Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Edytor misji - problem z zapisem oraz tekstem epizodu  (Przeczytany 3223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

qualines

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
witam,
od czasu do czasu wracam do Zeusa:)

Teraz postanowiłem pobawić sie w edytorze jednak przy próbie zapisiu misji  widze komunikat "wybrano I, oczekiwano O"

Drugi problem to teksty epizodu. Kiedy próbuję go zrobić minimalizuje mi się okno, otwiera pusty notatnik i pojawia się informacja "system nie może odnaleść określonej ścieżki"

Dodatkowo przy edycji map nie mogę zrobić kamieniołomów, widze duży kwadrat ale przy kliknieciu nic się nie dzieje

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Edytor misji - problem z zapisem oraz tekstem epizodu
« Odpowiedź #1 dnia: 06.02.2016, 20:36:14 »
1. Wygląda na błąd samej gry (osobiście pierwszy raz taki błąd spotykam). Być może brak jakiś plików bądź są uszkodzone. Skąd gra pochodzi?

2. Tak właśnie się dzieje; edytor minimalizuje Zeusa gdyż wszystkie teksty przygody zapisuje się właśnie w skromnym pliku tekstowym. Błąd o braku ścieżki najpewniej oznacza, że system probówał skopiować plik do tekstów przygód (wraz z potrzebnymi linijkami, etc) ale go nie znalazł z jakiegoś powodu (albo jego brak, albo jest zabezpieczony (są takie byki jeśli gra jest w folderze Program Files na niektórych windowsach)).

3. Zapisz mapę, wyjdź i otwórz ją raz jeszcze. Powinno pomóc; ten sam trik działa gdy edytor nie chce zrobić zarośli. Być może będzie potrzebny restart Zeusa, ale to tylko jak problem będzie się utrzymywał.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem