Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: "Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie."  (Przeczytany 18316 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Abadon

  • Gość
"Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie."
« dnia: 16.07.2010, 12:02:58 »
Moim marzeniem byłby udział w tworzeniu fabuły do nowych misji w Zeusie. Nawet teraz mam w głowie kilka oryginalnych pomysłów, także jakby zostałaby ona zrealizowana zwaliła to by z krzesła na ziemię. W szczegóły nie wnikam. Trochę może hiperbolizuję, ale chciałby spróbować swoich sił. Oczywiście chodzi wyłącznie o fabułę, a nie o pracę w edytorze. Jakby się znalazł jakiś zapaleniec z wielką chęcią spiszę w Wordzie fabułę. Z doświadczenia wiedząc wiem że czasem kończy się na słomianym zapale, lecz praca w grupie popłaca.

Co wy na to?

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie.
« Odpowiedź #1 dnia: 16.07.2010, 12:21:50 »
Nie chcę mówić za autorów misji, ale z własnego doświadczenia w tej kwestii wiem, że ci co piszą w edytorze sami zazwyczaj mają 1000 pomysłów na sekundę. ;]
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

Abadon

  • Gość
Odp: Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie.
« Odpowiedź #2 dnia: 16.07.2010, 14:59:59 »
Jeśli jednak ktoś będzie zainteresowany samym początkiem, proszę się zgłosić do mnie :)
Oj się będzie działo. Tego w misjach Zeusa i Posejdona na 100% jeszcze nie było.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie.
« Odpowiedź #3 dnia: 16.07.2010, 15:07:53 »
Jeśli jednak ktoś będzie zainteresowany samym początkiem, proszę się zgłosić do mnie :)
Oj się będzie działo. Tego w misjach Zeusa i Posejdona na 100% jeszcze nie było.

Nooo, biorąc pod uwagę że jest pewna ogromna strona z misjami o Zeusie, to nie byłbym taki pewny :P

Dobra, jeśli szukasz kogoś od mapek i faktów... moje gg jest w profilu. Zobaczymy, a nuż będę miał czas i możliwości by ci pomóc ;) Ostatnio jestem bezpomysłowy a chętnie bym sobie znowu szlaki handlowe poustawiał. Mmm, szlaki... *khem* :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie.
« Odpowiedź #4 dnia: 16.07.2010, 15:22:09 »
Jak trzeba to mogę zająć się pisaniem tekstów.

Abadon

  • Gość
Odp: Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie.
« Odpowiedź #5 dnia: 16.07.2010, 15:25:35 »
Fajnie że można liczyć na pomoc. Razem można zdziałać więcej. Haspen już niedługo się z tobą skontaktuję jak będę miał czas. Zaktualizuje swój profiil i podam nr gg wtedy każdy będzie do mnie mógł zagadać.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie.
« Odpowiedź #6 dnia: 16.07.2010, 15:38:32 »
Wow, takiego ożywienia dawno tu już nie widziałem. Pełna mobilizacja panowie. Do dzieła. W razie czego, możecie na mnie liczyć. Może dorzucę cegiełkę do tego "Muru Chińskiego", bo też mam kilka pomysłów.

Abadon

  • Gość
Odp: Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie.
« Odpowiedź #7 dnia: 16.07.2010, 16:12:21 »
Zawsze nowi użytkownicy dają świeżość forum. Wiem to gdyż sam jestem adminem i wraz z moimi userami od dwóch ponad lat próbujemy zrobić kontynuację COLOBOTa... Wychodzi nam to jak wychodzi... 

Co do tego zawsze umiem jakąś fabułę wymyślić, ale żeby całość złożyć w edytorze to nie mam na to cierpliwości. Dlatego też zwracam się do was z prośbą o pomoc.

Mam nadzieję że dzięki temu ożywi się jakoś forum ze snu...


ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie.
« Odpowiedź #8 dnia: 16.07.2010, 19:05:05 »
Pomysł przedni! :) Będziecie także nagrywać narrację (najlepiej z muzyką z gry w tle! :) )?
Sam raczej nie pomogę bezpośrednio - przynajmniej w najbliższe dwa tygodnie nie będę miał zbyt dużo czasu. Oczywiście cały czas służę radą na forum. ;)

Przybliżysz trochę pomysł na fabułę?

Abadon

  • Gość
Odp: Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie.
« Odpowiedź #9 dnia: 16.07.2010, 22:00:23 »
No więc rzucę hasłami: wkurzony Zeus, niewdzięczna kapłanka, planeta, kataklizm, wszechwładny Posejdon, przyszłość, Atlantyda, klęska, Nibiru, Annuaki, Polska(tylko jedna wzmianka :) ), renesans.

I co wy na to ?

Oryginalna mieszanka?

P.S Co do narracji to bynajmniej ja się do tego nie piszę, gdyż istnieją osoby(głównie z mojego forum), które są bardzo ciekawe kim ja jestem, jaki mam głos, jak się nazywam itp. Chcę zachować prywatność.

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie.
« Odpowiedź #10 dnia: 17.07.2010, 04:45:38 »

Całkiem ciekawy pomysł... jak będziecie potrzebować babeczki do narracji, to dajcie znać :D
Z całą resztą też chętnie pomogę, bo pomysłów mam sporo, ale praca z edytorem mnie przerasta... ale np. chętnie potestuję misje na różnych poziomach :]
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

Abadon

  • Gość
Odp: Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie.
« Odpowiedź #11 dnia: 17.07.2010, 09:51:07 »
Ooo. Pierwsza fanka Zeusa jaką widzę. Z narracją fajnie byłoby, lecz to na pewno w końcowym etapie prac. Hmm... ładny masz głos? Zresztą nieważne. Przecież wiadomo z reguły że kobiety mają lepszą dykcję od mężczyzn.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie.
« Odpowiedź #12 dnia: 17.07.2010, 10:52:21 »
No więc rzucę hasłami: wkurzony Zeus, niewdzięczna kapłanka, planeta, kataklizm, wszechwładny Posejdon, przyszłość, Atlantyda, klęska, Nibiru, Annuaki, Polska(tylko jedna wzmianka :) ), renesans.

No no, muszę przyznać, że ta mieszanka pobudza wyobraźnię. Już w tej chwili nasunęło mi się kilka pomysłów. Ze swojej strony też mogę podrzucić parę składników oryginalnej przygody: intryga, pomniejsi bogowie (np. Eris ze swoim charakterkiem ;) lub Hekate), wreszcie utrata kontroli nad światem, powstanie niezwyciężonej armii, ragnarok. I co myślicie?

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie.
« Odpowiedź #13 dnia: 17.07.2010, 12:26:31 »
Że w jednej przygodzie to się to wszystko nie zmieści. ;p

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie.
« Odpowiedź #14 dnia: 17.07.2010, 12:38:07 »
Właśnie, za dużo pomysłów to też nie dobrze. ;)
Skupmy się na pomysłach Abadona - to on rozpoczął ten wątek. :)

Abadon

  • Gość
Odp: Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie.
« Odpowiedź #15 dnia: 17.07.2010, 13:12:10 »
Może zarzucę pierwszym tekstem:

Starożytna Grecja dawno już zaginęła wraz z tamtejszą kulturą.  Dziś ten kraj utrzymujący się niemal  turystów popadł w wielkie długi.  W Zatoce Meksykańskiej nastąpił wyciek ropy naftowej… był to początek końca ludzkości.
    Czy historia lubi się powtarzać?  Do dnia dzisiejszego nikt nie wyjaśnił dlaczego i czy Atlantyda w ogóle istniała. Starożytni  Majowie przewidzieli koniec świata i tak wówczas się stało.  Najpierw według przepowiedni św. Malachiasza upadł Kościół, a wraz z nim wszelka kultura. Na nic się zdały najnowsze technologie w obliczu sił natury. Na ziemi rozpętało się piekło. Planeta Nibiru wywołała trzęsienia Ziemi, ogromne tsunami i wielkie erupcje wulkanów.  Nastąpiły anomalie pogodowe. Antarktyda i Grenlandia jako pierwsze kontynenty zniknęły z powierzchni ziemi, a za nimi kolejne. Ludność wyginęła całkowicie w przeciągu dwóch dni. Najdłużej wytrzymali Polacy, ale i oni podzielili los z innymi. Planeta Ziemia okazała się wielkim wszechoceanem…

Tymczasem kto by pomyślał że Atlantyda wraz z ludźmi powróci dzięki Annuakom , którzy zatopili oni Atlantydę by wypełniła się tajemna wyrocznia z Delf, o której nawet Zeus nie wiedział! Widziała tylko kapłanka Promitios i jeden z Annuaków, który przybrał postać jednego z ówczesnych słynnych filozofów?  Zeus chce zemsty za to że został zepchnięty na drugi plan! Posejdon sprawuje pieczęć nad Atlantydą, która na nowo rozkwita. Początkowo Ziemia musiała się uspokoić, dlatego też istnieje ryzyko katastrof.
O wielki przywódco zostałeś wskrzeszony by rozwinąć gospodarczo twoje miasto Atlantis – serce Atlantydy. Wiele musisz przejść by stać się potęgą i przywrócić na nowo ład w królestwie.  Zeus płacze nad zatopioną Grecją i ubolewa nad zdradą jaka go dosięgła.  Ty wraz duchem kapłanki Promitios musisz być przygotowany na jego intrygi jakie planuje.


Nie jest on dopracowany, bo pisałem go na szybko... jeśli zauważycie jakieś pomyłki, poprawcie mnie... teraz bliżej wiecie o czym będą misje.

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie.
« Odpowiedź #16 dnia: 18.07.2010, 14:31:35 »
Chyba ogólną ideę zrozumiałem. Chyba. ;D Zobaczymy jak to wyjdzie w trakcie. ;]

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie.
« Odpowiedź #17 dnia: 18.07.2010, 21:11:20 »
Hehehe. Oryginalnie. :D Spodziewałem się czegoś trochę innego. ;)

Nie jest on dopracowany, bo pisałem go na szybko... jeśli zauważycie jakieś pomyłki, poprawcie mnie... teraz bliżej wiecie o czym będą misje.
Rzeczywiście sam tekst warto dopracować, np. moim zdaniem zbyt nagle wylatuje "O wielki przywódco zostałeś wskrzeszony..." - Co?! Jak?! Gdzie?! Kto?!

Sam Zeus - gdzie on był podczas ostatnich wieków?

Abadon

  • Gość
Odp: "Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie."
« Odpowiedź #18 dnia: 18.07.2010, 21:53:10 »
Jutro kuzyn z bujną wyobraźnią przyjeżdża do mnie, jeśli będę z nim pisał misję to zapewniam że będzie się działo... Zresztą szczerze mówiąc, a raczej pisząc to zbyt dobrym humanistą nie jestem bo mam dysleksję (ale 5 na koniec z polaka było :D). Gdy będę miał ogólny zarys to poproszę mojego "internetowego kolegę" by poprawił orty i zajął się stylistyką.

Teraz rozmyślałem o miastach jakie będą na Atlantydzie. Jeśli ktoś ma jakieś życzenie by mieć swoje wymyślone miasto w tej misji to proszę  bardzo podawać propozycję.

Prawda

  • Gość
Odp: "Nowe forum, nowy dom, nowa praca... Cudnie."
« Odpowiedź #19 dnia: 19.07.2010, 00:25:44 »
Uważajcie na Abadona! Jego strona colobot.yoyo.pl jest zawirusowana? Kto wie co ten człowiek kombinuje?!

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem