Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Zniesiony limit świątyn  (Przeczytany 4372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Majstero

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Zniesiony limit świątyn
« dnia: 06.03.2021, 13:25:32 »
Hej forumowicze, postanowiłem zrobić coś z denerwującym  (szczególnie dla budowniczych) limitem świątyń który wynosi 4.
Po zagłębieniu się w listę poleceń gry udało mi się znaleźć fragment odpowiedzialny za sprawdzanie warunku porównującego: actualSanctuaryCount (nazwałem tak tę zmienną) == 4.
Dokonałem zatem zmiany z 4 do 34.

Efekt:


W środku miasta mam jeszcze 6 świątynię, w razie czego na minimapie są ponumerowane.

Niesie to jednak pewne wady, otóż w zakładce mitologia nadpisywane są świątynie wcześniej zbudowane tymi nowymi, przez co nie można sprawdzić którzy bogowie którzy zostali nadpisani przez nowe świątynią są gotowi nam pomóc, ale nadal tych nadpisanych można prosić klasycznie ze świątyni.
Zapis i odczyt zbudowanych świątyń działa poprawnie.

Swoją drogą analizując listę poleceń odpowiedzialnych za świątynie, doznałem lekkiego niezrozumienia czemu tak zostało napisane przez twórców, już tłumaczę o co chodzi:
Otóż gdy jesteśmy w fazie gdy przesuwamy świątynią by znaleźć dla niej wolne miejsce, uruchamiana przez cały ten czas jest pętla zliczająca aktualną liczbę świątyń, trochę bez sensu zamysł jak by nie można było dać raz i już, no ale to moje spekulacje wiem że gra jest stara, różnie pisano wtedy gry niektóre lepiej niektóre gorzej ale mimo wszystko działały i to lepiej niż te które aktualnie powstają.

Jak by ktoś chciał popróbować u siebie to zamieszczam plik .exe w załączniku, hasło do rozpakowania to: #!WfV;X$CC^>n4zc

Nie robiłem tego na wersji zeusa z obsługą rozdzielczości HD/FHD itp. zatem rozdzielczości są klasyczne 800x600, 1024x768.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zniesiony limit świątyn
« Odpowiedź #1 dnia: 06.03.2021, 15:58:05 »
Interesujący wątek, choć moim zdaniem co za dużo to niezdrowo. Większa dostępna liczba świątyń w mieście pozbawia gracza dylematu wyboru, jakże czasem trudnego, ale bardzo istotnego. Wyeliminowanie tej "przeszkody" może za bardzo ułatwić grę. Rozumiem, że ktoś może uważać inaczej bo w pewnym sensie ma to swój urok i zalety, ale to już nie byłaby ta sama gra. 

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: Zniesiony limit świątyn
« Odpowiedź #2 dnia: 07.03.2021, 19:09:33 »
Przyda się przy testowaniu zmodyfikowanych świątyń :D ale poza tym muszę się zgodzić, nie zmieniałabym tego na stałe.
Tak czy siak gratki, może ktoś z Heavengames się zainteresuje?

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zniesiony limit świątyn
« Odpowiedź #3 dnia: 07.03.2021, 19:58:18 »
Załącznik musiałem usunąć.
Już wcześniej mieliśmy problem z plikami *.exe - przeglądarki pokazują wtedy strasznie wyglądającą wiadomość, że strona zawiera niebezpieczne pliki.
Wydaje mi się, że *.rar wspiera "ukrywanie" także typu plików. W zip da rade zajrzeć na typ plików (nawet jak jest hasło).

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem