Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Utopia - Gra Otwarta  (Przeczytany 18975 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Utopia - Gra Otwarta
« dnia: 09.07.2017, 17:28:31 »
Niczego (za wyjątkiem dosłownie kilku surowców) nie brakuje w Utopii, pięknej, tropikalnej wyspie po zachodniej stronie Atlantydy. Są jednak bóstwa, które zazdroszczą Afrodycie, Twojej patronce, wiedzy o położeniu magicznego Źródła Młodości gdzieś na wyspie! Ponieważ jest to gra otwarta, sam wyznaczasz sobie cele.

Przez ostatni miesiąc, a właściwie dwa, drobnymi kroczkami przez weekendy tworzyłem sobie grę otwartą. Miała być nieco trudniejsza i chaotyczna, ale post 'zlomkomputerowy' w Mykenach uświadomił mi, że dawno nie było spokojnej gry otwartej, i naszła pora bym nieco zszedł z poziomem trudności. Po drobnych zmianach Faktów i miast tu i ówdzie, prezentuję wam Utopię, na prawie Atlantydzkim.

Oczywiście poziom trudności gry zmieni się po tym gdy odnajdziecie Źródło Młodości, ale po co go szukać - nikt wam przecież nie każe tego robić ;)

Miłej zabawy!
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

zlomkomputerowy

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Utopia - Gra Otwarta
« Odpowiedź #1 dnia: 15.07.2017, 20:49:44 »
Bardzo trafna nazwa dla tej misji :D Gra się rzeczywiście utopijnie, bo dostęp do surowców jest bardzo zróżnicowany a rozrzucenie łąk po mapie stwarza niezliczone możliwości rozplanowania miasta. Daję mocną dychę, bo to majstersztyk wśród gier otwartych. Przede wszystkim dużo świątyń i piramid do wyboru, a więc gratka dla budowniczych, do tego na mapie jest dość miejsca na zbudowanie wielu domów elity, więc ci bardziej waleczni też nie będą zawiedzeni. No i sama mapa mimo że ma dużo przestrzeni nie jest monotonna, wygląda bardzo naturalnie.

Lubię grywać w Twoje misje, bo uczę się na nich jak konstruować cele i fakty, żeby gra była jak najbardziej grywalna (sam w wolnych chwilach tworzę swoją kampanię). I tutaj BARDZO podoba mi się fakt, że w puszka pandory nie otwiera się sama, tylko jest nią spełnienie życzenia. Także możemy sami zdecydować kiedy niebo runie nam na głowę i przygotować się na to. Dla tych, którzy doczytali do tego momentu - zadbajcie o odpowiedni "zapas" ludności (albo Afrodytę) przed życzeniami, bo wojna bardzo skutecznie hamuje imigrację.

Misios

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Utopia - Gra Otwarta
« Odpowiedź #2 dnia: 22.01.2018, 16:37:20 »
Mam problem, żeby ściągnąć tą mapkę. Jakieś porady? :(

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Utopia - Gra Otwarta
« Odpowiedź #3 dnia: 22.01.2018, 19:52:44 »
Zależy, w czym problem?

Jeśli nie pojawia się plik do ściągnięcia po kliknięciu w link, spróbuj wyłączyć AdBlocka czy co tam masz, lub skorzystaj z innej przeglądarki.

Jeśli nie możesz zapisać pliku na dysku, widocznie Windowsowi nie podoba się to gdzie chcesz go zapisać.

Jeśli nie wiesz gdzie zapisać plik, to zapisujemy i rozpakowujemy go w [folder Zeusa]/Adventures.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Misios

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Utopia - Gra Otwarta
« Odpowiedź #4 dnia: 22.01.2018, 22:06:13 »
Dziękuję bardzo 👍 Jutro spróbuję :)

Misios

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Utopia - Gra Otwarta
« Odpowiedź #5 dnia: 23.01.2018, 07:49:16 »
Wyłączyłem blockera i jest to samo. Zamiast pliku .zip pobiera mi się jakieś index.php i tyle...

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Utopia - Gra Otwarta
« Odpowiedź #6 dnia: 23.01.2018, 17:51:57 »
Spróbuj może prawym myszki i 'zapisz element docelowy jako...'

Choć jeśli dobrze pamiętam to problemy z 'index.php' były i to chyba na Chromie, pomogła dopiero zmiana przeglądarki? Trzeba by Ziemka zapytać.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Utopia - Gra Otwarta
« Odpowiedź #7 dnia: 23.01.2018, 18:09:02 »
Ja korzystam z Chrome i działa ok.
Z jakiej przeglądarki korzystasz Misios? Masz jakąś inną z której mógłbyś skorzystać do pobrania pliku?

Misios

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Utopia - Gra Otwarta
« Odpowiedź #8 dnia: 23.01.2018, 18:45:10 »
Waterfox - niezbyt inwazyjny mod Firefoxa  :-\
Edit: Poszło. Dokonałem "wizji lokalnej" i okazało się, że Waterfox był już zamulony po pachy. Po reinstalacji pobiera aż miło :)

Dziękuję za pochylenie się nad moim problemem Panowie :) Pozdrawiam - Misios

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem