Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Najlepsi bogowie  (Przeczytany 20902 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

hades

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Najlepsi bogowie
« dnia: 19.12.2010, 19:47:59 »
Czczenie jakiego boga w mieście najbardziej się opłaca

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bogowie
« Odpowiedź #1 dnia: 19.12.2010, 20:00:31 »
To zależy od sytuacji, a szczególnie od zasobów miasta, bo np. gdy mamy problem z wyżywieniem mieszkańców, to świątynia Demeter będzie bardzo przydatna. Natomiast w sytuacji odwrotnej, gdy mamy dużo żywności, pomoc tej bogini będzie zbędna.

hades

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bogowie
« Odpowiedź #2 dnia: 19.12.2010, 20:05:43 »
gdy mamy mało ludzi

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bogowie
« Odpowiedź #3 dnia: 19.12.2010, 20:10:54 »
Myślę, że przydatny byłby którykolwiek, ale na początek może Hermes dla napędzenia handlu i Afrodyta (chociaż sam nie preferuję czczenia jej) dla sprowadzenia ludzi do miasta oraz jego ochrony przed "nieokrzesanymi" bogami.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bogowie
« Odpowiedź #4 dnia: 19.12.2010, 20:18:21 »
Osobiście za najlepszych uważam bogów broniących miasta, czyli Atenę, Herę i Zeusa. Pomocni są także Apollo, Hades i Posejdon.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #5 dnia: 20.12.2010, 13:37:51 »
Hera też broni miasta?

Nie ma czegoś takiego jak najlepsi bogowie. Wszystko zależy od sytuacji i upodobań danego gracza. Ja np. nie lubię Hery, bo trzeba długo budować jej świątynię, a korzyści są raczej marne. Poza tym ma się takie wrażenie, że twórcy na siłę ją "dołączyli" do gry i te jej bonusy są jakieś takie wymuszone, a błogosławieństwo (towary w agorze) prawie w ogóle nieprzydatne i nie zawsze działa jak trzeba. No i te dwa niepotrzebne źródła żywności, z których jedno w ogóle nie powinno znaleźć się w grze (pomarańcze, bo nie uprawiano ich w starożytnej Grecji), a drugie w sumie też, bo z tego co pamiętam Grecy nieczęsto jedli mięso, a jeśli już to baraninę ;).

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #6 dnia: 20.12.2010, 14:21:09 »
Oczywiście, że Hera broni miasta. Z tymi minusami Hery to masz trochę racji, ale zapomniałeś o plusach i to wielkich. Po pierwsze broni miasta przed wrogimi wojskami, ale także przed Zeusem. Po drugie - należy do bogów "wyższych rangą" więc może stłuc prawie każdego innego - ustępuje jedynie Posejdonowi i Hadesowi (więc chyba nieźle?). Po trzecie daje sady pomarańczowe i błogosławi gospodarstwa. Moim zdaniem to jeden z lepszych bogów nadających się do opieki nad miastem. Ma szeroki wachlarz różnych bonusów (zarówno gospodarczych jak i militarnych w pewnym sensie), kiedy większość bogów jest ukierunkowana jednostronnie albo ma mniej możliwości, np. taka Demeter - co prawda, jest tylko o stopień niższa od Hery, ale w ogóle się z nią nie równa, gdyż daje tylko żywność.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #7 dnia: 20.12.2010, 15:12:33 »
Jeśli mam wybierać między Herą a Demeter to wybieram tą drugą, bo plantacje pszenicy dają więcej żywności niż sady pomarańczowe. Poza tym, u Demeter mogę sobie wybrać jak zagospodarować łąkę (nie zawsze, ale w większości przypadków), a u Hery jestem skazany na pomarańcze. Z atakami innych bogów bywa różnie, bo akurat Hera może nie spotkać po drodze wrogiego boga. Może i Hera nie jest taka zła, ale zazwyczaj misje są tak ułożone, że jej świątynię można wybudować na samym końcu (albo w koloniach) i po prostu nijak się nie da wykorzystać tego potencjału.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #8 dnia: 20.12.2010, 16:55:39 »
Hmmm...

Sprawy militarne - Ares. 2 oddziały regenerujących się samoczynnie wojsk > pasywna obrona Ateny.
Żywność - Demeter.

Tak więc gdy tylko mogę, stawiam świątynie Aresa i Demeter ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #9 dnia: 20.12.2010, 22:49:50 »
Gdybym mogła wybrać dwie dowolne świątynie, postawiłabym na Artemidę i Aresa - z 4 oddziałami wojsk można poszaleć ;-)
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

Gucio84

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #10 dnia: 21.12.2010, 15:05:26 »
Ja nie wiem dlaczego ale mam sentyment do bogów którzy mają mała świątynię ale najbardziej lubię Aresa. Strasznie fajną ma świątynię i ogólnie jego głosi model postaci w grze jest jak dla mnie genialny :). Lubię też Hefajstosa, ale zawsze gdy mogę to stawiam świątynie Aresa, Hefajstosa, Posejdona i Hadesa :) Dlaczego? Smok, Cerber, Talos, Kraken + wojsko i pomoc Aresa kasa Hadesa żywność Posejdona :)
Gram w Zeusa więc jestem

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #11 dnia: 21.12.2010, 18:09:40 »
Też mi się wydaje, że te mniejsze świątynie są lepsze, bo dają dużo korzyści, a nie kosztują zbyt wiele surowców i czasu.

BieniaVa

  • Gość
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #12 dnia: 23.12.2010, 21:46:02 »
Ja bardziej preferuje świątynie: Aresa-ze względy na pomoc militarną, Artemidy-pomoc militarna oraz żywność, Posejdon - pomoc militarna oraz żywność (szczególnie mile są widoki Krakena goniącego statki) oraz świątynia Hefajstosa-pomoc militarna (Talos) oraz brąz (szczególnie przydatne na mapach bez tego surowca. Jedyny problem może być ze świątynia Posejdona bo jest ona dość droga ;] Reszta świątyń to moim zdaniem "pikuś" ;]

adres_gry

  • Gość
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #13 dnia: 26.12.2010, 13:39:54 »
Ja lubię Hermesa, Aresa i Atenę, a od czasów dodatku 'Posejdon' również Herę. Hermesa lubię, bo świątynię szybko się buduje i Hermes napędza ekonomię. Aresa za szybką do wybudowania świątynię i wojsko. Atenę za oliwę i tłuczenie innych wrogów, ale buduję świątynię tylko tam, gdzie nie ma oliwy lub jest to cel misji. Za to Hera należy do moich ulubionych. Nie tylko leje innych bogów (nawet jak ich nie 'spotka', to sama często pojawia się przy danym bogu i go leje), ale jak się w okolicach jej świątyni nastawia zagród, to błogosławi jedną po drugiej i jest mnóstwo mięsa. Czasem stawiam świątynię Artemidzie, nigdy nie korzystam z usług Hefajstosa, Posejdona czy Zeusa. Świątynię Hadesa czasem stawiam przy 'wejściu' do mapy, aby Hades bronił miasta przed innymi bogami. :)

Sfinx

  • Gość
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #14 dnia: 25.02.2011, 00:12:41 »
Bogowie od wszystkiego są do niczego (co do Hery).
A Posejdon i tak jest najlepszy!  :D

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #15 dnia: 25.02.2011, 00:37:53 »
Dlaczego Posejdon jest najlepszy?

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #16 dnia: 25.02.2011, 17:14:06 »
Właśnie. Dlaczego Posejdon jest najlepszy? Przyznaję, że należy do tych lepszych, ale bez przesady. Ma parę minusów: jego świątynia zajmuje bardzo dużo miejsca i długo się ją buduje (o kosztach nie wspomnę), a poza tym wkurza mnie fakt, że trzeba ją usytuować przy wodzie i to w małej odległości od portów rybackich i poławiaczy jeżowców, bo inaczej Posejdon nie pofatyguje się z pobłogosławieniem ich.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #17 dnia: 25.02.2011, 19:15:30 »
Jeśli chodzi o małe świątynie: Hermes.

Kocham gościa, a raczej bonus do szybkości tragarzy. A przy dużych miastach z dużymi odległościami (przeszkody terenowe) to bardzo pomaga w szybkim wykonywaniu swoich planów.

No i okazyjne spełnianie życzeń innych miast też się przydaje ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

piterfaros

  • Ja, ten dziwny, który nie umie ściągać misji ;D.
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #18 dnia: 05.03.2011, 14:27:47 »
Według mnie jest najlepszy Ares ponieważ jeżeli ma się w celu podbić miasto to może z żołnierzami iść a poza tym nie można przy jego świątyni nie można ich nie mieć żołnierzy i jeszcze ma (według mnie) estetyczną świątynię

jeziu5

  • Gość
Odp: Najlepsi bogowie
« Odpowiedź #19 dnia: 04.05.2011, 19:32:34 »
Bogowie, bogowie... Hmmm...

Bardzo dobrym bogiem według mnie jest Hefajstos. Raz bo daję nam Talosa, dwa złoża brązu, a trzy jak się nastawia obok niego zbrojowni i pracowni rzeźbiarskich i on je pobłogosławi, to nasz eksport osiąga poziom sufitu. Lubię Dionizosa za jego wino i urok osobisty. Hades ma plus za złoża srebra i błogosławienie mennic oraz odlewni. Posejdon ogólnie jest za duży i błogosławi coś ras na ruski rok. Od Aresa preferuje Artemidę bo to jak coś to wyżywi, a wojsko ma równie dobre. ;) 

Więc mój ulubiony zestaw: świątynia Hadesa i Hefajstosa obok siebie, a obok nich stos odlewni, mennic i zbrojowni, świątynia Dionizosa/Ateny (czego brakuje na mapie) oraz świątynia Artemidy.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem