Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania  (Przeczytany 130148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« dnia: 26.05.2009, 21:28:21 »
Jak zarezerwować towary dla koloni / miasta macierzystego?
Aby zarezerwować towar dla koloni czy też dla miasta macierzystego należy kliknąć na znak celów (ten ptaszek obok przycisków przenoszonego do mapy świata i obracającego widok miasta). Tam należy kliknąć (jeżeli ma się wystarczająco ilość towarów) na przycisk "Zarezerwuj" i potwierdzić. To wszystko. ;)

Co znaczą te flagi wokół pałacu?
Flagi te oznaczają oddziały, które posiadasz w swoim mieście. Każda flaga posiada symbol oznaczający jakość danych wojsk (hoplici, jazda, plebs...). Jedna flaga to 8 jednostek (tylko w przypadku gdy nie ma wystarczającej ilości wojsk w mieście w oddziale może być mniej niż 8 jednostek). Wszystkie rozkazy wydaje się całemu oddziałowi za pośrednictwem właśnie tej flagi (m.in. przywołuje na miejsce położenia flagi, odsyła do domów...).

Jak postawić i dopasować (obrócić) bramę?
Bramę buduje się na czystej ziemi (tak jak każdy zwykły budynek), nie jest tak jak z wieżą, którą trzeba postawić na już zbudowanym podwójnym murze (jedynie droga - przechodzące przez środek - może znajdować się na ziemi przed zbudowaniem bramy). Aby obrócić bramę wystarczy podczas budowy (w czasie gdy na podłożu widnieje kolorowy cień budowli) kliknąć "R" (tak samo obraca się inne budynki - pałaca, świątynie...).

Jak spełniać prośby bogów / innych miast ?
Aby spełnić prośbę przede wszystkim trzeba dysponować tym o co proszą (towarami, drachmami, wojskiem - w przypadku prośby innego miasta czy mieć w mieście herosa - w przypadku prośby boga). Jeżeli ten warunek jest spełniony wystarczy teraz tylko przejść do zakładki przegląd (ostatniej - z tym aniołkiem ;) i kliknąć na (teraz już zielony) kwadracik. Potem wystarczy potwierdzić chęć spełnienia prośby w przypadku towarów czy drachm, natomiast w przypadku prośby o wojsko czy prośby boga trzeba wybrać wojsko / herosa i dopiero potem potwierdzić wysłanie jednostek.

Jak stworzyć w swoim polis oddziały hoplitów / jazdy?
Aby stworzyć oddziały hoplitów czy jazdy trzeba przede wszystkim mieć taką możliwość (w niektórych epizodach jest to po prostu niemożliwe - bo nie udostępniono na mapie (nie możwa wytworzyć ani kupić) uzbrojenia etc.). Jeżeli jednak jest to możliwe, trzeba:
  • zbudować domy elity i zapewnić ich mieszkańcom wystarczającą ilość kultury / nauki (dokładna jej ilość spisana jest w dziale domy)
  • po za oczywiście dostarczeniem żywności, runa i oliwy trzeba dostarczyć także uzbrojenie (zbudować na agorze (najlepiej dużej, ale niekoniecznie) po za straganami z żywnością, runem i oliwą, także stragan z uzbrojeniem) - to wystarczy to stworzenia oddziałów hoplitów
  • aby stworzyć jazdę trzeba jeszcze dostarczyć wino i konie / rydwany - konie hoduje się w stajni, do której trzeba dostarczyć przenicę (w jednej stajni mieści się maksymalnie 6 koni, by nie padły muszą być karmione, jednak jeżeli zostaną kupione przez arystokratów to oni się zajmują swoimi końmi, a miejsce w stajni się zwalnia); natomiast rydwany produkuje się w kuźni, do produkcji których potrzebne jest drewno i konie
Jeżeli mimo wszystko w domach elity nie chce powstać jazda, może to być spowodowane zbyt małą estetyką - zbuduj więcej parków, pomników by polepszyć estetykę otoczenia domu.

OSIĄGNIĘTY LIMIT DANYCH - co robić?
Zeus/Posejdon jest w stanie kontrolować skończoną liczbę budowli, przechodniów i tras. Limity te są dość wysokie, ale możliwe do osiągnięcia po wybudowaniu miasta z co najmniej 25.000 mieszkańców. W razie pojawienia się takiego komunikatu jedynym rozwiązaniem jest przeprojektowanie miasta i usprawnienie jego funkcjonowania. Przy bardzo dobrej efektywności budowania możliwe jest stworzenie miast nawet o znacznie większej liczbie mieszkańców.
Identyczny komunikat o błędzie może pojawić się w wyniku bardzo długiej pracy z edytorem, przy próbie umieszczenia terenu na mapie miasta. Aby rozwiązać ten problem, należy wówczas zapisać misję, zamknąć grę i uruchomić ją ponownie.

Jak zbudować działający hipodrom?
Przede wszystkim hipodrom ma być zamknięty, czyli początek i koniec toru muszą się spotykać. Po doprowadzeniu drogi do któregokolwiek odcinka hipodromu należy dostarczyć mu konie ze stadniny (ujeżdżacz wychodzi z hipodromu i udaje się do stadniny, z której zabiera konie), nie należy się dziwić gdy ujeżdżacz wychodzi po coraz to nowe konie - im dłuższy hipodrom tym więcej koni potrzebuje.

Heros przechodzacy przez most nad hipodromem utknął, co robić?
Jeśli to się stanie, należy usunać sekcję hipodromu na którym utknął heros, po chwili można cofnąć burzenie lub odbudować hipodrom. Można także zburzyć i postawić w innym miejscu przybytek herosa i ponowanie go wezwać (nie będzie to wymagało ponownego spełniania jego żądań).

Dlaczego moje Uniwersytety nie szkolą kustoszy?
Powodem tego może być jeden z uniwersytetów, który jest położony najbliżej Muzeum. Szkoli i dostarcza on kustoszy w takim tempie, że inne Uniwersytety nie są potrzebne by Muzeum działało, dlatego nie wysyłają swoich kustoszy. Aby temu zaradzić należy zburzyć Uniwersytet położony najbliżej Muzeum.

Dlaczego nie mogę kontrolować swoich wojowników?
Upewnij się, że autoobrona miasta w zakładce Wojsko jest wyłączona. Pamiętaj też, że zarządzasz oddziałami (każdy oddział na swoją flagę), a nie pojedyńczymi wojownikami.

Dlaczego nie mogę wysłać trier / fregat do ataku na miasto rywala?
Upewnij się, że obsadziłeś swoje triery ludźmi (każda z nich potrzebuje aż 100). Należy kliknąć na trierę, a następnie wybrać odpowiednim przyciskiem zebranie ludzi.
Poza tym nie wszystkie miasta w Grecji mają połączenie z morzem, czasami niemożliwe jest dopłynięcie do miasta trierą / fregatą.

Czemu nie mogę atakować zbliżających się do brzegu Oceanidów?
Oceanidzi płyną głęboko pod wodą, żadne strzały nie mogą ich dosięgnąć. Tylko Kraken - jeżeli masz w swoim mieście (aby Kraken patrolował wody twojego miasta musisz wybudować świątynie Posejdona) - może atakować Oceanidów pod wodą.

Czy mogę zabić potwora bez potrzebego herosa?
Tak, ale jest to bardzo trudne. Wymaga to poświęcenia wielu hoplitów / jeźdźców / włóczników / rydwanów by zabić jednego potwora i tym więcej plebsu czy obywatelskich łuczników.

Moje towary trafiają do magazynów, ale żaden budynek nie chce z nich korzystać.
Być może ustawiłeś dany towar na "gromadzenie". Służy ono zwykle do tego by zebrać towary potrzebne do spełnienia prośby/żądania innego miasta, czy celi epizodu. Aby je wyłączyć należy przejść do zakładki Dystrybucja (dzban na obrazku) i kliknać wypisaną nazwę towaru (gromadzone towary podświetlone są tam na żółto).
Inną możliwością może być brak połączenia drogowego między magazynem a placówkami produkcyjnymi/dystrybucyjnymi.

W jednej chwili tracę bardzo dużo pracowników, chociaż wszystkie domy mają się świetnie.
Być może masz uaktywnioną Autoobronę miasta. To znaczy, że gdy wrogie miasto cię zaatakuje, to twój najbardziej zaufany dowódca przejmie kontrolę nad wojskiem i będzie nim dowodził. W przypadku braku hoplitów do armii wcielani są plebejusze - odciągnięci od swoich miejsc pracy, pozostawiają je opustoszone. Czasami bitwy potrafią się bardzo przeciągać w czasie, co w takim przypadku może bardzo negatywnie wpłynąć na miasto. Aby wyłączyć Autoobronę miasta należy przejść do zakładki Wojsko i kliknąć ikonkę z obrazkiem hełmu (gdy Autoobrona jest uaktywniona, jest ona w kolorze niebieskim).

EDYTOR


Wykonałem misję, ale nie mogę w nią grać, czemu?
Najprawdopodobniejszym powodem jest to, że misja "nie została stworzona". Należy nacisnąć "Plik -> Stwórz Misję". Jeżeli tworzenie się powiedzie (wyświetli się odpowiedni komunikat) misja powinna się pojawić w menu wyboru. Jeżeli to nie pomaga, zachęcamy do opisania swojego problemu dokładniej na forum.



Jakieś inne pytania? Piszcie w komentarzach.

Batoneq

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #1 dnia: 05.11.2009, 21:05:20 »
Mam problem z robotnikami.
W grze przy kliknięciu PPM na budynek wymagający robotników pisze:
"Możesz przesunąć część robotników."

Moje pytanie: Jak ich przesunąć?
Miałem kampanię z kolonią, po powrocie zobaczyłem że nie mam załogi w Przystani Trier. Nie mam pojęcia jak ich przesunąć.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #2 dnia: 05.11.2009, 23:09:13 »
Wybierz zakładkę Przemysł (koło zamachowe), wybierz tam tzw. "więcej" czyli lupę, tam możesz zamykać (więc i otwierać) zakłady produkujące dane towary, lub właśnie przesuwać pracowników między sektory, m.in. "higiena i bezpieczeństwo" czy "dystrybucja" (wystarczy kliknąć odpowiednią strzałkę).
Jednak należy bardzo uważać używając tych możliwości - przesuwając ludzi do "wojska" i pozostawiając zbyt mało w "higienie i bezpieczeństwie" można sprawić, że dozorcy nie będą wychodzili z punktów naprawczych, a więc wiele budynków może przez to ucierpieć - zawalić się lub spalić.

justynka

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #3 dnia: 10.11.2009, 01:14:49 »
Mam takie małe pytanko o kody. Nie wiem co mam zrobić ponieważ po naciśnięciu klawiszy ctrl+alt+c nie wyświetla mi się okienko do wpisania kodu. Czy może jest ktoś tak mądry że może mi wytłumaczyć jak to włączyć? :(

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #4 dnia: 10.11.2009, 16:20:08 »
A na pewno naciskasz lewy Ctrl i lewy Alt?

justynka

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #5 dnia: 10.11.2009, 16:53:32 »
Próbowałam naciskać i lewy i prawy ale nic z tego.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #6 dnia: 10.11.2009, 22:15:19 »
Może miałaś w jakiś posób przestawioną klawiaturę? Mogłaś wtedy pisać wszystkie polskie znaki poprawnie?

justynka

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #7 dnia: 11.11.2009, 00:00:12 »
Nie na pewno wszystko mam wszystko dobrze bo próbowałam już wszystkiego. Włączałam i wyłączałam kompa parę razy grę tak samo i nic.
Tą samą gierkę instalowałam u siostry i u niej wszystko działa a u mnie nie chce. Może to będzie jakieś ułatwienie że jest zrobiony wirtualny dysk bo gierka jest ściągnięta z neta. I poza tym nie pokazuje mi się intro które jest zawsze po włączeniu gry. ( U mojej siostry się włączało). Dlatego już nie wiem sama od czego to może być  :'(

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #8 dnia: 11.11.2009, 11:07:53 »
Piraty tak mają...
No cóż - u siostry tą samą wersję gry instalowałaś? (tą z neta)

justynka

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #9 dnia: 11.11.2009, 15:46:44 »
Tak bo to była gra ściągana specjalnie dla mnie a siostra chciała tylko zobaczyć co to za gierka dlatego ją zainstalowałyśmy a przy okazji sprawdzałyśmy kody z neta. I dokładnie tak samo jak u siostry ją instalowałam i robiłam wirtualny dysk.

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #10 dnia: 11.11.2009, 17:01:21 »
Może to trochę radykalny sposób, ale jeśli twoja siostra ma jeszcze Zeusa na komputerze to spróbuj przekopiować cały folder z grą na pendrive'a (ok 783 MB powinna zajmować) i przerzucić stamtąd na swój piec?

justynka

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #11 dnia: 11.11.2009, 23:13:56 »
Ja dokładnie tak miałam to robione. Ale w sumie to już nie ważne, już mi wszystko działa nie wiem dlaczego ale może to było przez moją kartę graficzną miałam zainstalowaną zintegrowaną a nie dodatkową, poza tym tak namieszałam że musiałam windowsa wgrywać od początku  ;p Właśnie przez tą kartę tak namieszałam w systemie. W każdym bądź razie KONIEC główkowania  ;D Dziękuję za pomoc
Ps. Na pewno jak jeszcze będę miała jakieś problemy w grze lub z grą to tu wpadnę  :D

Intex

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #12 dnia: 23.12.2009, 15:16:50 »
Mam małe pytanie :) strwożyłem swój świat i mapę ma wszystko dobrze i zapisałem ją jak w nią pograć?? 

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #13 dnia: 23.12.2009, 15:31:30 »
Należy stworzyć misję za pomocą takiego polecenia w pierwszej zakładce edytora.

Intex

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #14 dnia: 23.12.2009, 15:53:35 »
wiem już zrobiłem i zapisałem i jak mam w nią pograć??

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #15 dnia: 23.12.2009, 21:25:38 »
Własne misje w Posejdonie zobacz.

dominik_kamrowski

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #16 dnia: 03.04.2010, 15:09:26 »
Ja mam inny problem. Moi bogowie bardzo wolno pojawiają się, atakują i błogosławią. Poruszają się i znikają jednak w normalnym tempie. Macie jakiś pomysł?

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #17 dnia: 03.04.2010, 21:54:24 »
To akurat nie jest problemem. Prawdopodobnie każdemu graczowi bogowie jakąś animację wykonują w zwolnionym tempie i nic na to się nie zaradzi. (przynajmniej do czasu znalezienia przez kogoś sposobu na to ;))

MichałPSG

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #18 dnia: 04.04.2010, 02:25:20 »
elo mam pytanko bardzo ważne jak zagrać w Zeusa przez internet ??

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #19 dnia: 04.04.2010, 10:59:37 »
Grę przez Internet wprowadzono dopiero w Cesarz: Narodziny państwa Środka. Zeus nie posiada możliwości gry przez neta, zaś o nieoficjalnej aplikacji umożliwiającej takową nie słyszałem.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Zapisywanie swoich misji
« Odpowiedź #20 dnia: 05.04.2010, 17:39:16 »
Jeśli 'przez internet' znaczy 'z innymi ludkami', odpowiedź brzmi: nie da się.

Zeus nie ma multiplayera.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Metin2

  • Gość
Odp: Zapisywanie swoich misji
« Odpowiedź #21 dnia: 06.04.2010, 01:56:58 »
elo jak sie robi wojsko czyli Hopitów albo konnych ??

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zapisywanie swoich misji
« Odpowiedź #22 dnia: 06.04.2010, 10:14:06 »
Musisz postawić domy elity i zapewnić ich mieszkańcom rozrywki kulturalne oraz niezbędbne towary. Oprócz podstawowych - żywności, runa i oliwy musisz dostarczyć jeszcze uzbrojenie, wino i konie. Żeby mieć hoplitów, nie musisz koniecznie mieć wina i koni. Wystarczy uzbrojenie. Do konnych będziesz potrzebował oczywiście koni i wina.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zapisywanie swoich misji
« Odpowiedź #23 dnia: 06.04.2010, 10:17:41 »
Poza tym potrzebna jest jeszcze wysoka estetyka otoczenia. A tak w ogóle, mogłeś poszukać w dziale FAQ zamiast dopisywać tą wiadomość w tym temacie. Tam są wszystkie odpowiedzi.

Metin2

  • Gość
Odp: Zapisywanie swoich misji
« Odpowiedź #24 dnia: 06.04.2010, 13:09:52 »
Mam pytanko a po co są rydwany tylko do sprzedarzy czy można robić terz wojsko ???

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zapisywanie swoich misji
« Odpowiedź #25 dnia: 06.04.2010, 15:20:12 »
Rydwany są produkowane dla wojska. Produkuje się je w kuźni (z tego co pamiętam), ale żeby mieć gotową jednostkę do walki potrzebujesz jeszcze koni, które pociągną ten rydwan.

Kingowa

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #26 dnia: 25.07.2010, 14:28:43 »
1. Chcę zapytać o to w jaki sposob ktos, kto w dziale download wrzucil switynie afrodyty z fontanną młodości, zrobił fontannę młodości

2. Dlaczego po wrzuceniu do folderu Adventures plikow z misjami sciagnietymi z tej strony misje te po wlaczeniu zacinaja sie juz od samego poczatku i ekran zostaje na screenie z celami?

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #27 dnia: 25.07.2010, 16:01:50 »
Ad 1. Jako autor powiem, że tutaj za rzekomą fontannę posłużyły elementy ozdobne. (parki wodne, stawy rybne, etc) Żadnego mieszania w skryptach.

Ad 2. Gra zawiesza się na dobre po rozpoczęciu misji? Możesz dokładnie opisać ten błąd?

Kingowa

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #28 dnia: 25.07.2010, 21:16:01 »
1. Czyli po wybudowaniu swiatyni mozna kliknac na niej park i tu wyjdzie fontanna? Mam gre Zeus Pan Olimpu, mam edytor i wielu bogow co (chyba, bo nie wiem czy na pewno) swiadczy o tym ze mam ten jakis tam dodatek, i moze to dziala w innej grze, Posejdon ... ?

2. Otóż zrobilam screena temu zjawisku :P wkleilam te misje, wyswietlaja mi sie w liscie misji, gdy ja wybieram pokazuja sie cele gry, klikam do miasta i pokazuje sie pasek z hajsem itd. :)
poda pan mi poczte i wysle go :) albo na gg

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #29 dnia: 25.07.2010, 22:16:54 »
Tam zaraz pan.

Możesz przesłać przez PW, w profilu powinien być odnośnik. Choć i tak lepiej podzielić się tym tutaj. ;)

Kingowa

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #30 dnia: 25.07.2010, 23:52:27 »
http://n-gry.pl/forum/index.php?topic=433.new#new
tutaj zamiescilam :)
i chcialabym sie jeszcze dowiedziec jak z tą fontanną, czy da sie ją stworzyć w grze jaką posiadam ;p

ziemek8: Dodałem załącznik tutaj.

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #31 dnia: 26.07.2010, 12:34:17 »
To nie jest żaden błąd i pojawia się przy wielu misjach, gdy autor inaczej nazwał folder z misją, a inaczej samą misję :)
Zwróć uwagę na nazwę jaka stoi przy pliku .pak, który ściągasz i nazwij w ten sposób cały folder, w którym znajdują się ściągnięte pliki. Powinno chodzić bez problemu.
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

Kingowa

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #32 dnia: 27.07.2010, 12:28:58 »
Hmm.. ale ja wlasnie tak mam  ???

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #33 dnia: 27.07.2010, 20:33:06 »
Hmm... Próbowałaś z ponowną instalacją Zeusa?

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #34 dnia: 28.07.2010, 11:20:36 »
Może pobierasz misje Posejdona, a nie masz dodatku?

Kingowa

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #35 dnia: 28.07.2010, 12:52:00 »
czy mam dodatek to nie wiem.. gdzies mozna to pobrac czy trzeba kupić?

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #36 dnia: 28.07.2010, 13:27:01 »
Dodatek był (jest?) sprzedawany razem z Zeusem w tzw. Złotej Edycji.

Ale można sprawdzić prościej. Powiedz, kiedy odpalasz Zeusa to widzisz w menu głównym (po filmiku) dwa odnośniki: "Graj w Zeusa" i "Graj w Posejdona"?

Kingowa

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #37 dnia: 28.07.2010, 16:33:47 »
Tylko graj w Zeusa :-\

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #38 dnia: 29.07.2010, 15:03:42 »
Mhm... W takim razie w misje od graczy nie zagrasz. Musisz rozejrzeć się za Złotą Edycją w Empiku bądź poszukać w internecie ofert zakupu.

Kingowa

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #39 dnia: 30.07.2010, 10:10:25 »
ok;) dzięki ;) a są tu jakies misje do Zeusa ?

Kingowa

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #40 dnia: 12.09.2010, 13:25:43 »
ok;) dzięki ;) a są tu jakies misje do Zeusa ?

umarliscie  ::)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil

hades

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #42 dnia: 18.10.2010, 18:01:29 »
Mam pytanie jak grać w misje do zeusa pobrane z tej strony
 

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #43 dnia: 18.10.2010, 18:35:07 »
Rozpakowywujesz pobrany plik i utworzony poprzez to folder wklejasz do katalogu Zeus Pan Olimpu/Adventures.

Achilles

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #44 dnia: 24.10.2010, 11:40:20 »
Jak dodać tekst do misji gdyż zrobiłem gre otwartą bez celów lecz coś z tekstem nie tak

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #45 dnia: 24.10.2010, 13:55:29 »
Kliknij edycja teksty po prawej stronie (zwykle żólty tekst). Tam gdzie masz trzy małe okienka (z tytułem, treścią wstępu i zakończenia).

Achilles

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #46 dnia: 24.10.2010, 16:39:43 »
i otwiera mi sie notatnik

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #47 dnia: 24.10.2010, 19:59:56 »
No i tam masz wpisać swoje teksty misji, zastępując to co jest między cudzysłowiami (nie ruszając niczego poza nimi).

Achilles

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #48 dnia: 26.10.2010, 08:54:39 »
dzięki :)

Czarekx

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #49 dnia: 01.11.2010, 12:09:34 »
ja mam pytanie bo pracownie rzeźbiarskie nie produkują rzeźb choć mam kolonich na skladzie brąz i nie mogę dokończyć świątyni zeusa

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #50 dnia: 01.11.2010, 12:24:00 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem (proszę używaj kropek i przecinków!, poza tym rzeźb pisze się przez "rz"!), ale jeżeli w innym mieście (nawet jeśli jest to kolonia) produkują brąz to musisz go kupić (postaw hurtownię, albo port handlowy i wybierz import).

Czarekx

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #51 dnia: 01.11.2010, 12:57:51 »
sory mam dylekcje

mi te pracownie nie chcą "wziąć" brązu który jest w magazynie obok, a jak w każdym magazynie wziąłem OPRÓŻNIJ to pracownicy na wózkach trzymali ten brąz i nie transportowali go do pracowni. Odrazu mówie że zakład jest czynny bo to sprawdzałem i pisało że zakład pracuje. bręzu mam pod dostatkiem.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #52 dnia: 01.11.2010, 13:17:32 »
Sprawdź czy w zakładce Dystrybucja (dzban) nie masz zaznaczonego brązu na gromaczenie (żółty kolor czcionki). Odkliknij jeśli jest żółte.

Zawsze możesz sprawdzać pisownię. Wiele przeglądarek ma to wbudowane - więc nawet jeśli piszesz w dowolnym formularzu to podkreśla błędy.

Czarekx

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #53 dnia: 01.11.2010, 14:07:13 »
ok juz dziala

kAdi

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #54 dnia: 17.11.2010, 22:26:28 »
Witajcie,
mój problem dotyczy edytora - chcę stworzyć misję i jest napisane, że mam za dużo typów jedzenia w epizodzie 1 (macierzystym) nie zależnie od tego ile ich mam, 2-3-4..
jaka może być tego przyczyna?
pozdrawiam

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #55 dnia: 18.11.2010, 00:05:36 »
Czy na mapie któregoś miasta nie postawiłeś nieużytecznych punktów dzików, jeleni, ryb, jeżowców?

kAdi

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #56 dnia: 19.11.2010, 19:59:42 »
Niestety Twoja porada nie pomogła, nadal nie mogę zapisywać żadnych misji. Wczytałem też misję którą udało mi się zapisać (chyba cudem) i gdy chcę wcisnąć "Stwórz misję" wyskakuje również powyższy błąd.. (nie zmieniając nic !)
Niestety nadal nie wiem co zrobić.. :/

pozdrawiam

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #57 dnia: 20.11.2010, 11:56:23 »
Zapisać można każdą misję (w trakcie pracy - nie ważne czy jest poprawnie zrobiona czy nie) i otwierać ją ponownie w edytorze.
Ale żeby grać trzeba misję "stworzyć".
Jeżeli nadal wyskakuje Ci błąd z ilością żywności sprawdź na mapie świata czy jakieś inne miasta nie importują czy eksportują innych rodzajów żywności.

kAdi

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #58 dnia: 20.11.2010, 15:03:24 »
Przepraszam za moją niedokładność, pisząc zapisywać misję miałem na myśli "stwórz misję". Sprawdziłem mapę świata, poprawiłem co trzeba. Dzięki ziemek - utworzono misję pomyślnie :-)
pozdrowienia

p3101

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #59 dnia: 09.01.2011, 18:05:29 »
Mam problem musze wezwać Achillesa, a do tego potrzebuje światyni Hefajstosa. Niestety mam juz 4 świątynie i pisze mi że moje miasto nie moze utrzymać wiecęj świątyń. Czy można jakoś zwiększyć limit świątyń w mieście lub inaczej wezwać danego herosa ???
Prosze o szybką odpowiedź i z góry dzięki,  pozdrawiam :D

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #60 dnia: 09.01.2011, 18:59:01 »
Niestety, ale musisz zburzyć jedną ze świątyń i postawić tą żądaną przez herosa.

piterfaros

  • Ja, ten dziwny, który nie umie ściągać misji ;D.
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #61 dnia: 05.03.2011, 12:55:24 »
Raz dla żartu zabiłem Heraklesa (oczywiście nie zabił bym Heraklesa gdybym nie zabił Zeusa ;)) zabiłem ich kodem (Fireballs from Heaven) a potem Herakles nie chciał wrócić ( nie zrobiłem save'ów)

Tomix

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #62 dnia: 09.03.2011, 14:50:10 »
Witam, stworzyłem nową misję i mam jeden problem, a mianowicie nie moge handlować, ze swoimi sojusznikami i koloniami, czy ktoś wie jak to zrobić żeby działało? Wogóle nie mam budynku potrzebnego do handlowania, chodź jest zaznaczony i powinien być. z góry dzięki

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #63 dnia: 09.03.2011, 15:04:24 »
To jest dziwny problem.

A) Sprawdź, czy ustawiłeś na mapie twojego miasta punkty wejścia i wyjścia.
B) Jeśli miasta mają 'szlaki morskie', upewnij się, że na mapie twojego miasta jest woda dochodząca do krawędzi mapy, oraz czy są ustawione punkty 'początku/końca rzeki'.
C) Sprawdź czy masz zaznaczone 'budowle handlowe' na niebiesko.
D) Czy na pewno miasta mają czym handlować? Bez chociażby jednego surowca na import/eksport w mieście X, nie można zbudować budynku handlowego miasta X.
E) ...Skończyły mi się pomysły.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Tomix

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #64 dnia: 09.03.2011, 20:21:50 »
dobra dzięki to już działa, ale teraz znowu mam problem taki, podam screny:
http://img263.imageshack.us/img263/273/zeus1u.png
http://img156.imageshack.us/img156/2518/zeus2e.png
http://img153.imageshack.us/img153/7735/zeus3.png
http://img3.imageshack.us/img3/7934/zeus4.png
robię tak po kolei jak na obrazach i tak mi wyskakuje, jak to zmienić, jeśli u siebie wykasuje wszystkie punkty produkcją jedzenia, czyli np. ser, pszenica to wtedy da się włączyć, ma ktoś jakiś pomysł jak to zmienić bo nie mam zamiaru grać bez jedzenia:P

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #65 dnia: 09.03.2011, 20:59:35 »
Mogłeś to napisać, nie trzeba by było otwierac tylu obrazków. ;)
Sprawdź mapę świata, czy ktoś nie handluje innymi rodzajami żywności.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #66 dnia: 09.03.2011, 21:11:57 »
Cztery rodzaje żywności obejmują całą Grecję, nie tylko miasto macierzyste, jak to kłamie edytor misji ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Rafał

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #67 dnia: 09.03.2011, 21:28:45 »
Witam,

dzisiaj zatęskniłem za starym dobrym Zeusem i postanowiłem pograć trochę, i niestety natknąłem się na bardzo irytujący problem:

po pokonaniu atakującego przeciwnika moje wojsko mimo że automatycznie jest rozsyłane do domów, to pozostaje na polu bitwy i w żaden sposób nie można go odesłać. Próbowałem wielu kombinacji - walka z automatyczną obroną i bez, wzywanie i odsyłanie ręcznie - nic nie pomaga, każdy wezwany oddział zostaje już na miejscu.
Ma ktoś jakiś pomysł czym to może być spowodowane?

Ps. Aktualnie gram pod Win7, pamiętam że kiedyś pod XP nie miałem tego problemu. Ale czy system może mieć wpływ na coś takiego?...

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #68 dnia: 09.03.2011, 21:37:38 »
A w ogóle możesz chorągwie przestawiać?

Jak wiadomo, nowsze systemy nie lubią starych gier, no ale z takim czymś to się jeszcze nie spotkałem...
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Rafał

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #69 dnia: 09.03.2011, 21:44:54 »
Tak, wszystkie opcje sterowania wojskiem działają - oprócz właśnie odesłania do domów. Radzę sobie z tym w taki sposób, że wzywam do walki tylko elitę, a pracowników zostawiam w spokoju, ale mimo wszystko jest to irytujące. Aha, zauważyłem że czasem jeśli oddział zostanie nadszarpnięty to wróci do domu, ale nie jest to reguła, a całe oddziały zawsze zostają. Reinstal gry nie pomógł. Dziwaczny problem...

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #70 dnia: 09.03.2011, 22:44:16 »
A wyłączoną masz autoobronę, tak?
Hmmm, no nie wiem.
A jak jest z trierami, ten sam problem?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #71 dnia: 10.03.2011, 07:22:05 »
po pokonaniu atakującego przeciwnika moje wojsko mimo że automatycznie jest rozsyłane do domów, to pozostaje na polu bitwy i w żaden sposób nie można go odesłać. Próbowałem wielu kombinacji - walka z automatyczną obroną i bez, wzywanie i odsyłanie ręcznie - nic nie pomaga, każdy wezwany oddział zostaje już na miejscu.
Ma ktoś jakiś pomysł czym to może być spowodowane?

Też myślałem, że to autoobrona, ale wygląda, że nie.

Próbowałeś usuwać pałac?

Nie ma pałacu = nie ma chorągwi = jednostki powinny wrócić do domu.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Rastlin

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #72 dnia: 17.08.2011, 21:31:06 »
Witam!

Mam taki problem w drugiej misji posejdona, że kupiec (w tym przypadku statek) nie kursuje pomiędzy moim miastem a miastem wasala. To miasto mnie uwielbia mogę poprosić o wszystko co mi oferuje. W porcie mam ustawione odpowiednio 'TAK' towary (nawet leżą i czekają na handlarza) ilości są tę odpowiednie. Wcześniej to miasto było sojusznikiem i je podbiłem aby mieć daninę, mam taki problem z 2 wasalami, inny wasal który był wcześniej sojusznikiem (też go podbiłem) handluje normalnie. Dodam że jak te miasta były sojusznikami handel przebiegał normalnie. Co może być problemem i jak go rozwiązać??

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #73 dnia: 17.08.2011, 21:39:13 »
Najczęściej jest to kwestia czasu. Poczekaj kilka miesięcy, zapewne zacznie znowu handlować.
Jeżeli nie to:
 - może nie masz czym handlować? (towary leżą w hurtowni/porcie handlowym?) (nie są "gromadzone" (żółty kolor na liście towarów w zakładce "Dystrybucja")?)
 - może Posejdon atakował (porty handlowe nie działają, ale hurtownie tak (może drugie miasto ma połączenie lądowe))?

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #74 dnia: 18.08.2011, 10:33:41 »
Zaraz. Atakowałeś sojuszników w Posejdonie?

...

A czy miasto nie zgłaszało Ci żadnych problemów z handlem?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #75 dnia: 18.08.2011, 10:46:23 »
Zaraz. Atakowałeś sojuszników w Posejdonie?

...

A czy miasto nie zgłaszało Ci żadnych problemów z handlem?

Z tego co wyczytałem to podbił owe miasta, więc raczej nie chodzi tu o odwrócenie się całej Atlantydy przeciwko niemu, bo sobie z tym poradził ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Rastlin

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #76 dnia: 22.08.2011, 08:10:07 »
Witam!

Błąd się naprawa po ponownym uruchomieniu gry ewentualnie po reinstalacji gry. Samo się popsuło to samo się naprawia :D

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #77 dnia: 01.07.2012, 16:07:56 »
Proponuję dodać do pierwszego postu problem: Moje towary trafiają do magazynów, ale żaden budynek nie chce z nich korzystać. Naprawdę. Nie muszę tłumaczyć. :D

I jeszcze: W jednej chwili tracę bardzo dużo pracowników, chociaż wszystkie domy mają się świetnie (chodzi o autoobronę miasta).

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #78 dnia: 02.07.2012, 07:07:10 »
Dobry pomysł. :)
Dzięki.

Brak ludności

  • Gość
FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #79 dnia: 11.07.2012, 13:38:06 »
Jak zachęcic ludzi do tego, zeby ponownie wprowadzili się do mojego miasta ?

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #80 dnia: 11.07.2012, 17:48:22 »
Zwiększyć zadowolenie tych którzy są.
Jeżeli nikogo nie ma ( ;) ) to z czasem popularność miasta wzrośnie chociaż na tyle by ktokolwiek się sprowadził.

goscc

  • Gość
FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #81 dnia: 16.11.2012, 13:58:46 »
mam mały ekran gry i nie mogę go powiększyć.. dlaczego? nie da się grać przy tym zupełnie bo nie reaguje

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #82 dnia: 16.11.2012, 18:24:03 »
W opcjach gry, gdy jesteśmy w jakimś mieście, jest możliwość zmiany w tryb Okna, tudzież 800x600 albo 1024x768
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

tolq

  • Gość
FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #83 dnia: 17.01.2013, 22:46:53 »
Dlaczego nie mogę wybudować pałacu? nie mam go nawet w zakładce administracja do wybudowania.. o co chodzi?

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #84 dnia: 17.01.2013, 23:26:35 »
Jeśli nie ma go w zakładce to znaczy, że na czas misji (zakładam, że zaczynasz kolejną przygodę) jest zablokowany i gra odblokuje go później, np. w następnej misji.

Paula

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #85 dnia: 12.10.2014, 19:33:43 »
Cześć! Mam taki problem, że mam dość rozbudowane miasto (Posejdon) - posiadam sporą armię, również rydwany. Chciałam nieco przebudować fragment i usunęłam pałac. Po pewnym czasie wybudowałam go na nowo ale teraz armia nie chce się pojawić, nie mogę atakować i przy tym wciąż atakują mnie. Co zrobić?
Pozdrawiam :)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #86 dnia: 12.10.2014, 20:12:12 »
Cześć.
Może problem polega na tym, że Pałac nie ma połączenia drogowego z resztą miasta - w tym - z domami elity?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #87 dnia: 12.10.2014, 20:24:59 »
Usuń pałac i postaw go na nowo. Czasami sztandary nie pojawiają się gdy pałac zostanie odbudowany (często gęsto zdarza się po zniszczeniu pałącu przez bóstwo/wrogie armie).

Jeśli masz dużą populację miasta (10tys+), sztandary mogą paść ofiarą legendarnego już 'limitu danych'.

Być może rzeczywiście nie ma dostępu do drogi (chociaż droga do domu elit nie jest potrzebna - wystarczy dostęp do chociażby pojedynczej kropki z drogą ;P)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #88 dnia: 13.10.2014, 20:44:15 »
Oby tylko Pałac nie był "odcięty od Grecji" - czasami potrzebny jest most, albo brama w murach.

Solmyr

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #89 dnia: 24.03.2020, 11:08:35 »
Mam pytanie odnośnie Edytora, a konkretnie pliku txt. Jak sprawić, aby zapisać tekst w taki sposób, by wyświetlały się polskie znaki? W misjach Haspena jest wszystko ę i ą, też tak chcę :)
P.S. W misjach Haspena w pliku txt są krzaczki zamiast ąęć  itp., ale w grze wyświetlają się poprawie. jak wbić takie znaczki z normalnej klawiatury?? Please, help!!!!

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #90 dnia: 24.03.2020, 11:25:10 »
Możliwe, że widzisz takie znaczki przez kodowanie pliku .txt, spróbuj zmienić je na inne.

Dla systemowego Notatnika opcja kodowania znajduje się pod następującym ciągiem:
Plik -> Zapisz jako -> wybierz inną opcję z listy "Kodowanie".



Zdjęcie podglądowe z Windowsa 10, więc opisy kodowania mogą się różnić.

Solmyr

  • Gość
Odp: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania
« Odpowiedź #91 dnia: 24.03.2020, 12:25:56 »
Kombinowałem z tym już, ale jeżeli zmienię kodowanie pliku, to gra przestaje go "widzieć".
Rzecz w tym, że w tekście muszą być "krzaczki" - wtedy gra odczyta je poprawie (wiem, porąbane).
Tylko za Państwo Środka nie mogę znaleźć sposobu, by je tam umieścić. Taka trochę inżynieria wsteczna :P

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem