Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Najlepsi bogowie  (Przeczytany 20914 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nuhdeen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #20 dnia: 07.05.2011, 19:30:43 »
Lubię wiele bóstw.

Najulubieńszy to Ares. Daje wojsko, domaga zwyciężyć w bitwie, daje smoka i sam broni miasta.

Drugim w kolejności jest Hades. Daje srebro i Cerbera.

Moja ulubiona bogini to Hera. Jak nie mam towarów na agorze to ona mi pomaga. Również 'odstrasza' Zeusa itd.

Dalej:
4. Hefajstos / Hermes
5. Posejdon
Moje misje:
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

piterfaros

  • Ja, ten dziwny, który nie umie ściągać misji ;D.
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #21 dnia: 13.08.2011, 09:56:17 »
A czy Artemida idzie z wojskami na wojnę?? Chociaż minus Aresa to to, że długo się czeka na następną pomoc :-\. Ale nie odliczam od pierwszej do następnej pomocy więc myślę, że ten sam czas od pomocy do pomocy od każdego z bogów.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #22 dnia: 13.08.2011, 12:28:50 »
A czas pomiędzy kolejnymi pomocami jest zdecydowanie dłuższy u Aresa niż u innych bogów. Np. Atlas ma bardzo krótki czas "regeneracji" pomocy.

sayalius

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #23 dnia: 13.08.2011, 21:06:05 »
Jeśli o mnie chodzi to... z reguły "dostosowuję" świątynię do danej misji. Jeśli np na mapce nie mam brązu, ale mogę postawić Kuźnię Hefajstosa, to stawiam. Tak samo z Hadesem etc.

Gdybym jednak miał wybrać świątynię, którą stawiam najczęściej jeśli mogę, to... Hermes chyba. Pomaga w prośbach, handel lepszy...

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #24 dnia: 17.08.2011, 13:45:47 »
Mnie ciężko jest stwierdzić, która świątynia najbardziej się opłaca, gdyż wiele misji jest tak zbudowane, że pomoc bogów w danych sytuacjach wcale nie jest tak potrzebna jak by być mogła na innych mapach.
Chociaż...
Brak pełnej kontroli nad domkami plantatorów powoduje, że produkcję wina zaczynam jeżeli jest to naprawdę konieczne (domy elity), a gdy nie ma eksportu wina, nawet nie ma sensu jego regularna produkcja. W końcu handlarz z Agory nie potrzebuje jakichś niebotycznych ilości towaru. I tu przydaje się... Dionizos. Wino leży sobie w magazynach, tam może jedna winiarnia tłoczy winogrona z gaju boga, nie ma jednocześnie przeciążenia magazynów winogronami i winem, bo mam nad tym kontrolę (świątynię stawiam daleko od łąki, a bliżej domów elity, więc plantatorzy nie świrują :P)... jakby co to po prostu zawołam satyrów i mogę spokojnie skupić się na samych oliwkach i oliwie. No i zadowolenie miasta piękna rzecz ;)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #25 dnia: 17.08.2011, 15:11:11 »
Myślę, że zdanie się w całości na dary Dionizosa i Satyrów wystarczy do zaspokojenia potrzeb alkoholowych pokaźnej ilości elity.

icnw

  • Gość
Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #26 dnia: 08.11.2011, 15:36:44 »
Witam, moim zdaniem moja 4 to Atena Dionizos Hermes Hefajstos. Atena zapewnia podstawowy surowiec oliwa obrona i możliwość sprowadzenia herosa Achillesa :P. Symbolizuje mądrość, rzemieślnictwo i wojsko sweet:). Drugi to Dionizos, zapewnia wino, moim zdaniem najlepiej czaruje(błogosławi) oraz szczęście:) Trzeci Hermes co daje szybszy handel: olbrzymia szybkość tragarzy, czyli szybszy zysk, lepsza ciągłość zaopatrzenia. Ostatni to Hefajstos, który daje Talosa: dodatkowa obrona; surowiec brąz; czaruje pracownie rzeźbiarskie i zbrojownie. Dodatkowo wszystkie te świątynie są mało kosztowne i małe wielki+. Jedyne co brakuje to ochrona przed Bogami, ale te bonusy przewyższają o głowę wszystkie.

Durendal

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #27 dnia: 21.11.2011, 20:13:13 »
Jeżeli mam możliwość postawienia kolumny Atlasa to robię ja jako pierwsza. Na początku gry sporo pomaga, tym bardziej gdy stawiamy większe świątynie.  Ares za wojsko smoka i jego pomaganie podczas wypraw wojennych, świątynia nie duża i miejsca mało zajmuje. Hermes za handel i sprint dostawców. Hades za pieniążki i jego pupila.

Najmniej lubię Afrodytę, mimo ze potrafi odgonić od siebie takiego Hefajstosa to nic ciekawego nie oferuje :p

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem