Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Nowy Świat  (Przeczytany 25570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Nowy Świat
« dnia: 23.04.2016, 20:45:10 »
Żądni wiedzy Atlanci wyruszają na zachód, aby zobaczyć na własne oczy, co kryje kontynent na północ od ziem Majów. Ta kampania ma średni poziom trudności i składa się z ośmiu epizodów miasta macierzystego, oraz maksymalnie trzech kolonii.

W końcu, po dwóch tygodniach męczarni z tekstami i fabułą, udało mi się sklecić ten oto twór. Tak szczerze to trzy stare pomysły zlepiony w jeden; sama wojna z Oceanidami przecież była i w 'Obcych z Głębin', a pozostałe części fabuły (eksploracja Ameryki, walki z Majami) też próbowałem kiedyś zrobić.

W tej kampanii bardzo dużo się nabudujecie - świątynie i piramidy, już nie wspomnę że mapa Dalios, miasta macierzystego, to swoisty labirynt. Jeśli ktoś pamięta 'Pelops i Synowie', to wie, co go czeka ;)

Przyjemnej gry!
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Świat
« Odpowiedź #1 dnia: 24.04.2016, 20:34:05 »
Więc jednak kolejna misja powstała tak szybko. :)
Ciekawa mapka, trochę problematyczna, że tak daleko od siebie są źródła różnych towarów.
Narazie przeszedłem pierwszy epizod i trafiłem do jednej z koloni. Naprawdę nie mogę się nadziwić jak dopieszczone mapki tworzysz, nawet te dla miast koloni, w których gracz spędza przecież tylko jeden epizod. :)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Świat
« Odpowiedź #2 dnia: 24.04.2016, 21:07:10 »
Staram się jak mogę, ale pochwały są warte wysiłku ;)

Można spytać w której kolonii jesteś?
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Świat
« Odpowiedź #3 dnia: 24.04.2016, 22:08:14 »
Wybrałem - wydaje mi się - najłatwiejszą - tam gdzie można produkować pszenicę i runo. ;)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Świat
« Odpowiedź #4 dnia: 25.04.2016, 18:03:00 »
Żadna z kolonii, osobiście uważam, nie jest trudna w tej kampanii. Trzeba się po prostu skoncentrować na kilku różnych rzeczach, i tyle :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Świat
« Odpowiedź #5 dnia: 10.05.2016, 21:15:23 »
Gratuluję bardzo dobrej misji. Mogę chyba śmiało stwierdzić, że według mnie Twojej najlepszej (przynajmniej spośród tych, w które zagrałem - bo trochę ich było). Absolutna perełka.

Grało mi się bardzo przyjemnie. Może dlatego, że w tej misji było prawie wszystko co lubię w "Zeusie". Na początku, sama mapa miasta macierzystego zrobiła na mnie wrażenie a potem było jeszcze lepiej. Wszystko dopracowane i nie znalazłem błędów (oprócz kilku literówek w tekście, ale to szczegół). Fabuła też bardzo dobra.

W tej misji miałem ciekawą akcję, tzn. bitwa Cerber vs Talos. Mój ukochany piesek jednak przegrał  :'(
Za to zemsty dokonał Jazon. Poza tym w jednym epizodzie, na terenie mojego miasta rozegrała się istna tytanomachia! Walka za walką pomiędzy bogami. Jedne przegrane, ale inne wygrane dzięki Hadesowi.
Hades rules!  ;D

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Świat
« Odpowiedź #6 dnia: 14.05.2016, 12:05:03 »
A kontynuacji 'Królowej' nie będzie? Cóż się mogło stać, że odpuściłeś? ;D
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Świat
« Odpowiedź #7 dnia: 14.05.2016, 13:27:51 »
O, miło by było ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

jeziu5

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Świat
« Odpowiedź #8 dnia: 15.05.2016, 00:19:55 »
Misja skończona i  jak zwyklę muszę przyznać, że dobry poziom jest utrzymany :)

Mapa miasta macierzystego rzeczywiście dopracowana. Małe akcenciki z drzewami na niedostepnych szczytach, rzeki itp. naprawdę pokazują ile pracy było włożone w stworzenie tej mapy. Z drugiej strony, jak napisałeś, że podobno do misji Pelops i Synowie to myślałem, że będzie trudniej. Tak naprawdę jest mnóstwo miejsca pod rozbudowę i z łatwością mógłbym jeszcze zmieścić 5 świątynie (gdyby było można) i parę piramid więcej. To samo można powiedzieć o mapach kolonii . Jedyna jakiej nie wybrałem to ta z centaurami, natomiast reszta oczywiście też ładne i niezbyt trudne.

Historia też jak zawsze trzyma poziom. Dodatkowo utrata drewna i brązu następuje stopniowo, więc można odpowiednio szybko przestawić się ekonomicznie. Dałbym jednak trochę bardziej wymagające cele w ostatnich 2 epizodach (np. minimalny zysk lub więcej domów elity) bo ostatnie pare epizodów przeszedłem z marszu. Natomiast 4 bogowie atakujący na raz to jakiś koszmar - nie wiadomo gdzie ręcę włożyć. Miałem o tyle szczęście, że świątynia Hadesa była na drodze wszystkich, więc udało się przeżyć bez większych strat.

I powódź - choć gdy budowałem się na wybrzeżu byłem mniej czy bardziej pewny, że część na pewno zniknie pod wodą, to miałem na tyle szczęścia że straciłem raptem 5 spichlerzy. I żeby nie było - ja bynajmniej nie narzekam ;)


Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Świat
« Odpowiedź #9 dnia: 20.05.2016, 13:06:54 »
No no no, żeś się rozbudował w tym Dalios, nie mogę sie doczekać ostatnich epizodów w twoim wykonaniu ;)

BTW, segmenty hipodromu można obracać znacznie szybciej przyciskiem 'r', od 'rotate' (tak samo jak świątynie, parki wodne, przystanie handlowe i bramy, itd)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Świat
« Odpowiedź #10 dnia: 20.05.2016, 17:07:48 »
Odcinki ci się nieco pomieszały:

8my powinien być 7my (przed kolonią)
9ty powinien być 8my (kolonia)
7my powinien być 10ty

I brakuje epizodu który powinien być 9ty, o osłabianiu i podbijaniu Tenochitlan (po kolonii, ale przed epizodem ze smokiem i świątyniami)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Świat
« Odpowiedź #11 dnia: 22.05.2016, 18:11:19 »
Ale na playliście nadal są nie po kolei :P

/czepia_się
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Świat
« Odpowiedź #12 dnia: 23.05.2016, 19:31:06 »
Świetnie.

Tak więc obejrzałem sobie wszystkie odcinki i muszę przyznać, że spodziewałem się większego chaosu pod koniec :P Gratuluje zaliczonej kampanii.

Co teraz? Gameplay jakiejś innej misji czy dokończenie Królowej Sagis?
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Świat
« Odpowiedź #13 dnia: 03.06.2016, 14:38:32 »
Nagranie byłoby połowę krótsze gdybyś wpierw zbudował Świątynie Atlasa, a potem te inne świątynie i piramidy :P

Gratulacje z okazji kolejnej zakończonej misji!
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Świat
« Odpowiedź #14 dnia: 04.06.2016, 21:05:33 »
Fajne nagrania. :) Wszystkich nie przejrzałem. Jakiego programu używałeś do nagrywania?

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem