Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Wyspa Handlu  (Przeczytany 55859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #20 dnia: 25.05.2010, 20:48:26 »
To o 'Głodzie w Grecji' nieaktualne już. Całkowicie zająłem się tą 'misją' o rodzeństwie.

[Recenzja]

Ooo, ty niegodziwa, niedobra kobieto :P

3+ i tak lepiej niż 2 ;)

Już ja się postaram, byś się zarówno nie nudziła jak i natrudziła przy mojej kolejnej misji! Zobaczysz, będziesz błagać o podpowiedzi :D

Tylko żartuję ;) I witam na forum!
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #21 dnia: 26.05.2010, 02:43:30 »
@Haspen:
oj tam, oj tam :P
Recenzję piszę pod siebie... Wiadomo przecież, że nie dogodzisz wszystkim :P  Grę zaczynam zawsze od poziomu zasugerowanego przez autora, a jak misja mi się wyjątkowo spodoba przechodzę na wyższe levele :)
W Zeusa gram już od kilku lat... przeszłam wszystkie misje ze stronki http://zeus.heavengames.com/ [ to nie jest reklama! :P], zarówno te zeusowe, jak i posejdonowe... i chyba będzie ciężko czymś mnie zaskoczyć, aczkolwiek czasem gra nie musi być trudna, by była dobra :)
Ja i tak powinnam wykonać jakiś taniec przed autorami misji, w które gram :) ewentualnie ładnie się pokłonić... w końcu dostarczacie rozrywki na te zimne wiosenne noce :)
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #22 dnia: 26.05.2010, 06:26:04 »
nie mogę edytować poprzedniej wypowiedzi.. ale mam pytanko :) gdzie znajdę te misje: "Niebo i ziemia"; "Dedal i syn" ? Będę wdzięczna za odpowiedź :)
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #23 dnia: 26.05.2010, 12:36:12 »
Niestety znaczna część misji uległa zatraceniu, jak mnie poinformował Ziemek. Z dobrego serca mogę jednak udostępnić to co się zachowało u mnie na kompie ;). Nie wiem czy to do końca legalne, ale co tam ::). Liczę na wyrozumiałość. Żeby chociaż sprawiać jakieś pozory, zaznaczam, że autorem tych misji jest niejaki Pitagoras.

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #24 dnia: 26.05.2010, 12:48:35 »
Dziękuję Ci bardzo za dobre serduszko... niestety nie jestem w stanie tego otworzyć :(
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #25 dnia: 26.05.2010, 13:57:52 »
Potwierdzam. Ja też mam problemy z otworzeniem archiwów.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #26 dnia: 27.05.2010, 12:37:38 »
To jeszcze raz wstawiam, teraz powinno być OK.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #27 dnia: 27.05.2010, 13:31:11 »
Potwierdzam, archiwa otwieralne :D

Teraz zobaczmy, co to za misje są...
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #28 dnia: 27.05.2010, 15:04:16 »
Bardzo trudne i obfite w wydarzenia - autor lubił takie misje. :D

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #29 dnia: 28.05.2010, 07:02:08 »
Ukończyłam misję "Dedal i syn"..cóż mogę powiedzieć? Wystraszyliście mnie, że będzie ciężko, że misja trudna itp., więc zagrałam na poziomie herosa, a tymczasem... gra wcale nie była trudna. Powiedziałabym raczej, że nudna :P
W epizodzie trzecim już mnie strzelało... Do osiągnięcia były 4 cele - wybudowanie świątyni dla Apolla, i spełnienie trzech próśb, i o ile budowa świątyni trwała 2 minuty, to na prośby trzeba się było naczekać.
Plusem misji są bez wątpienia cele, z jakimi do tej pory się nie spotkałam, jak np. osiągnąć roczny zysk na poziomie 90000 drachm, czy liczba ludności przekraczająca 12.000.
Podobał mi się także scenariusz gry. Teksty bardzo przyjemnie się czytało - widać, że autor zwrócił na nie szczególną uwagę.
Potworki mnie atakować nie chciały- pojawiały się dość często, ale żadnych szkód nie wyrządzały, bogowie też - czasem Hades niszczył mi 2 porty handlowe ;)
Wiem, że wiele osób ma problem z utrzymaniem więcej niż 60 hoplitów, ale ja mam na to taki myk... że buduję kilka dzielnic elit i w każdej zostawiam miejsce na stadion, jak w jednej dzielnicy jest już wszystko na maxa, przenoszę stadion w inne miejsce, aż osiągnę wymaganą liczbę wojska.
Dzisiaj będzie bez oceny, bo kompletnie nie wiem co mam o tej misji myśleć. Z jednej strony mi się podobało, z drugiej przynudzało...
Ciekawa jestem waszych opinii..a sama idę zagrać w misję "Niebo i ziemia".
Pozdrawiam :)
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #30 dnia: 28.05.2010, 09:58:43 »
Hmm, ja poproszę Ziemka o splicik, i nazwać ten split 'Dwie stare misje' czy coś w ten deseń ;)

Ja akurat się przeraziłem jak w którejś z misji, w pierwszym epizodzie, było 5tys.ludu do utrzymania :P Był wieczór a na wieczór nie dla mnie takie wyczyny. To przerzuciłem się na Puszkę Pandory, która wcale taka straszna nie jest :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #31 dnia: 28.05.2010, 12:40:29 »
uhm.. ja właśnie gram misję [Niebo i ziemia - epizod "Wyprawa do nieba"], w której trzeba zgromadzić 15.000 ludności :)
i niestety nie da się jej przejść, ale to z innego powodu - nie da się podbić dwóch miast.
Próbowałam już wszystkiego - gdy kolejne ataki zawodziły, wysyłałam im masę prezentów, licząc na to, że w końcu uznają moją wyższość militarną i dobrowolnie zostaną wasalami... i to też nie pomogło :-/
Wysyłałam też swoich sojuszników i wasali...
Już nie wiem co mam robić... taką armią i flotą jeszcze nigdy nie dysponowałam, ale to i tak nic nie daje.
Wszystkie możliwe świątynie są zbudowane, niestety nie ma dostępnych świątyń, których wojskiem mogłabym się wspomóc.
Jestem bliska poddania się... i porzucenia tej misji - do tej pory zdarzyło mi się to może ze dwa razy.
Ktoś przeszedł tą misję? Da się to w ogóle ukończyć? Jeśli tak, to proszę o mała podpowiedź :)

Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #32 dnia: 28.05.2010, 13:57:09 »
Nie wiem czy misję da się przejść. Z tego co pamiętam było dużo komentarzy na jej temat na starym forum. Tylko administrator serwisu może te treści ukazać, chociaż nie wiem czy jeszcze istnieją.

Z własnego doświadczenia wiem tylko tyle, że trzeba atakować za jednym razem po kilka oddziałów wspieranych najsilniejszymi sojusznikami i wasalami. Jeśli nie podbijesz miasta to chociaż powinna spaść jego obrona. Jeśli możesz to zamieść save, może komuś się uda coś z tym zrobić.

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #33 dnia: 28.05.2010, 18:53:07 »
Żadna misja nie wygenerowała we mnie tyle złości co ta :P
Przy 15.000 ludności moje spichlerze samoistnie zaczynają się walić, a przy tak rozległym mieście ciężko jest wszystko wychwycić. Mam ponad 1.300.000 drachm, pełne spichlerze, wszystko pięknie pobudowane i szlag mnie trafia jak widzę, że wszystko obraca się w ruinę bez żadnego powodu. Dodatkowo magazyny zaczynają świrować... Czytałam na tym forum o czymś co nazywacie przekroczeniem limitu danych, ale myślałam, że mnie to nie spotka :)
Z taką kasą, jaką posiadam mogę zbudować miasto od nowa, ale czy jest sens? chyba nie... za chwilę i tak zacznie się wszystko walić, a tamtych dwóch miast i tak nie da się podbić...
@ Enost - tak już też próbowałam... ba! nawet ich prowokowałam, żeby mnie atakowali, a ja w tym czasie na nich śmigałam. Jak już napisałam, wyczerpałam wszystkie znane mi pomysły, a początkującym graczem to ja nie jestem.. :P
Sejwa zamieszczę jak tylko odbuduję moje miasto... a jak mi się nie uda, to rzucę to w... kąt :P
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

juzka

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #34 dnia: 28.05.2010, 23:18:55 »
Wrzucam save'a. Możecie sami zobaczyć, że za chwilkę wszystko zacznie się burzyć bez przyczyny, począwszy od spichlerza...
Poza tym od razu widać, że coś jest nie w porządku - spichlerz pełen, a sprzedawca towaru nie widzi :-/
Has anyone seen my spear? How can I be a spear carrier without my spear?

Knight in fire

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #35 dnia: 27.07.2011, 10:42:25 »
Dlaczego w końcowej misji nie pojawia mi się Milet?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #36 dnia: 27.07.2011, 12:44:56 »
A powinien czy nie? :D

Dawno nie grałem na tej mapie, będę musiał sprawdzić w edytorze.

EDIT: Milet 'ewoluuje' w trzecim epizodzie, w tym z Minotaurem. Być może za szybko zaliczyłeś epizod, co czasem się na moich mapach zdarza.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #37 dnia: 27.07.2011, 13:08:10 »
EDIT: Milet 'ewoluuje' w trzecim epizodzie, w tym z Minotaurem. Być może za szybko zaliczyłeś epizod, co czasem się na moich mapach zdarza.

Firmowe misje w takich sytuacjach dodają dodatkowy fakt aktywujący Milet na koniec epizodu - na wszelki wypadek, gdyby właśnie ktoś zaliczył za szybko.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

Knight in fire

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wyspa Handlu
« Odpowiedź #38 dnia: 27.07.2011, 16:55:00 »
A powinien czy nie? :D

Dawno nie grałem na tej mapie, będę musiał sprawdzić w edytorze.

EDIT: Milet 'ewoluuje' w trzecim epizodzie, w tym z Minotaurem. Być może za szybko zaliczyłeś epizod, co czasem się na moich mapach zdarza.

No, jak się buduje trzy prostokąty z domami 2x6 i obiektami handlowymi na pauzie, to potem tak jest... ;)

W Zeusa gram od 2001 roku. Było demo, a wreszcie w 2009 roku DVD z "Wyborczej", a na nim EU2, Wormsy 3D, itd.

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Małe Pytanko :)
« Odpowiedź #39 dnia: 13.09.2011, 18:01:03 »
Jestem tu nowy , a zeusa mam od około dwóch miesięcy. I zastanawia mnie jedno. Gram aktualnie w "Waszą" misję (stworzoną przez gracza, nie pamiętam którego :P) pt "Wyspa Handlu". W drugim epizodzie trzeba zbudować świątynię Hermesa. Marmur ma Cyme, a jest moim wrogiem. Nie da się zbudować Domów Elity ani Fregat. W jaki sposób zdobyć ten marmur? Da się "przebłagać" rywala prezentami, aby stał się sojusznikiem?

PS: Jak znacie mapy, których nie ma w dziale Download, dawać linki :D


Przeniosłem Twój post do tego wątku. - dop. ziemek8

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem