Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Remaster Faraona! Pharaon: A New Era  (Przeczytany 7093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Faraon

  • Gość
Remaster Faraona! Pharaon: A New Era
« dnia: 28.08.2020, 12:14:50 »
Witam, normalnie szok na Internetach, ujawniono remaster Faraona o nazwie Pharaoh: A New Era.

Link do artykulu: https://www.gry-online.pl/newsroom/faraon-remaster-nadchodzi-ujawniono-pharaoh-a-new-era/z31e634
Strona tworcow: https://www.pharaoh.game/
Discord tworcow (warto wbic): https://discord.gg/MJkd3KJ

Zadanie to spadlo na firme Triskell Interactive ktore juz wczesniej robilo podobna gre wiec znaja sie na rzeczy.

Sprite'y zostaly niezle poddrasowane graficznie i ciesze sie ze styl graficzny zostal zachowany i nie zrobili z tego gry 3D.

Co sadza forumowicze o tym remasterze?

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remaster Faraona! Pharaon: A New Era
« Odpowiedź #1 dnia: 28.08.2020, 15:04:25 »
Właśnie miałem o tym pisać, bo się przed chwilą dowiedziałem, ale zostałem uprzedzony :D

Na razie niewiele wiadomo, ale fajnie by było, gdyby ten remake powstał. Mogliby np. dodać też nową kampanię albo rozwinąć stary edytor map, by można było tworzyć własne kampanie, a nie tylko pojedyncze scenariusze. Pewnie jeśli remake przypadnie graczom do gustu to zrobią też remake Zeusa. Ciekawi mnie też czy zostaną poprawione błędy pierwowzoru. Fajnie by było, gdyby też coś dodali nowego, ale chyba nie planują czegoś takiego.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Remaster Faraona! Pharaon: A New Era
« Odpowiedź #2 dnia: 28.08.2020, 16:04:29 »
Też właśnie się dowiedziałem, i jak widzę, nie tylko ja spieszyłem by podzielić się wieściami ;D

Jak dodadzą 'mądre' blokady drogi, poprawią trochę militaria (walki w Faraonie dla mnie były po prostu za trudne do ogarnięcia), dadzą możliwość tworzenia map/misji/kampanii bez ograniczeń, to ja się piszę :D

Co do Triskell Interactive: stworzyli oni Lethis, które zostało całkiem dobrze odebrane (pomimo braku militariów), tak więc 'podstawy' gier typu city-builder na pewno znają. Trzymam kciuki :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Remaster Faraona! Pharaon: A New Era
« Odpowiedź #3 dnia: 28.08.2020, 16:13:11 »
Dodam jeszcze kilka linków po zagranicznej stronie internetów:

Oficjalny trailer: https://www.youtube.com/watch?v=qD_GPOljd0Q
Strona na Steam'ie: https://store.steampowered.com/app/1351080/Pharaoh_A_New_Era/

Pod koniec trailer'a kilka sekund z prototypu, wygląda bardzo ładnie :)

Aj, miał być edit, a wyszedł nowy post. Trudno, to z emocji :p
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1531
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remaster Faraona! Pharaon: A New Era
« Odpowiedź #4 dnia: 28.08.2020, 20:33:12 »
Haha, ja też miałem o tym pisać. ;)

Co do linków, to warto rzucić okiem na:
www.dotemu.com/game/pharaoh-a-new-era
www.pharaoh.game

Na pierwszej stronie napisane jest:
Cytuj
... Pharaoh: A New Era is being developed with all-new code from Dotemu and Triskell Interactive who brings all-new 2D graphics with brand new UI and improved mechanics to the game...
Czyli totalny remake! Zarówno nowy kod jak i grafika! A myślałem, że to tylko remaster.
Chociaż może mają na myśli tylko nową grafikę do animacji (więcej klatek, by były płynniejsze) albo przerywników filmowych - ale chyba nie o to chodzi - choćby po wymaganiach systemowych na Steam (4GM RAM) to duuużo więcej niż wymagania oryginału, więc może rzeczywiście wszystkie grafiki będą nowe (w lepszej jakości / rozdzielczości).

Cytuj
... for 2021.
Czyli jeszcze co najmniej 4-5 miesięcy.

Co do Triskell Interactive: stworzyli oni Lethis, które zostało całkiem dobrze odebrane (pomimo braku militariów), tak więc 'podstawy' gier typu city-builder na pewno znają. Trzymam kciuki :)
Super, dzięki temu można czuć się pewniej, że będzie to dobra gra! :)

W Faraona nie grałem dużo, ale kupię Pharaoh: A New Era choćby tylko po to, żeby zrobili Remake Zeusa! :D

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Remaster Faraona! Pharaon: A New Era
« Odpowiedź #5 dnia: 29.08.2020, 21:47:10 »
Jeszcze jakby było oficjalne info, że jest pełen polski dubbing... W erze Steama to mało pewne, ale byłby to miły gest.

Jaram się tym niusem jak kościoły w Norwegii.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remaster Faraona! Pharaon: A New Era
« Odpowiedź #6 dnia: 31.08.2020, 20:28:20 »
Myślę, że pewnie powstaną jakieś fanowskie translacje, gdyż Faraon był wydany w kilku krajach, więc może będzie wystarczyło podmienić i pozmieniać kilka plików. Chyba, że się jakoś dogadają z polskim wydawcą w kwestii praw autorskich i będzie też oficjalna polska wersja, ale raczej wątpię by tak było.

Na Steamie niektórzy mają obawy co do powstania tego remake'u, gdyż w Lethisie nie było w ogóle aspektu militarnego, a w Faraonie w niektórych misjach jest on kluczowy, ale zobaczymy jak to będzie.

Ostatnio dość dużo tych city-builderów w planach, jeszcze nie ukończyli Builders of Egypt, a już ogłosili, że powstanie Builders of Greece i Builders of China. Być może nowa wersja Faraona, oraz Budowniczowie Egiptu wyjdą w tym samym czasie, więc te gry będą niejako konkurować ze sobą, co może się odbić negatywnie na sprzedaży obu tytułów.

Faraon

  • Gość
Odp: Remaster Faraona! Pharaon: A New Era
« Odpowiedź #7 dnia: 05.01.2021, 00:50:59 »
Tworcy co jakis czas wrzucaja na swoj kanal na twitchu krociutkie kilku sekundowe filmiki z kulisow tworzenia gry: https://www.twitch.tv/triskellgames/videos  moze niedluga pojawia sie transmisje live

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem