Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Klątwa Nisjosa  (Przeczytany 15277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Klątwa Nisjosa
« dnia: 14.05.2016, 23:58:30 »
O zniknięciu Hefajstosa i, prawdopodobnie, klątwie osobnika zwanego Nisjos, ta tragikomedia składa się z pięciu aktów... eee, znaczy się, ta KAMPANIA składa się z pięciu epizodów miasta macierzystego... i może dorzućmy jeszcze epizod kolonialny!

Jak można wywnioskować z pierwszej paragrafu tego posta, jest to misja nieco bardziej komediowa, aczkolwiek pojawiają się i nieco drastyczniejsze nuty.

Cóż, nie mogę za wiele napisać bo musiałbym napisać o fabule, a fabuła pełna jest zwrotów akcji, a tych powinien gracz wyczytać z wprowadzeń do epizodów, tak więc po prostu będą życzył: miłej zabawy!
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Klątwa Nisjosa
« Odpowiedź #1 dnia: 03.09.2016, 09:10:13 »
Misja udana i ciekawa. Historia zapowiadała się bardzo fajnie, ale rozwiązanie zagadki mnie bardzo rozczarowalo:( Cele misji i w ogłóle epizody w MM proste, jak mnie jedno miasto podbiło, to Hermes spełniał żądanie daniny. Za to kolonia była trudniejsza - potwór cały czas niszczył mi gimnazjum i miałam mały problem z dostępem do kultury i musiałam cały czas odbudowywać. Mapka bardzo fajna, trzebabyło myśleć, gdzie wszystko ucisnąć, więc duży plus :)

Calość oceniam 4/5
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Klątwa Nisjosa
« Odpowiedź #2 dnia: 29.12.2016, 13:05:55 »
Zagrałem, jak ostatnio mam w zwyczaju - na Herosie.
Na początku przyjemnie. Trzęsienie ziemi, które zniszczyło mi świątynie Hermesa zaliczyłbym nawet to irytacji motywujących (nie tak irytujących by się zniechęcić). Nawet nie próbowałem jej odbudować... do czasu potrzeby wezwania Perseusza. ;)
A kolonia - irytująca nawet na poziomie Heros - Harpia wszystko niszczyła - zapożyczyłem się u kogo mogłem, by jak najszybciej wezwać Atalantę. Ukończyłem epizod z ujemnym bilansem i długiem.
Niedługo potem Meduza (jestem pewien, że ustawiłeś jej jako cel budynki dystrybucji - niszczyła ciągle magazyny, ech) - pojawiła się blisko moich zabudowań więc ucieszyłem się, że prawie wszystko na wezwanie Perseusza jest gotowe (zawsze te jego świątynie, na które potrzeba sporo czasu by je wznieść), szczególnie, że nie poprzestałeś na tym by świątynie te były celami poprzednich epizodów, ale wymagałeś wezwania Perseusza w poprzednim epizodzie - dzięki temu zaoszczędziłeś mi wiele stresu ;) (dopiero wtedy odbudowałem zniszczoną świątynię Hermesa).
Z Hektorem podobnie jak z Meduzą - wszystko było gotowe z poprzedniego epizodu na wezwanie Achillesa. :)

Fabuła lekka i przyjemna, ale koniec rzeczywiście trochę rozczarowujący. No ale chyba o to chodzi w tragikomediach. ;)
Naprawdę uważam, że te wszystkie pomysły na fabuły różnych Twoich misji są naprawdę ciekawe - same pomysły (główne wątki) jak i opisanie historii. To jak opisałeś Atalantę wlatującą na pegazie, konkretną liczbę adonisów, konkretną liczbę zagadek i specjalny zamek z miedzi i orychalku. Przyjemnie się to czyta i naprawdę można się w to "zanurzyć" - poddać immersji - tak to chyba się nazywa. :)

W załączniku minimapka mojego miasta. Uwaga spojler - na minimapce można zauważyć miejsce trzęsienia ziemi. Trochę niezadowolony jestem z układu miasta jakie zbudowałem - wszystkie świątynie są właściwie w jednym miejscu. Wolę kiedy są porozrzucane po całym mieście i zbudowane w pasujących do nich miejscach.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Klątwa Nisjosa
« Odpowiedź #3 dnia: 01.07.2020, 20:04:19 »
Nie wiem jak to się mogło stać, ale jakoś wcześniej przeoczyłem tę wspaniałą kampanię. Tym razem nie będę się rozwodził nad poszczególnymi aspektami misji, tylko od razu walnę ocenę 9,5/10! ;D

kolonia była trudniejsza - potwór cały czas niszczył mi gimnazjum i miałam mały problem z dostępem do kultury i musiałam cały czas odbudowywać.
A kolonia - irytująca nawet na poziomie Heros - Harpia wszystko niszczyła - zapożyczyłem się u kogo mogłem, by jak najszybciej wezwać Atalantę.
Nie miałem właściwie żadnego problemu z Harpią (a grałem na 'bogu'). Już na samym początku zauważyłem, że strasznie pokochała niszczenie domków. Uwięziłem więc ją na tej malutkiej wyspie po lewej stronie mapy kolonii. Tam już grzecznie czekała sobie na śmierć z rąk Atalanty.  ;D

Historia zapowiadała się bardzo fajnie, ale rozwiązanie zagadki mnie bardzo rozczarowalo:(
Właściwie, to mnie trochę też. Oczekiwałem czegoś bardziej zaskakującego.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Klątwa Nisjosa
« Odpowiedź #4 dnia: 02.07.2020, 08:48:58 »
Nagle znikąd bazylozaur zaczął zaległości nadrabiać! Nie żebym narzekał, oczywiście, a za recenzję dzięki :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem