Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Piąty rodzaj żywności  (Przeczytany 4383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sebol1992

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Piąty rodzaj żywności
« dnia: 11.02.2021, 08:39:44 »
Witam!
Przeglądałem to forum już od dłuższego czasu i postanowiłem zadać tutaj pytanie gdyż tworząc własną misję w Zeusie przypadkiem chyba sprawiłem ,że moje miasto może przetwarzać 5 rodzaj żywności co w sumie powinno być niemożliwe wszak w Zeusie mogą być tylko 4 rodzaje żywności na miasto.

Jak to wygląda ?
W edytorze w zakładce "Edycja Bogactw Świata" mam następujące rodzaje żywności : ryby, ser, marchew, pomarańcze a w zakładce "Ustawienia Świata" jedno z miast ,ma wobec mnie obowiązek płacenia daniny w wysokości 200 połci mięsa :)
Nie zauważyłem tego i utworzyłem plik .pak , który zrobił się bez komunikatu i misja działa bez zarzutu tzn, mogę zbierać rodzaje żywności opisane powyżej a jest ich 4 i dodatkowo dostaję piąty rodzaj czyli mięso.
Czy to normalne w tej grze? Czy jednak jest to błąd?

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Piąty rodzaj żywności
« Odpowiedź #1 dnia: 11.02.2021, 13:47:55 »
Słyszałem o takim zjawisku, podobnie jest chyba jak się ustawi 4 rodzaje żywności inne niż pomarańcze i da możliwość postawienie świątyni Herze, przez co po wybudowaniu takiej świątyni automatycznie w grze pojawią się pomarańcze. Być może z pszenicą od Demeter też tak jest. Nie wiem czy to jest błąd czy normalnie można grać z 5 rodzajami żywności i żadne błędy po pewnym czasie się nie pojawią. Ktoś chyba prowadził takie eksperymenty i mu wyszło, że można normalnie grać z tyloma rodzajami żywności, ale nie mam pewności. Możliwe też, że w jakiejś oryginalnej misji też było dostępnych 5 rodzajów żywności.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Piąty rodzaj żywności
« Odpowiedź #2 dnia: 11.02.2021, 14:44:49 »
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Sebol1992

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Piąty rodzaj żywności
« Odpowiedź #3 dnia: 11.02.2021, 15:21:05 »
Zgadza się i pojawił się problem z handlarkami czyli faktycznie znikają. Moim piątym problematycznym rodzajem żywności okazały się pomarańcze. Na szczęście tworząc misję ustawiłem je na eksport i będą tylko na sprzedaż.
Z czasem podczas gry zaczęło brakować żywności tzn, spichlerze zapełniały się powoli pomarańczami nie branymi przez handlarki a na resztę brakowało miejsca przez co obieg żywności ustał.
Teraz pozostaje jedynie ustawienie około 20 spichlerzy by nie przyjmowali pomarańczy :)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Piąty rodzaj żywności
« Odpowiedź #4 dnia: 11.02.2021, 18:11:30 »
Czyli dobrze mi świtało, że ktoś prowadził takie eksperymenty, tyle że wyniki eksperymentów błędnie zapamiętałem :D

Czyli teoretycznie może być więcej nawet niż 5 rodzajów żywności jeśli się poustawia odpowiednio daniny lub będzie miało świątynię Hery i Demeter równocześnie, a inne rodzaje żywności niż pomarańcze i pszenica będą ustawione w edytorze?

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem