Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Kurort w Helus  (Przeczytany 47070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Kurort w Helus
« dnia: 31.01.2011, 19:21:50 »
Miało być na święta Bożego Narodzenia, ale tak jakoś wyszło że nie miałem czasu :S

Ale wróćmy do tego co ważne.

Kurort w Helus nie jest misją, wydaje mi się, specjalnie długą ani trudną, ale to zawsze kwestia gustu.

Fabularnie podszedłem do misji z lekkim 'luzem' - nie jest to misja pełna patosu, ratowania księżniczek i takich tam, raczej, chodzi o dogadzanie pewnej grupie (leniwych) bóstw ;)

Endżoj! Komentarze i recenzje (*oczko w stronę Juzki* :P) mile widziane, jak zwykle!
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #1 dnia: 06.02.2011, 22:13:33 »
Noo, żadnych komentarzy, krytyki, wytkniętych błędów?

Zasmucacie mnie, towarzysze :<
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #2 dnia: 06.02.2011, 22:56:06 »
Może chcą napisać komentarz jak już przejdą, a teraz grają i nie mogą przejść, bo trudny epizod jakiś... ;)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #3 dnia: 08.02.2011, 14:31:34 »
To może ja coś napiszę chociaż i tak to nie będzie tak wartościowy komentarz, jak recenzja Juzki ;).

Misja trochę zbyt monotonna. Mało się dzieje, nie ma prawie żadnych interakcji pomiędzy miastami na mapie świata, których nawiasem mówiąc jest trochę za mało. Chyba są tylko dwie prośby, jedna o winogrona, a druga o wino, ale tej drugiej można uniknąć, jak się szybko zaliczy cele w pierwszej misji. Nie ma żadnych wojen, a elitę trzeba tworzyć dopiero w ostatnim epizodzie co jest trochę denerwujące, podobnie jak budowa 3 świątyń, bo za bardzo nie można poszaleć. Za dużo też jest trzęsień ziemi, a jedno mi zniszczyło świątynię Demeter. Nie muszę chyba tłumaczyć jak bardzo byłem wtedy zły ;). Szczęśliwie nie musiałem jej budować po raz drugi, choć autor mógł się o to postarać, jeśli tak bardzo chciał dopiec graczom ;). Potwory wymagają przyzwania Heraklesa, czyli herosa, którego wymagania najłatwiej spełnić, tym bardziej, że w mieście można uprawiać winogrona. Na plus wypadają tylko mapy i teksty misji, choć i tak wolę, jak historia jest opowiedziana na podstawie mitologii, ale to jest ocena całkowicie subiektywna ;). Znalazłem tylko dwa dość rażące błędy: "weszłeś na pokład okrętu", "Jakże jestem rad" trochę dziwnie brzmi z ust Demeter ;). Ogólnie misję oceniam na 3/5.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #4 dnia: 08.02.2011, 18:47:09 »
Misje robione 'na kolanie' zawsze nie są zbyt dobre czy ciekawe ;)

A za 'weszłeś/wszedłeś' dziękować, zawsze mam z tym problemy.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

resolution

  • Gość
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #5 dnia: 10.02.2011, 20:57:55 »
wszystko fajnie, mam tylko jedno pytanie:

 SKĄD WZIĄĆ RZEŹBY ?! ;/

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #6 dnia: 10.02.2011, 21:48:43 »
Bardzo przyjemny, lekki pomysł na fabułę. Podoba mi się!

Po I epizodzie:
Pomysł z informacjami od Hermesa przesyłanych w postaci telegramu bardzo ciekawy.
"I tak Cię nie lubię - Hermes." - roześmiałem się na głos! Jednak bóg piszący w taki sposób do zwykłego śmiertelnika - coś mi tu nie pasuje... Choć może czegoś nie wiem o swoich przodkach... ;)
Trochę szczęścia z faktami - Hermes zdążył zrobić 3 kroki od mojego Pałacu (po zabraniu drachm) gdy zakończyłem epizod (jeżeli skończyłbym pół minuty wcześniej tekstem po tym epizodzie nie miałby sensu ;)).

Po II epizodzie:
Tu chyba niestety fakt nie zdążył przed ukończeniem epizodu. Kreteńczycy chwalący moje winogrona i wino? Kiedy ich próbowali? Nie wiem.
Rodzynki lubiane przez władcę Knossos - kolejny humorystyczny smaczek. Fajnie. :)
Chyba rozumiem co miałeś na myśli z "I tak Cię nie lubię - Hermes." - tak samo jak z "Idę! Nie idziesz! Idę! Nie idziesz!". Bogowie z mentalnością dzieci. Taki humor, tak? Może być. Podoba mi się. Śmieszne. ;)

Po III epizodzie:
Hmm... Atena znalazła jakąś jaszczurkę, a potem po niej tak płakała?
Miałem trochę szczęścia z trzęsieniem ziemii - wybrałeś dobre miejsce (przy łące) - na szczęście straciłem tylko dwie tłocznie.
Przyjemna mapa miasta kolonii... Widocznie mam jakaś słabość do malutkich miast... ;)

Po IV epizodzie (kolonialnym):
"Wybrałeś jednego z filozofów na zarządcę..." - skąd wiedziałeś, że właśnie tak bym zrobił?! ;) W innym miejscu w ogóle nie trafione - nawet nie zauważyłem, że można wydobywać tutaj srebro. :D
Zapewne nie chciałeś by zostały jakiekolwiek drzewa oliwkowe w mieście macierzystym. Jednak tak się nie dało, ładnie z tego wybrnąłeś pisząc, że Demeter uratowała tylko te...

Po V epizodzie:
Miejsce pojawienia się Cerbera - martwiłem się, że będzie to w tym samym miejscu gdzie Hydra (gdzie mógł mi niszczyć drzewa oliwne, których nie mógłbym odbydować) na szczęście pojawił się w środku miasta. ;) Heraklesa bardzo szybko wezwałem, Cerber - nie będąc przy tym zbyt agresywnym - zniszczył mi tylko teatr.
Świątynia Demeter powstała bardzo szybko. (Rzeźby trzeba kupić od Fenicji)
Hmm... Szósty epizod zapowiada się na trudny. Gdzie ja zmieszczę te świątynie?! I jeszcze dzielnicę elit?! Będzie ciekawe! :) Ale to na jutro. c.d.n. w następnych postach.

resolution

  • Gość
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #7 dnia: 11.02.2011, 00:50:40 »
Hmm... tyle, że ja Fenicji nie mam na mapie -.-' orientuje się ktoś czy to jakiś błąd czy miasto rozwija się później (jeśli tak to w którym roku) ? bo już mi się nudzi, świątynie wybudowane, tylko rzeźb brakuje ;/

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #8 dnia: 11.02.2011, 02:36:24 »
O dzizus, mam nadzieję że to nie powrót nie-pstrykających faktów pojawiania miast D:

Fenicja pojawia się kilka miesięcy po rozpoczęciu epizodu z Hydrą. I na pewno nie jest to kwestia roku. Góra 8 miesięcy od rozpoczęcia epizodu.

Idę odpalić edytor i zerknąć kiedy dokładnie.

EDIT: Fenicja winna zjawić się 6 miesięcy po rozpoczęciu epizodu z Hydrą.

EDITEDIT: Ziemek, jak skończysz - uploadnij mapkę plz ;) Chcę zobaczyć jak bardzo twoje miasto różniło się od tego na którym testowałem misję :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #9 dnia: 11.02.2011, 10:19:25 »
Może tak szybko szkończyłeś epizod, że miasto nie zdążyło się pojawić?
Taka mała uwaga w związku z tym - wydaje mi się, że te najważniejsze, kluczowe fakty należy - poza normalnym trybem uruchomienia - dodać kopię, która uruchamia się na ukończeniu epizodu (można wybrać taką opcję).

Ok, zamieszczę mapkę, a nawet save. ;)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #10 dnia: 11.02.2011, 12:18:58 »
Może tak szybko szkończyłeś epizod, że miasto nie zdążyło się pojawić?

Hydra pojawia się 3 miechy przed Fenicją.

Nie mówię niemożliwe, ale raczej niezbyt prawdopodobne jest, by w 3 miesiące spełnić zachcianki Heraklesa, sprowadzić go, i zabić hydrę.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #11 dnia: 11.02.2011, 13:06:43 »
Po VI epizodzie:
Najbardziej irytujące były ataki Hadesa podczas których niszczył mi mój port Fenicki. Straciłem przez niego w sumie około 25 rzeźb które importowałem! Pełno marmuru i drewna (które eksportowałem). Martwiłem się, że będzie mało miejsca, ale nie było tak źle. Na wszystko miejsce się znalazło.

Na koniec jeszcze raz podkreślę, że bardzo przyjemną, lekką i ciekawą fabułę wymyśliłeś. Misja podobała mi się i z pewnością ją polecam! :)

Grałem na poziomie trudności "Heros".

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #12 dnia: 11.02.2011, 14:00:50 »
Widzę kolega Z gustuje w otwartych dzielnicach ;)

Ja jakoś zawsze wolałem zamknięte 'L'ki, no ale to kwestia gustu (a czasem też, i ukształtowania mapy).

Dziękuje za dobre komentarze jak i te bardziej krytyczne.

Chyba rzeczywiście zacznę robić 'bezpiecznik' dla faktów miast, tj drugi taki sam fakt na końcu epizodu.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

resolution

  • Gość
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #13 dnia: 11.02.2011, 14:22:07 »
Może tak szybko szkończyłeś epizod, że miasto nie zdążyło się pojawić?

Jasne, a Świątynię Demeter wybudowałAM (!) bez rzeźb. -.-'

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #14 dnia: 11.02.2011, 14:42:14 »
Sorki (Twój nick nie wydaje się być rodzaju żeńskiego).
Chodziło mi o poprzedni epizod, gdzie trzeba było zabić Hydrę (tem tez pojawia się Fenicja, która sprzedaje rzeźby).

Widzę kolega Z gustuje w otwartych dzielnicach ;)

Ja jakoś zawsze wolałem zamknięte 'L'ki, no ale to kwestia gustu (a czasem też, i ukształtowania mapy).
"Z"?
Otwarta dzielnica, chodzi Ci o dzielnicę elity? Dzielnica plebsu - podążając za Twoim nazewnictwem - to zamknięty prostokąt. ;)
"L"ki też lubię, może dlatego, że miasto w demie miało "L"kę i w Lekcjach też są właśnie "L"ki. ;) Jak powiedziałeś - często jednak wybiera się to na co pozwala ukształtowanie terenu miasta.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #15 dnia: 11.02.2011, 16:37:29 »
Prostokąt, o, nie przyjrzałem się.

A to Z to miało być Ziemek, tylko zapomniałem dopisać reszty xD
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #16 dnia: 16.02.2011, 05:25:11 »
Właśnie weszłam, misję ściągnęłam... i nie mam zeusa na kompie :-/ Jestem świeżo po formacie i znalezienie płytki trochę mi zajmie. Dodatkowo ostatnio jestem w rozjazdach - sezon narciarski, organizacja wesela... i jeszcze na wowa mnie namówili ;-)
Ale obiecuję, że jak tylko będę mogła, rozegram tą misję. Z tego, co tu czytałam nie będzie mi jednak łatwo :)

Pozdrawiam Was serdecznie...

p.s. Haspen.. coś czuję, że Twoja misja z gra otwartą w innym temacie nie pozwoli mi zasnąć przez kilka nocy. Mam cichą nadzieję, że intuicja mnie oszukuje :]
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #17 dnia: 16.02.2011, 09:09:01 »
Wróciłaś :D

A graj, graj, masz sporo do nadrobienia ;) Miło będzie czytać twoje recenzje/wypociny :D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

jeziu5

  • Gość
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #18 dnia: 04.05.2011, 14:39:16 »
Może tak szybko szkończyłeś epizod, że miasto nie zdążyło się pojawić?

Hydra pojawia się 3 miechy przed Fenicją.

Nie mówię niemożliwe, ale raczej niezbyt prawdopodobne jest, by w 3 miesiące spełnić zachcianki Heraklesa, sprowadzić go, i zabić hydrę.

Łał dokonałem prawie niemożliwego. ;) Po raz pierwszy zdarzyła mi się sytuacja, że gra zabiła mi potwora - hydra weszła mi w sam środek miasta (bo robiłem na wyspie na wschodzie) i zabiło ją trzęsienie ziemi. I nie zdążyła mi się Fenicja rozwinąć. Trzeba będzie zagrać od początku :/ Co do pierwszych epizodów - teksty bardzo fajne, a mapka przyjemna. Lubie takie z dużą ilością rzek.

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Kurort w Helus
« Odpowiedź #19 dnia: 05.05.2011, 04:24:02 »
Nadrabiam zaległości ;-)
Misja lekka i przyjemna, grałam herosem, bo na Boga już za późno ;) Najwięcej kłopotów sprawił mi Cerber i tylko fartem zdążyłam szybko wezwać Herkulesa. Jak zobaczyłam cele ostatniego epizodu, postanowiłam zbudować miasto od nowa i niestety nie zauważyłam, że nie można sadzić drzewek oliwnych - na szczęście kolonia pomogła. Troszkę się też wycwaniłam w tym epizodzie, bo zburzyłam świątynię Demeter ( zresztą zburzyłam wszystko, co się dało) i natychmiast zabrałam się za budowę świątyni Hefajstosa, dało mi to możliwość tworzenia rzeźb, więc zaoszczędziłam masę pieniędzy.
Jeśli chodzi o domki elit, to zbudowałam jedną dużą wspólną dzielnicę dla zwykłych domów i dla elity, a także dodatkowo malutką dzielnicę wyłącznie dla zwykłych domków. Miejsca miałam sporo i, na upartego, mogłabym zbudować ponownie świątynie Demeter.
Mapka kolonii na duży plus :) a ten tekst przez rozpoczęciem epizodu kolonialnego fenomenalny ;-))
Czekam tylko na jedną malutką rzecz- mianowicie kiedy główny bohater będzie kobietą? Bo jak nie jestem czyimś synem, to robię za rybaka ;-)
Moja ocena to 4... za scenariusz i za wesołe teksty :D, które czytałam z największą przyjemnością.
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem