Nieśmiertelne Gry Szukaj
Zeus Pan Olimpu

Autor Wątek: Problem z punktami naprawczymi  (Przeczytany 7320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Punkt naprawczy

  • Gość
Problem z punktami naprawczymi
« dnia: 13.07.2013, 12:58:46 »
Witam wszystkich.

Na początku - chciałem zaznaczyć, że jestem na forum pierwszy raz i gdybym umieścił wątek nie tam gdzie trzeba, uprzejmie proszę administratora o odpowiednie przeniesienie, a Was o zrozumienie :) Ale do rzeczy.

Mam problem z punktami naprawczymi. Problem pojawia się gdy ich liczba w mieście przekroczy 60 (słownie - sześćdziesiąt). Po przekroczeniu tej liczby, ziutek po prostu nie wychodzi na ulicę by doglądać budowli, a w komunikacie budynku jest napisane, że nadzorca sprawdza przed wyjściem, czy ma wszystkie potrzebne narzędzia. Ale nie wychodzi z potrzebną częstotliwością i budynki mi się sypią.

Kombinowałem na różne sposoby - może brak drogi do pałacu, może brak połączenia z drugim brzegiem, z osiedlami mieszkalnymi, bogowie itd. Szukałem po różnych forach/ stronach i też nie znalazłem odpowiedzi.

Zaznaczam również, że problem pojawiał mi się w kilku misjach, liczba mieszkańców raczej nie ma z tym nic wspólnego.

Doświadczyliście podobnego problemu kiedykolwiek ? Znacie skuteczne rozwiązanie ? Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem z punktami naprawczymi
« Odpowiedź #1 dnia: 13.07.2013, 14:37:26 »
Witamy. Postawiłeś 60 punktów naprawczych? Po co aż tyle? Może osiągnąłeś limit danych. Jakiej wielkości jest miasto, tzn. ile ma mieszkańców?

Endix

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stone Cold
    • Zobacz profil
Odp: Problem z punktami naprawczymi
« Odpowiedź #2 dnia: 13.07.2013, 15:12:16 »
Miasto ma jakieś 12,5k mieszkańców. Gdyby nie fakt, że te punkty naprawcze nie działają, rozbudowałbym je spokojnie do 15-18k.

Mowa o mapie - Gra otwarta, zabawa :)
...and that's the bottom line, because I said so !

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Problem z punktami naprawczymi
« Odpowiedź #3 dnia: 13.07.2013, 15:18:48 »
Być może problem tkwi w Twoich planach dzielnic. Pewnie stawiasz za dużo niepotrzebnych budynków. Umieszczenie zapisanej gry na forum pozwoliłoby to zweryfikować.

Endix

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stone Cold
    • Zobacz profil
Odp: Problem z punktami naprawczymi
« Odpowiedź #4 dnia: 13.07.2013, 17:24:27 »
Plan dzielnicy jest prosty - jeden punkt  naprawczy na 20 domków, zwykłe proste linie, żadnych udziwnień typu L-ki czy coś.

Ale wezmę Twoją sugestię pod uwagę, zbuduję miasto od nowa i ocenimy wspólnie :)
...and that's the bottom line, because I said so !

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Problem z punktami naprawczymi
« Odpowiedź #5 dnia: 14.07.2013, 13:18:21 »
Możliwe że osiągnąłeś limit danych. Tylko nadzorcy zniknęli z ulic czy brakuje jeszcze jakiegoś typu ludków, np. dostawców z agory?

Endix

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stone Cold
    • Zobacz profil
Odp: Problem z punktami naprawczymi
« Odpowiedź #6 dnia: 14.07.2013, 14:40:59 »
Chyba tylko nadzorcy nie chcą wychodzić do roboty. Szczerze mówiąc nie zwracałem uwagi na inne budynki, bo po prostu mi się sypały.

Jak tylko pojawi się problem, to od razu wrzuce save'a, na razie dopieszczam miasto i nie osiągnąłem limitu 60 puntków.

A o co chodzi z limitem danych ? Da radę to jakoś zmienić/ podwyższyć ?
...and that's the bottom line, because I said so !

Endix

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stone Cold
    • Zobacz profil
Odp: Problem z punktami naprawczymi
« Odpowiedź #7 dnia: 14.07.2013, 16:31:26 »
Wrzucam obiecany save.

Ostatnio zbudowane budynki to dwa rzędy mleczarni i spichlerzy w dole mapy (południowo - wschodni narożnik, tam gdzie jest punkt wejścia mieszkańców).
...and that's the bottom line, because I said so !

Endix

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stone Cold
    • Zobacz profil
Odp: Problem z punktami naprawczymi
« Odpowiedź #8 dnia: 14.07.2013, 17:37:23 »
Poczytałem o tym limicie danych i chyba w tym kłopot. Żeby gra się nie posypała lub żeby nie zeżarła zbyt dużo pamięci, twórcy ustawili jakieś limity. W czasach gdy RAM liczy się już w dziesiątkach GB, w czasach wielordzeniowych procesorów nie powinno to być żadnym kłopotem. Ale pewnie twórcy gry nie przewidzieli, że ktoś będzie grał w starocie :D

Usunąłem mennice, dwie przystanie trier i na razie pomogło. Teraz muszę się nauczyć budować mega miasta najmniejszym kosztem pamięci :) Ale myślę, że 30k to chyba maks :)

Dziękuję Wam za pomoc :)
...and that's the bottom line, because I said so !

dypol

  • Gość
Odp: Problem z punktami naprawczymi
« Odpowiedź #9 dnia: 19.07.2013, 00:25:38 »
Hmmmm, na serio pomogło?

Myślę że to nie kwestia limitu danych. Czy takim przypadku w rogu ekranu nie pokazałby sie komunikat w stylu data limit reached czy cos podobnego? Ja mam podobny problem, gram kampanie Walls of Troy. Ciekawe wyjaśnienie znalazłem tu: http://caesar3.heavengames.com/cgi-bin/forums/display.cgi?action=ct&f=12,7430,,20  oraz tu: http://zeus.heavengames.com/downloads/showfile.php?fileid=480&cmtid=1400.

Wygląda na to że wielokrotne odbudowywanie pałacu prowadzi do pomniejszenia ilości dostępnych walkersów. Masz co prawda duże miasto, wiec co za tym idzie dużo walkersów ale nawet 30 000 miasta powinne działać bez problemów... Więc czy atakował cię podczas gry bóg niszczący pałac, np Zeus albo Ares? Przestawiałeś wielokrotnie pałac?


Endix

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stone Cold
    • Zobacz profil
Odp: Problem z punktami naprawczymi
« Odpowiedź #10 dnia: 19.07.2013, 12:16:55 »
Hej

Nie, żadnego komunikatu nie dostrzegłem. Ciekawa teza z tym pałacem, to prawda - w misji, o której mowa przestawiałem pałac kilka razy.

Jeśli chodzi o Bogów, to Hermes z Apollem i Posejdon dość często atakują. Ale z punktu, w którym się pojawiają mają daleko do pałacu i zanim w ogóle na poważnie zaczynają mącić, to pojawia się Zeus :) Ponadto pałac stoi w "dzielnicy świątynnej", całkiem niedaleko świątyni Zeusa i Ateny (która jest w stanie pogonić Hermesa chyba).
...and that's the bottom line, because I said so !

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem