Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Edytor Zeusa Pana Olimpu - pytania początkującego twórcy  (Przeczytany 227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pruskie_Dziecko

• Gracz
Odp: Edytor Zeusa Pana Olimpu - pytania początkującego twórcy
« Odpowiedź #20 dnia: 30.06.2020, 22:37:13 »
Dobry sposób na poznanie zawiłości edytora to również pobranie przygody jakiegoś gracza i po jej przejściu obejrzenie w edytorze mechanizmów. Pamiętam, że często tak robiłem i sporo można było podejrzeć. :)

bazylozaur

• twórca misji
  • Gracz
« Odpowiedź #21 dnia: 30.06.2020, 22:44:12 »
Dziwne znaki? W sensie, że w wordzie/notatniku? W notatniku mam nie mam tych dziwnych znaków :/

o tak to wygląda
Czyli, że piszesz od razu w notatniku a gra wyświetla Ci takie znaczki?

Kamyk

• Gracz
« Odpowiedź #22 dnia: 01.07.2020, 14:11:11 »
Dobry sposób na poznanie zawiłości edytora to również pobranie przygody jakiegoś gracza i po jej przejściu obejrzenie w edytorze mechanizmów. Pamiętam, że często tak robiłem i sporo można było podejrzeć. :)

Właśnie tak robię :D

Czyli, że piszesz od razu w notatniku a gra wyświetla Ci takie znaczki?

Tak, dokładnie.

Haspen

• Gracz
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
« Odpowiedź #23 dnia: 01.07.2020, 15:55:38 »
U mnie działo się tak gdy pisałem tekst w Wordzie i kopiowałem do notatnika. Wystarczy w notatniku skasować te dziwne znaki i wpisać prawidłowe.

Dziwne znaki? W sensie, że w wordzie/notatniku? W notatniku mam nie mam tych dziwnych znaków :/

o tak to wygląda

A uwierzysz, że mnie czasem też tak wywalało? ;)

Wina może stać po stronie samego Notatnika (ach ten kochany Windows). Upewnij się, że zapisujesz plik tekstowy w kodowaniu ANSI, a nie Unicode.

Rodzaj kodowania wybiera się przy zapisie pliku:

Drugim powodem może być to, że twoja wersja Zeus'a jest po angielsku. Z tego co wiem, polskich znaków w wersji angielskiej (z gog.com na przykład) Zeus nie wyświetli poprawnie.
Dwarf Fortress - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl

Pruskie_Dziecko

• Gracz
« Odpowiedź #24 dnia: 02.07.2020, 15:49:06 »
Co do znaków... ogólnie przy zapisywaniu plików mi też wywalało często błędy, ale najgorsze co mi się przytrafiło to nie zapisanie zmian w scenariuszu z Minotaurem na Krecie. Jakoś dziwnie zapisało i chyba powieliło pliki jakoś, bo finalnie wrzucony plik był nie tym w którym była sprawna przygoda, a drugiego nie potrafiłem odnaleźć chociaż musiał być, bo miałem tę przygodę u siebie sprawną. W ten sposób utraciłem 2 przygody. Ale nad jedną wciąż myślę by ją ponownie zrobić... :D

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac dwa:
Stolica Polski (malymi literami):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem