Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Domy Elity  (Przeczytany 26800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kaloloek

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Domy Elity
« dnia: 07.09.2012, 10:56:21 »
       Nie wiem, czy pojawił się już taki temat.  Jaki macie rekord w ilości domów elity? Jest ogólnie jakiś limit? (chodzi mi o limit samego wojska a nie budynków)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Domy Elity
« Odpowiedź #1 dnia: 07.09.2012, 19:33:16 »
Tak, jest limit wojska jaki można mieć w mieście. Najłatwiej to policzyć po płytkach w Pałacu - tyle ile proporców się tam zmieści - tyle oddziałów można mieć.
Mieć więcej nie jest wcale bez sensu - gdy wojownik polegnie, następny natychmiast zastąpi jego miejsce.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Domy Elity
« Odpowiedź #2 dnia: 07.09.2012, 22:31:21 »
Maksymalnie miałem 20 pałacyków, co przykłada się na 80 jeźdźców, czyli 10 oddziałów :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

kaloloek

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Domy Elity
« Odpowiedź #3 dnia: 08.09.2012, 09:27:15 »
Założyłam się z bratem, kto utrzyma więcej na maxa rozbudowanych domów. Zakład wygrałam, ale to nie jest moja życiówka ;) 81 domków

SnikerS

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Domy Elity
« Odpowiedź #4 dnia: 08.09.2012, 09:58:06 »
Fajnie to wygląda.

U mnie w największym mieście jakie zrobiłem (25k) miałem bodajże ~68 w pełni rozwiniętych domów elit. Na dalszą rozbudowę zabrakło miejsca  ;)

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Domy Elity
« Odpowiedź #5 dnia: 08.09.2012, 12:18:04 »
Założyłam się z bratem, kto utrzyma więcej na maxa rozbudowanych domów. Zakład wygrałam, ale to nie jest moja życiówka ;) 81 domków

Gimnazja na końcu ulic willowych a stadion gdzieś poza całą dzielnicą, podejrzewam? :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

kaloloek

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Domy Elity
« Odpowiedź #6 dnia: 08.09.2012, 15:53:32 »
Główne ulice wężykiem, na końcu rzeczywiście stadion/obserwatorium a na zakrętach agory i kultura/nauka. Plan juz kilka lat przeze mnie stosowany ale sprawdza się tylko przy dużej mapie.

Gracz Z

  • Gość
Domy Elity
« Odpowiedź #7 dnia: 03.12.2012, 12:18:56 »
Witam. Moglibyście podać jakieś porady odnośnie budowania tych dzielnic willowych?  Mam problemy z uzbieraniem większej liczby hoplitów w "Rozwoju Aten", a konkretnie w "buncie w Jonii". Mam problem z efektywnym zarządzaniem przestrzenią :D Jak je budować, ile infrastruktury, ile budynków do kultury, aby nie było za mało, ani za dużo?

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Domy Elity
« Odpowiedź #8 dnia: 03.12.2012, 18:13:54 »
Dzielnice elity najlepiej budować na prostym odcinku tak, by miały wstęp z jednej strony ulicy a np. szkoły/gimnazja/uniwerki/inne pracownie z drugiej tj. ulica kończyła się przy tych przybytkach. W ten sposób każdy przedstawiciel kultury/nauki przejdzie obok domków elity i podniesie ich poziom w swojej dziedzinie. Warto także oszczędzać pomniki do dzielnic elity. ;)

Damian

  • Gość
Domy Elity
« Odpowiedź #9 dnia: 07.01.2013, 05:37:49 »
jak to jest, że w kampanii "Wyprawa Jazona" nie ma możliwości produkcji albo nawet kupienia oliwy a uzbieranie konkretnej liczby tego towaru jest jednym z celów misji?
Podobny problem mam gdy muszę przywołać Jazona. aby to zrobić trzeba posiadać dwa konne oddziały, które z kolei pochodzą z domów elity, ale żeby taki właśnie dom wybudować trzeba posiadać jeden dzban oliwy...
Może mi ktoś wytłumaczyć?

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Domy Elity
« Odpowiedź #10 dnia: 07.01.2013, 20:19:45 »
Utrudnienie gry, by misja się za szybko nie skończyła. By móc pozyskać oliwę, musisz postawić świątynię Ateny (powinna być w tej misji dostępna).

Punkt naprawczy

  • Gość
Odp: Domy Elity
« Odpowiedź #11 dnia: 13.07.2013, 13:02:39 »
Z tego co mi wiadomo to nie ma limitów wojska. Mi udawało robić się osiedla wokół stadionu jako centralnego budynku w nazwijmy to formacji. 4 osiedla z czterech stron świata - 5 ulic po 12 domków elity, co daje razem, 5 x 12 x 4 = 240 domków. Wszystko konnica :)


Endix

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stone Cold
    • Zobacz profil
Odp: Domy Elity
« Odpowiedź #12 dnia: 13.07.2013, 13:07:37 »
Z tego co mi wiadomo to nie ma limitów wojska. Mi udawało robić się osiedla wokół stadionu jako centralnego budynku w nazwijmy to formacji. 4 osiedla z czterech stron świata - 5 ulic po 12 domków elity, co daje razem, 5 x 12 x 4 = 240 domków. Wszystko konnica :)

Mała poprawka, już jako zalogowany :)

5 ulic po 16 domków - po 8 na stronę, czyli 5 x 16 x 4 = 320 domków :)
...and that's the bottom line, because I said so !

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Domy Elity
« Odpowiedź #13 dnia: 13.07.2013, 14:39:41 »
Imponujące. Muszę to przyznać. Nie zabrakło Ci miejsca?

Endix

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stone Cold
    • Zobacz profil
Odp: Domy Elity
« Odpowiedź #14 dnia: 14.07.2013, 01:25:49 »
Nie zabrakło :) Zrobiłem własną mapę specjalnie po to, aby się przekonać ile jestem w stanie elity utrzymać :) Czysta mapa, największy możliwy rozmiar, pastwiska na krawędziach, brak dostępu do wody, surowce - gdzie się komu podobie :) No i stadion, z teatrami jako centralna budowla na mapie :) Ciężko jest to wymierzyć niestety, ale da radę :)

Ach i jeszcze jedno: czasami zdarza się, że mimo dostępu do stadionu domki nie chcą się rozbudować. Mam na to trzy sposoby:

- zablokować drogę z osiedla tuż przy stadionie, odczekać trochę i usunąć blokadę
- zniszczyć i zbudować ponownie stadion
- zniszczyć i zbudować ponownie stadion na feralnej ulicy

Powodzenia ! ;)
...and that's the bottom line, because I said so !

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Domy Elity
« Odpowiedź #15 dnia: 19.07.2013, 12:38:47 »
Z tego co mi wiadomo to nie ma limitów wojska...
Nie ma limitu domów elity, ale limit wojska jest. Nie da się utrzymywać więcej niż okreslona ich ilość, teraz nie pamiętam ile dokładnie to jest.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Domy Elity
« Odpowiedź #16 dnia: 21.07.2013, 13:05:13 »
Co do wojska to jest limit 20 sztandarów, co daje 160 żołnierzy.

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Domy Elity
« Odpowiedź #17 dnia: 15.10.2013, 11:25:41 »
Gra otwarta, 320pałacyków:


Endix

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stone Cold
    • Zobacz profil
Odp: Domy Elity
« Odpowiedź #18 dnia: 30.11.2013, 10:44:29 »
Witam !

Przyznam szczerze, 3promile, że miasto w moim wykonaniu z 320 domkami nie wyglądało tak spektakularnie :) Zeusa i feralnej mapy już dawno nie mam, ale z czystej ciekawości chciałbym zobaczyć save'a z tym cudem :D

A 20 miejsc na sztandary to ma pałac i tym nie ma się co sugerować :)

Pozdrawiam
...and that's the bottom line, because I said so !

3promile

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Odp: Domy Elity
« Odpowiedź #19 dnia: 01.12.2013, 10:32:40 »
Proszę bardzo

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem