Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Brak animacji budynków, bogów i czego jeszcze dusza zapragnie  (Przeczytany 6562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lotta

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Hej.
Rok temu weszłam w posiadanie laptopa, na którym wcześniej Zeus działał świetnie. Ostatnio pod natchnieniem ponownie zainstalowałam Zeusa z ISO, przeszłam pierwsze 4 misje i zauważyłam braki w animacjach. Np w szpitalu powinni być ludzie przed nim, a ich nie ma. Na początku mi to nie przeszkadzało, nie ma animacji - trudno. Problem zaczął się w momencie, kiedy przyszło mi żywić moje miasto jeżowcami. Otóż, ludziki poszli mi po jeżowce, ale nigdy już nie wrócili (widziałam o tym temat, ale sam się rozwiązał). Co więcej, ściągnęłam inne ISO z Klasyki, które też nie chce mi dać pograć i nie ma animacji. Dodatkowo bogowie, którzy pojawiali się na nowszych kompach bardzo powoli teraz stwarzają białą mgiełkę i nigdy się nie pojawiają. A klikając na to ma się kilku bogów naraz ^^
Ostatecznie ściągnęłam oryginał z GOGa, który o dziwo również nie posiada animacji. 
Ktoś miał może taki problem? Ew. jest w stanie jakkolwiek pomóc?
Nie chcę kończyć historii z Zeusem. Wychowałam się na tym :<
Dzięki z góry

SS: http://speedy.sh/us27F/Bez-tytulu.jpg

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Brak animacji budynków, bogów i czego jeszcze dusza zapragnie.
« Odpowiedź #1 dnia: 21.01.2016, 23:12:37 »
Skoro zarówno wersja twoja jak i z gog.com nie działa, być może to wina sterowników ew. karty graficznej lapka?

Inna ewentualność taka że może jakiś wirus? Dziwny to problem i jeszcze się z nim nie spotkałem.

BTW można prosić o skrina przez jakiś hosting obrazów np: imgur czy photobucket? Ewentualnie przez załączniki forumowe; tak pytam bo ja nieco paranoik ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

lotta

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Brak animacji budynków, bogów i czego jeszcze dusza zapragnie.
« Odpowiedź #2 dnia: 21.01.2016, 23:28:39 »
Nie jestem pewna co do sterowników, bo jak włączałam grę to było ok, a jak wyłączałam tę samą sesję to już było zwalone (tak, grałam kilka godzin pod rząd :D)
Zaraz będę walczyć ze sterownikami.

Spoko, paranoiku :) https://imgur.com/upqjxsZ

Edit: wirusy na pewno nie, bo skan to pierwsza rzecz, którą zrobiłam ;)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Brak animacji budynków, bogów i czego jeszcze dusza zapragnie
« Odpowiedź #3 dnia: 22.01.2016, 08:38:36 »
Hmmm, zaprawdę dziwne. Szczególnie że, jak widać, nadzorca też animowany a raźno sobie drepta po ulicy.

Pod 'osiągnięty limit danych' tego nie da się wrzucić bo po pierwsze miasto dopiero raczkuje a po drugie brakowałoby przechodniów a nie animacji w budynkach...

Coś mi przychodzi na myśl problem z kartą graficzną lub pamięcią, ale to tylko takie zgadywanie.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

lotta

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Brak animacji budynków, bogów i czego jeszcze dusza zapragnie
« Odpowiedź #4 dnia: 22.01.2016, 11:29:42 »
Nah. Zaktualizowałam Windowsa (wisiała mi aktualizacja na systemie), zaktualizowałam wszystkie stare sterowniki (nawet do dźwięku czy karty sieciowej), przeskanowałam system (0 wirusów), wyczyściłam komputer ze wszystkich starych plików z Zeusa. Zainstalowałam na nowo, odpaliłam i...

o dziwo działa ;O

Ciekawe na jak długo. Ciekawa jestem jednak czy to serio przez sterowniki czy coś innego :v
W każdym razie dzięki za pomoc.
Ciekawe czy nasi bogowie będą się normalnie respić, bo sprawdziłam tylko animacje na gościu od konserwacji.

Jakub Rozwadowski

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Twemu miastu będzie brakowało pieniędzy!"
    • Zobacz profil
Odp: Brak animacji budynków, bogów i czego jeszcze dusza zapragnie
« Odpowiedź #5 dnia: 27.01.2016, 23:35:07 »
Odezwę się i powiem iż mógł ale nie musiał przeszkadzać system i dopiero pełna aktualizacja pozwoliła na poprawne działanie gry

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem