Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Macedończyk  (Przeczytany 23201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Macedończyk
« dnia: 20.03.2016, 17:08:30 »
Porządek w Grecji już wkrótce zostanie wywrócony do góry nogami - gdyż oto na tronie Macedonii zasiadł Filip! Ta trudna, militarna kampania składa się z 5 epizodów miasta macierzystego.

I oto jest misja o której wspominałem. Długością nie powala, ale wymaga dobrego zarządzania zarówno miastem jak i wojskami. Historia zaczyna się od wejścia na tron Filipa II Macedońskiego, ojca sławnego Aleksandra Wielkiego, i dotyczy podboju Grecji przez Macedończyków - z naszą skromną pomocą ;)

Życzę miłej zabawy!
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

aniula19.12

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Macedończyk
« Odpowiedź #1 dnia: 26.03.2016, 19:59:17 »
Widząc autora misji z uśmiechem szybko ją pobrałam. Opis "trudna" sprawił, że zastanawiałam się czy grać na poziomie Boga, ale w końcu postanowiłam nie zmieniać zwyczajów i właśnie ten poziom wybrałam.
Wielki plus za mapkę - na początku przez 10 minut w ogóle zastanawiałam się gdzie zacząć budowę osiedla za co duży plus. Poza tym jest naprawdę bardzo dopracowana.
Jako, że dawno nie grałam to na początku trochę zaszalałam z budową, bo chciałam zrobić osiedle do szybkiego rozwoju, więc pobudowałam alejki i nim się obejrzałam zostałam zaatakowana, a chcąc się obronić i budując fortyfikacje zeszłam na -2000 drachm i szybko epizod się zakończył ;p
Kolejna próba była już dużo lepsza, w ogóle nie miałam problemów finansowych, zdołałam też się obronić. Może zbytnio chciałam rozbudować wojsko, ale skończyłam epizod z 2-3 krotnie większą liczbą hoplitów niż było wymagane i 50.000 drachm w skarbcu, dzięki czemu kolejne epizody były dla mnie banalnie proste, bo nawet jeśli wysłałam wojsko do ataku i sama zostałam w tym czasie zaatakowana to miałam pieniądze na okup, więc w kolejnych epizodach nie miałam żadnych problemów :)
Muszę przyznać, że trzeba to logistycznie dobrze rozplanować i później pilnować czy każde osiedle ma wszystkie wymagane zasoby, a przy świątyniach strasznie trzeba się pilnować zanim wszystkie zwierzęta zostaną powierzone w ofierze przez co mimo wszystko kolejne epizody trwają dość długo.
Oh, i to nieszczęsne bydło! osobiście i szczerze nienawidzę tej formy wytwarzania pożywienia, nie wiem czemu, ale wydaje mi się to mało wydajne i zagrody muszą być blisko spichlerzy aby nadążać z przewożeniem mięsa. A w tej misji nie było innej możliwości przez co musiałam się z tym męczyć i dla mnie było to dość duże utrudnienie, szczególnie, że nigdy nie buduję zagród kiedy można załatwić jedzenie inaczej i nie pamiętałam jakie to niesie ze sobą konsekwencje. I choć to raczej nietypowe rozwiązanie to licentia poetica, właściwie to fajnie, że było to coś innego niż standardowa pszenica czy ser.
Ogólnie to misja udana, mapka przepiękna i w jednym z tekstów przed lub po epizodzie był prześmieszny fragment, który naprawdę mnie rozbawił, ale przykro mi, bo już go nie pamiętam :)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Macedończyk
« Odpowiedź #2 dnia: 27.03.2016, 13:40:45 »
Twoja pamięć to chyba ser szwajcarski :P

Dzięki za opinię.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

aniula19.12

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Macedończyk
« Odpowiedź #3 dnia: 27.03.2016, 21:13:11 »
Twoja pamięć to chyba ser szwajcarski :P

Dzięki za opinię.

Totalny ser, ale dzięki temu potrafię zagrać dwa razy w jedną misję i tak samo się nią cieszyć i zaskakiwać ;p Więc ma to swoje plusy ;)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Macedończyk
« Odpowiedź #4 dnia: 31.03.2016, 22:58:43 »
Czekając na odpowiedź o Wojnach Diadochów pomyślałem, że zagram w tą misję. Ale tak jak aniula19.12 na początku miałem problem. Jednak nawet w drugiej próbie niewiele lepiej mi poszło. Drugi atak (pierwszy poddałem bez walki) jest niebanalny w obronie. Dwa oddziały hoplitów i oddział plebsu, do tego też parę koni - jak odeprzeć ten atak mając 2-3 oddziały plebsu i niewiele fortyfikacji (i tak byłem na minusie stawiając te parę wież obronnych)?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Macedończyk
« Odpowiedź #5 dnia: 01.04.2016, 10:25:27 »
Musisz szybciej budować osiedla i je rozbudowywać. Conajmniej 5 oddziałów plebsu potrzeba aby poradzić sobie z atakami Metonii. Polecam też jak najszybciej zacząć wydobycie marmuru, aby go sprzedawać Tebom za kasę a nadmiar wymieniać na dodatkowe drachmy.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Macedończyk
« Odpowiedź #6 dnia: 03.04.2016, 20:03:23 »
Wróciłem do tej misji po ukończeniu Wojny Diadochów. Próbowałem kolejne 5 razy i niewielka różnica - ciągle nie udaje mi się mieć więcej niż 2 oddziały plebsu (grając na poziomie "bóg").
Wliczając cały możliwy zysk z marmuru i podatków po prostu nie starcza mi drachm na wybudowanie infrastruktury pod taką liczbę ludności by utrzymać 5 oddziałów plebsu. :(

Jakieś dodatkowe podpowiedzi? :)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Macedończyk
« Odpowiedź #7 dnia: 05.04.2016, 22:59:47 »
Niestety żadnych, a Aniuli pamięć to ser tak więc pewnie nie pamięta już dziewczyna, jak sobie z tym epizodem poradziła (bo z tego co widzę też na Bogu grała) :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Macedończyk
« Odpowiedź #8 dnia: 10.04.2016, 22:46:50 »
W końcu udało mi się odeprzeć ataki! (nadal grając na "bogu") :)
Po odparciu ataku miasto nie miało się najlepiej, mając ujemne saldo i popularność tak niską, że ludzie emigrowali. Jakoś się jednak udało.

Potem poszło już z górki, przeszedłem całą misję, więc mogę napisać ogólnie co o niej myślę. ;)

Zgadzam się z aniulą19.12, że mapka miasta macierzystego jest bardzo dopracowana! :) Jest naprawdę świetna, interesująca. Wygląda tak naturalnie... i ta rzeczka! Naprawdę musiałeś się przy niej napracować (jak pewnie przy wielu swoich misjach)! A wspomniane bydło - dla mnie także się trochę uprzykrzało, ale raczej tylko ze względu na to, że ciągle trzeba było pilnować ilości zwierząt i dokupywać nieustannie nowe. Gdy się trochę zapomniałem - szybko zaczynały się problemy ze zbyt niską ilością żywności.

Mapa świata także niebanalna! Wiele miast, każde miało sens i swoją rolę.
Nie jestem pewien czy dobrze zaobserwowałem - (bez nazw, żeby nie spoilerować za bardzo) - jedno z miast mogło zostać zniszczone jeżeli nie udzieliło się pomocy w obronie. Wtedy zostaje się bez pszenicy, poprzez to - bez jazdy i pośrednio bez możliwości podbicia jednego z miast. Pszenicę można było wtedy zdobyć tylko podbijając innego rywala. Ekstra pomysły na skomplikowanie rozgrywki i uczynienie jej bardziej ciekawą.

Fabuła interesująca i wciągająca. Tym ciekawsza, że oparta na prawdziwych wydarzeniach historycznych.
Naprawdę fajnie wplotłeś w jednym z tekstów osobę gracza - "Filip, Aleksander i ja, super!" :)

Pomijając początek pierwszego epizodu (który był dla mnie bardzo trudny) reszta misji nie była aż taka trudna. Może to dlatego, że po tak trudnym początku bardzo starannie przygotowywałem się na wszelkie trudności - już w drugim epizodzie miałem 15 oddziałów hoplitów, sporo podatków od elit, i dobre warunki na poradzenie sobie z atakami.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Macedończyk
« Odpowiedź #9 dnia: 11.04.2016, 09:44:53 »
A widzisz, ja wiedziałem że sobie poradzisz :D

W ostatnim epizodzie można, jeśli się nie uważa, stracić trzech wasali; Eretrię, Feraj oraz Termopile, a z nimi zasoby pszenicy dla naszych koni. Takie utrudnienie, żeby gracz poczuł się zbytnio pewny siebie ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Macedończyk
« Odpowiedź #10 dnia: 11.04.2016, 20:10:09 »
:)
Tak, coś takiego właśnie bardzo wzbogaca rozgrywkę. Każdy zwrot akcji - bo niezapowiedziane (w żaden bezpośredni sposób w fabule misji) zniszczenie miasta jest jak najbardziej nieoczekiwane. Bardzo mi się coś takiego podoba.
Czekam na kolejne misje! :) (Wiem, że jeszcze nie we wszystkie Twoje misje zagrałem, ale i tak nie mogę się doczekać kolejnych. Pewnie nie od razu w każdą zagram, ale w końcu raczej wszystkie nadrobię. ;) )

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Macedończyk
« Odpowiedź #11 dnia: 11.04.2016, 20:58:57 »
To może lepiej zagraj w poprzednie, bo wyczerpała mi się wena mitologiczna, i historyczna, i fantastyczna póki co, tak więc na nowe misje będzie trzeba poczekać :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Macedończyk
« Odpowiedź #12 dnia: 03.07.2020, 19:25:08 »
Uff... co to była za misja... Pierwszy epizod rzeczywiście był trudny, ale znalazłem sposób by sobie poradzić. Później było już trochę łatwiej. Politycznie, w tej misji przeszedłeś samego siebie - sojusze, zdrady, wojna, pokój - takie zwroty akcji to coś, co bardzo lubię. No i ratowanie wasali przed zniszczeniem - niezłe zaskoczenie.
Ode mnie za misję dostajesz 9,5/10.  :)

Romson1410

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Macedończyk
« Odpowiedź #13 dnia: 04.11.2022, 16:20:00 »
Kolejny rok i znowu czas na ogrywanie Zeuska :D. Misja bardzo przyjemna, ale produkcja żywności za pomocą bydła i pilnowanie żeby regularnie dokupować zwierzęta troszeczkę wkurzało, ale to tylko mały minusik :D
Solidne 9.8/10

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Macedończyk
« Odpowiedź #14 dnia: 04.11.2022, 21:09:16 »
Dzięki :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem