów), więc ten cel misji nie będzie problemem. Budowa świątyni powinna pójść gładko. A opanowanie rywali to tylko kwestia czasu. Najlepiej rozpocząć ataki od Kalidon, co umożliwi ponowny eksport marmuru do tego miasta.

pitt_99

  • Gość
Odp: [Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #1 dnia: 10.07.2009, 14:48:07 »
Jak ja mam wino zdobyć w II misji? Pare godzin na 100% szybkości i mam 28 sztuk wina z 32, ale tak mam od samego początku.

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: [Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #2 dnia: 10.07.2009, 14:51:18 »
W ciągu gry powinny być dwie dostawy po 16 amfor wina każda. Możliwe, że gdzieś postawiłeś handlarza winem i ten podebrał brakujące 4 amfory. Spróbuj zacząć misję od początku.

Otsune

  • Gość
Odp: [Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #3 dnia: 11.11.2009, 14:00:01 »
mam pytanie jestem w drugim epizodzie i jak mam juz wszystko herales ciagle nie ma dostepu do gimnazjum...co mam zrobic aby miał?

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: [Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #4 dnia: 11.11.2009, 16:58:09 »
Najprościej jest zapewnić  mieszkańcom dostęp do kultury (szkoły i gimnazja na końcach dzielnic, teatr, podium i stadion przy przybytku) lub wybudować wszystkie budynki kulturowe na tym samym odcinku drogi, co przybytek Heraklesa.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #5 dnia: 11.11.2009, 18:01:11 »
Jeżeli mówisz o samym gimnazjum to wydaje mi się, że chodzi CI o "doskonały dostęp do gimnazjów w mieście" - czyli każdy dom plebsu (i oczywiście elit) musi mieć dostęp do gimnazjum.

borsuk1986

  • Gość
Odp: [Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #6 dnia: 08.01.2010, 13:01:55 »
jeszcze lawa wycieka. a to dodatkowo utrudni, raczej spowoduje mały kryzys w mieście.

warheart

  • Gość
Odp: [Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #7 dnia: 13.06.2010, 14:15:33 »
Lawa wypływa ze strony zachodniej i sięga "przed wilki", więc jeśli nic tam nie wybudujemy nie mamy problemu  :) W ostatniej misji przyda się  świątynia Afrodyty (atak Hefajstosa), radziłabym też wybudować świątynię Artemidy (podobnie jak Aresa, ma dwa oddziały wojsk, które pomogą nam w walce).

Maev

  • Gość
[Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #8 dnia: 20.03.2012, 22:48:14 »
Wie ktoś może czemu w ostatniej fazie nie chce wybudować mi świątyń? Rzemieślnicy - są. Marmur - go jest na pęczki. Wszystko inne też. Dostęp do materiału dobry, w akcie desperacji przy magazynach ją wybudowałam. Magazyny nie są na zdobądź, tylko przyjmij więc i to nie powinno stanowić problemu. A mimo to z jakiegoś powodu rzemieślnicy sobie stoją na świątyni, a marmur strajkuje i nie przyjeżdża.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
[Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #9 dnia: 20.03.2012, 23:59:51 »
Sprawdź w zakładce 'Dystrybucja' czy marmur nie jest czasem na pomarańczowo, co znaczy że jest 'gromadzony' (i przez to nikt nie ma prawa go tknąć).

Być może też gdzieś droga jest nie połączona albo bóstwo/potwór zniszczyło blokadę drogi, tym samym przerywając połączenie.

Jak powyższe dwa nie zadziałają, to kombinujemy dalej.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Maev

  • Gość
[Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #10 dnia: 21.03.2012, 23:28:03 »
Faktycznie marmur przełączony był na "gromadzenie". Musiałam przypadkowo przełączyć wcześniej w trakcie gry. Dziękuję za pomoc.

mniszek

  • Gość
[Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #11 dnia: 23.03.2012, 22:29:42 »
Dlaczego, pomimo wykonania wszystkich celów drugiego epizodu, nie mogę go zakończyć? Marmuru produkuję więcej niż te 48 wymaganych płyt miesięcznie, a i tak miasto żyje własnym życiem i nie zamierza umożliwić mi przejścia do 3 epizodu. Proszę o pomoc.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
[Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #12 dnia: 23.03.2012, 22:49:42 »
Najważniejsze pytanie: Po otwarciu okna z celami misji, jest 'ptaszek' w kwadraciku, czy go nie ma?
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

11 partnerów

  • Gość
Odp: [Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #13 dnia: 03.04.2013, 12:47:39 »
Witam, nie wiem czy ktoś tu jeszcze bywa.
Mam zadanie własnie z tymi partnerami. Pisze że trzeba podbić Eleusis, ale jest ono niedostępne. Już mam prawie ukończoną budowlę świątyni i nie wiem kiedy to się pokaże.
Dzięki za szybką odpowiedź.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: [Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #14 dnia: 03.04.2013, 14:23:44 »
O ile dobrze pamiętam, Eleusis pojawia się chyba po zabiciu wszystkich Menad.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Tomek

  • Gość
Odp: [Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #15 dnia: 08.08.2013, 20:21:49 »
Hej,

ja też mam problem z budową świątyni, tzn. mam surowce, mam rzemieślników, marmur nie jest ustawiony na gromadzenie dookoła świątyni są magazyny z marmurem (drewnem i posągami), a mimo to tragarze z magazynów nie dostarczają marmuru. Jeżeli już dojdzie marmur to bezpośrednio z kamieniołomów. W magazynach nie mam ostawionego "zdobądź" (choc poprzednio miewałem i nie był to problem przy budowaniu) - ktoś ma pomysł jak odblokować budowanie??

Jakub Rozwadowski

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Twemu miastu będzie brakowało pieniędzy!"
    • Zobacz profil
Odp: [Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #16 dnia: 27.02.2015, 16:24:17 »
Sprawdź czy nie masz za mało pracowników. Jeśli tak to wejdź w zakładkę przemysł i tam masz taką lupę. Ustaw sobie magazyny i dystrybucja - wysokie. jak dostarczą ustaw spowrotem na normalnie i powinno grać. Jeśli to nie działa musisz pokombinować. Sam takich problemów nie mam, bo zwykle o pracowników chodzi i wtedy stosuję sposób wymieniony powyżej. :)

Brak zbroi

  • Gość
Odp: [Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #17 dnia: 25.04.2015, 13:19:56 »
Mam problem w 5 misji  zebrać 30 zbroi dla Achillesa  mam 20 a nie mogę od nikogo kupić brązu a sama też nie mam jak wydobyć i stoję z misją w miejscu ???

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #18 dnia: 26.04.2015, 12:08:19 »
Czyli wszystkie miasta od których można było zdobyć brąż i/lub uzbrojenie nie są już partnerami - nie handlują z Tobą?
Nie pamiętam jak to było, ale wydaje mi się, że czasem niektóre miasta czasami zaczynały (na krótko ale jednak) znowu handlować - wtedy można kupić trochę brązu / uzbrojenia.

Ramptourist

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Solucje] Zeus i Europa
« Odpowiedź #19 dnia: 13.07.2020, 22:29:36 »
Nie wiem czy mam inną wersje gry ale u mnie w cydonii nie da się ubić talosa bo w tej misji konie są niedostępne więc nie mogę przywołać Achillesa

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem