Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Herajon - gra otwarta  (Przeczytany 20966 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Herajon - gra otwarta
« dnia: 28.11.2016, 00:41:50 »
Po długim czasie odkopałem moją starą misję i dokończyłem. Jest to gra otwarta więc sami wyznaczacie sobie cele. Ta misja jest jednak przeznaczona raczej dla starych wyjadaczy niż początkujących graczy, ale kto się czuje na siłach, niech stawi czoła wyzwaniu. Nie zrażajcie się początkowym brakiem dostępu do pewnych surowców i towarów. Jeśli się Wam powiedzie, zbudujecie ogromne i silne miasto. Mała rada - kluczowe dla rozwoju miasta fakty, nie nastąpią bez konkretnych decyzji gracza. Starajcie się więc wypełniać wolę każdego z bogów a na pewno pomogą. Uważajcie jednak by nie urazić przy tym żadnego innego ;).

Nazwa - Herajon - gra otwarta
Wielkość mapy - olbrzymia
Prawo - greckie


Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Herajon - gra otwarta
« Odpowiedź #1 dnia: 28.11.2016, 07:17:57 »
To ja się staram ładne mapy robić, a ten tu takie arcydzieło stworzy, weź potem spróbuj dorównać ::)

Ściągnę, pogram, i podejrzewam że będzie podobnie jak z Olimpią? Chodzi mi przede wszystkim o długie łańcuszki przyczynowo-skutkowe ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Herajon - gra otwarta
« Odpowiedź #2 dnia: 28.11.2016, 14:47:47 »
To ja się staram ładne mapy robić, a ten tu takie arcydzieło stworzy, weź potem spróbuj dorównać ::)
Dzięki, choć powiem nieskromnie, że w zanadrzu mam moim zdaniem jeszcze lepszą.

Ściągnę, pogram, i podejrzewam że będzie podobnie jak z Olimpią? Chodzi mi przede wszystkim o długie łańcuszki przyczynowo-skutkowe ;)
Może już nie tak długie jak w Olimpii, ale tak.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Herajon - gra otwarta
« Odpowiedź #3 dnia: 28.11.2016, 21:15:23 »
Mapka - jak przyznał Haspen - świetna. :)
Jeszcze nie dużo zrobiłem, ale już mogę powiedzieć - ah ten Cyklop. :P

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Herajon - gra otwarta
« Odpowiedź #4 dnia: 28.11.2016, 21:26:49 »
Jeszcze nie dużo zrobiłem, ale już mogę powiedzieć - ah ten Cyklop. :P
He he, trzeba było zainwestować w świątynię Apolla, bo jak mniemam Odyseusza w tym momencie ciężko było sprowadzić  :).

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Herajon - gra otwarta
« Odpowiedź #5 dnia: 29.11.2016, 17:15:47 »
Tak, jeszcze nie sprowadziłem. Narazie zastanawiam się czy lepiej kombinować z oliwą (której na razie nie ma nigdzie) czy z budową świątyni. :)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Herajon - gra otwarta
« Odpowiedź #6 dnia: 29.11.2016, 17:18:53 »
Polecam budowę świątyń, bo jak będziesz tylko czekał na oliwę, to możesz się nie doczekać, chociaż pojawi się w odpowiednim momencie.

Założenie było takie, że to Apollo ma się pozbyć cyklopa a Odyseusz będzie potrzebny do zadań.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Herajon - gra otwarta
« Odpowiedź #7 dnia: 29.11.2016, 21:31:51 »
Uwaga - spojlery! ;)

W sumie Apollo nie był potrzebny, nie jestem pewien, ale chyba Herakles go ubił po kilku(nastu) próbach. (Może wilki też mu trochę pomogły). Dostęp do drugiej łąki się przydał ;) , na pewno tym bardziej jeżeli miałbym czekać na świątynie Apolla z ubiciem Cyklopa.

Ogólnie bardzo spodobał mi się pomysł z "wymaganiem" świątyń by móc osiągnąć to co się chce. Wszystkie 4 świątynie się przydają.

W sumie długo nie grałem. Doszedłem do momentu gdzie miasto Atlantydzkie z południa zaatakowało mnie po raz drugi (i trzeci 2-3 miesiące zaraz po drugim ataku) - oba musiałem wybronić bo miały "zniszczyć miasto". Nawet pierwszego nie udało mi się odeprzeć, nawet przy wsparciu trzech herosów, Talosa i pokaźnej liczby wojowników.(Grałem na Herosie.) Próbowałem parę razy cofając się do coraz to wcześniejszych save'ów. Bezskutecznie. Chyba musiałbym zacząć od początku od razu nastawiając się na militarne aspekty.

Ogólnie ta gra otwarta bardzo mi się podoba. Jest rzeczywiście trudna. Myślę, że jeszcze do niej wrócę, bo pewnie odkryłem zaledwie część tych wszystkich smacznych faktów, które przygotowałeś.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Herajon - gra otwarta
« Odpowiedź #8 dnia: 01.12.2016, 19:05:46 »
Spróbowałem jeszcze raz. Chyba mi się udało. Chyba - bo nie wiem czy coś jeszcze może ma się wydarzyć. ;)
Znowu grałem na Herosie.
Tym razem ociągałem się z wypełnianiem zadań od bogów i zabijaniem potworów tak długo jak to miało sens.
Cerbera ubiłem całkiem szybko by mieć dostęp do marmuru i móc stawiać świątynie. Dopiero kiedy zbudowałem wszystkie 4 zacząłem realizować zadania od bogów.
W pewnym momencie było ciężko - kiedy nie ma się jeszcze zbyt dużo elity (bo oliwa pojawiła się niewiele wcześniej), a parę miast zaczyna atakować. Ale udało się. W końcu podbiłem wszystkie. :)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Herajon - gra otwarta
« Odpowiedź #9 dnia: 01.12.2016, 20:01:04 »
Więc zrobiłeś dokładnie to, co trzeba było zrobić  :). Z podbiciem Gortyny nie poszło - mam nadzieję - za łatwo.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Herajon - gra otwarta
« Odpowiedź #10 dnia: 02.12.2016, 07:20:26 »
Atak przeprowadziłem dopiero po spełnieniu zadania. Na Herosie nie było tak ciężko. Kiedy atakowałem miałem z 8-10 oddziałów i 3 herosów. :)

Uniwersal

  • Gość
Odp: Herajon - gra otwarta
« Odpowiedź #11 dnia: 05.04.2017, 15:55:46 »
Uff.. dawno mnie tu nie było.
Fajną niespodziankę mi zaserwowałeś. Pierwszy raz od bardzo dawna przegrałem i będę musiał zacząć od początku. Cyklop prawie mnie wykończył, ale udało mi się uwięzić go na wyspie (strasznie ciągnie go do agor :P). Niestety nie zdążyłem się odbudować przed atakiem Teb i..
Główkowanie, które zaserwowałeś przy tej mapie daje sporo frajdy. Dzięki :)

Gram na bogu, szybkość 90.

Gordon_Frey

  • Gość
Odp: Herajon - gra otwarta
« Odpowiedź #12 dnia: 10.06.2017, 00:39:20 »
Mapa mi się bardzo podoba, jest trudna -za trzecim podejściem rozgryzłem jak się bronić etc. Niestety, prawdopodobnie u mnie się zabugowała, nie mogę mieć żadnych zbrojnych oddziałów ani żadnych tier, czego skutkiem jest niemożność podbicia któregokolwiek miasta, szczerze mówiąc nie chce mi się już czwarty raz grać na mapie tylko po to aby podbić pozostałe miasteczka :(.

Jeżeli chodzi o taktykę, to najłatwiej jest postawić wszystkie cztery świątynie przed zabiciem Cerbera i bronić się za pomocą wież i wsparcia sojuszników - ważne jest też sprawne rozmieszczanie pospólstwa - autoobrona nie ma prawa bytu.

Grałem na trybie Bóg, prędkość zmienna 80-100%

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Herajon - gra otwarta
« Odpowiedź #13 dnia: 12.06.2017, 12:17:12 »
Niestety, prawdopodobnie u mnie się zabugowała, nie mogę mieć żadnych zbrojnych oddziałów ani żadnych tier, czego skutkiem jest niemożność podbicia któregokolwiek miasta, szczerze mówiąc nie chce mi się już czwarty raz grać na mapie tylko po to aby podbić pozostałe miasteczka :(.

Jak to? Zbugowała? W jakim sensie? Z tego co pamiętam, dałem możliwość maksymalnego rozwoju miasta, wraz z jazdą i trierami. Nie miałeś dostępu do jakiegoś surowca czy co?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Herajon - gra otwarta
« Odpowiedź #14 dnia: 12.06.2017, 16:58:14 »
Podejrzewam brak dostępu do brązu/uzbrojenia, aczkolwiek skoro jest wspominka o 'zbugowaniu', może wiecznie powracający problem z zburzonym Pałacem/znikającymi chorągwiami?
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Gordon_Frey

  • Gość
Odp: Herajon - gra otwarta
« Odpowiedź #15 dnia: 16.07.2017, 10:45:02 »
Niestety, prawdopodobnie u mnie się zabugowała, nie mogę mieć żadnych zbrojnych oddziałów ani żadnych tier, czego skutkiem jest niemożność podbicia któregokolwiek miasta, szczerze mówiąc nie chce mi się już czwarty raz grać na mapie tylko po to aby podbić pozostałe miasteczka :(.

Jak to? Zbugowała? W jakim sensie? Z tego co pamiętam, dałem możliwość maksymalnego rozwoju miasta, wraz z jazdą i trierami. Nie miałeś dostępu do jakiegoś surowca czy co?

Dostęp do wszystkich surowców jest, wczoraj podjąłem się kolejny raz próby podbicia wszystkich polis, pierwszy problem polega na tym, że nie mogę składować uzbrojenia w magazynach, a drugi problem jest w tym że nie mogę wybudować przystani tier, chyba że jest jakiś czynnik wyzwalający tę możliwość, na który wpaść już nie mogę. Spełniłem wszystkie życzenia, postawiłem wszystkie świątynie itp.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Herajon - gra otwarta
« Odpowiedź #16 dnia: 16.07.2017, 21:07:06 »
Niestety, prawdopodobnie u mnie się zabugowała, nie mogę mieć żadnych zbrojnych oddziałów ani żadnych tier, czego skutkiem jest niemożność podbicia któregokolwiek miasta, szczerze mówiąc nie chce mi się już czwarty raz grać na mapie tylko po to aby podbić pozostałe miasteczka :(.

Jak to? Zbugowała? W jakim sensie? Z tego co pamiętam, dałem możliwość maksymalnego rozwoju miasta, wraz z jazdą i trierami. Nie miałeś dostępu do jakiegoś surowca czy co?

Dostęp do wszystkich surowców jest, wczoraj podjąłem się kolejny raz próby podbicia wszystkich polis, pierwszy problem polega na tym, że nie mogę składować uzbrojenia w magazynach, a drugi problem jest w tym że nie mogę wybudować przystani tier, chyba że jest jakiś czynnik wyzwalający tę możliwość, na który wpaść już nie mogę. Spełniłem wszystkie życzenia, postawiłem wszystkie świątynie itp.

Masz na myśli, że przystań trier nie pojawia się w zakładce wojskowej? Jeżeli tak jest, to rzeczywiście problem leży w uzbrojeniu. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to kwestia przechowywania. Sprawdź czy na pewno w magazynach nie masz przypadkiem ustawionej opcji na "nie przyjmuj brązu/uzbrojenia". Jeśli ta rada nie pomoże, to chyba wkradł się bug. W takim wypadku zacznij grę od nowa.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem