Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: O, Bogowie! Tura 29  (Przeczytany 94804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 17
« Odpowiedź #100 dnia: 23.12.2011, 16:30:55 »
Tiaaa... Wykręcam monolit i stawiam go jak należy.

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 17
« Odpowiedź #101 dnia: 25.12.2011, 11:42:23 »
i... koniec?

Haspen

  • Moderator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 17
« Odpowiedź #102 dnia: 25.12.2011, 11:53:14 »
i... koniec?

i...święta z rodziną zamiast kompem?

Skoro już tak bardzo muszę - to tura będzie wieczorem.

PS: No i jeszcze Ziemek nie napisał co robi :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 17
« Odpowiedź #103 dnia: 25.12.2011, 19:44:00 »
to poczekajmy :>

poza tym jak sie nad tym zastanowiłem to rzeczywiście.
nie wszyscy - tak jak ja - mają... święta, które wyglądają jak jedna wielka szopka i .. nic poza tym.
Na obiadek sobie przyjechał wujek z rodziną i tyle. I jeszcze filmy. i choinka, co sie nikomu rozbierać nie chce i stoi do marca. To sa święta w moim domu.
nikt nie idzie do kościoła, życzenia składane.. od niechcenia i ogólnie...
 

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 17
« Odpowiedź #104 dnia: 26.12.2011, 18:52:15 »
Zaczynam atakować to stworzenie połączone z innych, starając się rozbić go na mniejsze. Czekam też na reakcję innych stworzeń.

Haspen

  • Moderator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 18
« Odpowiedź #105 dnia: 27.12.2011, 13:08:06 »
Święta, święta, i jak zawsze - już po świętach.

Tura 18:

KazuaR:

[Kostka:6] Wykręcanie monolitu zostało wykonane z ogromną siłą - siła ta spowodowała, że ostre szczyty zaczęły pękać, kruszyć się i łagodnieć na całej planecie, a trzęsienia ziemi tworzyły uskoki i rozpadliny.

Ziemek:

Ataki szybko sprawiły, że stworzenia zaczęły łączyć się przeciwko jednemu wrogowi. [Kostka:3] Spowodowało to jednostkowe zgony, przez co masa zaczęła słabnąć a pojedyncze osobniki oddzielać się, po to by uciec jak najdalej. Po chwili wszystkie golemy rozpuściły swe wiązania i pierzchły przed Ziemkiem.

Dragwen:

[Kostka:3] Na zielonym księżycu pojawiły się małe insekty.

[Kostka:5] Nagle, mózgi kulek powiększyły się i nowe informacje i pomysły zalały ich społeczeństwo. Szybko zaczęły wyrabiać narzędzia, by radzić sobie z mocnymi korzeniami. Tak czy siak, pomarańczowe futrzane kulki ewoluują, będąc na dobrej drodze do oświecenia i, może kiedyś, ogólnej wspaniałości.

Asterion:

[Kostka:5,5] Kamienna planeta stanęła dokładnie 0.8 j.a od pomarańczowej gwiazdy, a powierzchnia pokryła się wzgórzami, kanionami, dziurami i szczytami.

[Kostka:3,5,4] Asterionowi nie udało się stworzyć tak dużo gazów jakby chciał - pierwszy wyszedł mu idealnie poza oczywiście rozmiarami (ze względu na brak gazów), drugi był znacznie mniejszy i był cały niebieski. [Kostka:3] Krążą one mniej więcej na 5 i 10 j.a od gwiazdy.

Zu:

[Kostka:2] Mini Big Bang nie nastąpił.

[Kostka:4,3] W sporej odległości od olbrzyma, powstała skała o średnicy trzech metrów, pokryta zielonym włosiem.

Tymczasem, na lodowej planecie w pierwszym układzie, lodowo-kamienny zamek w końcu rozsypał się, a fale powiększającego się wciąż oceanu zaczęły zalewać kuźnię na południu.

Cytuj
Wszechświat:
Nieskończona ciemna przestrzeń.

Układ Słoneczny nr.1

W jednym punkcie tej przestrzeni znajduje się średniej wielkości żółta gwiazda, której promienie i ciepło sięgają całkiem daleko.

Wokół gwiazdy krąży średniej wielkości skalista planeta, otoczona atmosferą. Planeta ta jest w większości pokryta łańcuchami górskimi - te góry w większości są dość niskie. W jednym punkcie tej planety jest jezioro które rozlało się po nierównościach i otacza wyspę z wielkim monolitem - kilka innych jezior, ale znacznie mniejszych, można znaleźć w losowych punktach planety. Na brzegach tego wielkiego jeziora rosną trawy i niewielkie drzewa. Na planecie żyje mała grupa pomarańczowych, futrzanych kulek na czterech łapkach i o jednym oku. Na planecie żyją też ćmy.

Na drugim miejscu od gwiazdy znajduje się mała bagienna planeta z atmosferą i dużą ilością małych zbiorników wodnych. W niektórych z nich tętni niewielkie, prymitywne życie. Większość lądu jest pokryta trawą, kwiatami, krzewami, karłowatymi drzewami i mnóstwem innym, różnorodnej zieleni. Na tej planecie żyje grupa błotnisto-glinianych golemów, mogących do woli utwardzać i rozmiękczać swe ciała oraz mogących 'czuć' promieniowanie elektromagnetyczne.
Nad tą planetą krążą dwa małe, skaliste księżyce.

Daleko od dwóch gwiazd istnieje sobie wspaniała, acz mała wodna planeta, której północna i południowa półkula zwieńczone są lodowcami. Planeta aktualnie przechodzi tortury cieplarniane - obydwie półkule tracą swój lód, woda jest wszędzie
W pewnym punkcie planety znajduje się zamknięta kula z nasionkami, a w innym punkcie lewituje sobie kula z zamkniętą w środku plazmą. Na półkuli południowej znajduje się kuźnia, aktualnie zalana.
Nad planetą krąży księżyc z zielonego oliwinu, a porastają go trawy, karłowate drzewa i mchy - a także wrzos pokrywający całą planetkę. Znajduje się tutaj także kilka malutkich jezior, nad którymi brzęczą muchy i komary. Księżyc ten posiada cieniutką atmosferę i zamieszkuje go mała grupka inteligentnych, pomarańczowych, futrzanych kulek o czterech łapkach i jednym oku.

Układ Słoneczny nr.2

Daleko, daleko od pierwszego układu, znajduje się zielono-żółty olbrzym. Bardzo daleko od niego znajduje się pokryta zielonym włosiem skała zwana Bigos 3.

Układ Słoneczny nr.3

Trzy lata świetlne od zielono-żółtego olbrzyma znajduje się pomarańczowy karzeł.
Bardzo blisko niego krąży planeta, będąca w większości roztopionym materiałem skalnym.
W odległości 0.8 jedn.astronomicznej krąży średniej wielkości skalna planeta o zróżnicowanej powierzchni, zwana Medioterra.
5 j.a od karła krąży ciemnoczerwony gazowy olbrzym średniej wielkości, a mniejszy i niebieski znajduje się 10 j.a od gwiazdy

Cytuj
Istoty:

Pomarańczowe, futrzane kulki z trawiastego księżyca nad lodową planetą w Układzie 1: Pomarańczowe kulki mają cztery łapki - chodzą na dwóch jak i czterech łapkach. Mają jedno oko i są bardzo przywiązane do swoich rodzin. Potrafią tworzyć narzędzia i żyją w niewielkich społecznościach. Są prymitywne.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 18
« Odpowiedź #106 dnia: 27.12.2011, 13:27:06 »
Krótko mówiąc, próbuję popoprawiać moje gazowe olbrzymy, dodając odpowiednie pierwiastki itd., czyli wciąż:
1) 3,2 j.a., nieco mniejszy od Jowisza, bordowy
2) 6,5 j.a., 1,25 Jowisza, w zielono-niebieskie paski.

Następny krok byłby raczej sporą akcją, więc się od niego powstrzymam i może odrobinę odsunę stopioną planetę, żeby się po prostu zestaliła.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 18
« Odpowiedź #107 dnia: 27.12.2011, 13:45:19 »
"Moje" stworzenia mają teraz o mnie bardzo wysokie mniemanie. Zaczynają nawet mnie czcić jak boga. Dzięki temu tez ewoluują, ich postrzeganie staje się bogatsze.

szarl

  • ]:->
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 18
« Odpowiedź #108 dnia: 27.12.2011, 16:27:03 »
Przyciągam Bigos 3 na swoją orbitę i tch.. tchuję..? tchnąwuję... ekhm...
Przyciągam Bigos 3 na swoją orbitę, tchnąwszy w niego ducha.

Kolejny raz próbuję wywołać wybuch materii z punktu energii w jądrze olbrzyma.

Z dala od wszystkiego tworzę napis widoczny z całej galaktyki o treści
Wszechsłowny Zu poszukuje żony!

Na końcu Wszechświata (przeciwległym do kuźni krasnoluda :P) buduję zamek przepotężny z mgławic bursztynowo-złocistych i soczysto-zielonych o 333 komnatach i 666 666 pulsarach samostrzelnych na moje rozkazy. Również 777 służących w 111 wieżach zamku ma się znaleźć. Do tego półautomatyczny warkoczoplot z wbudowanym czasalnidełkiem.
Do zamku wieść mają 3 bramy z 3 stron kosmosu. Nad każdą z nich pyszny neonowy napis "Elo, wbijaj do Zu" ma witać wszystkich ewentualnych dostojnych gości.


No dobra... a co na to kostka? :D

A propos.
7 Tarasów Losu, a na każdym 7 mis tytanowych. Co 7 ruchów bogów w każdej misie rzucane będzie 7 kości 7-ściennych foremnych. Wszystkie wyniki zapisują się złotymi zgłoskami obsydianowej księdze na siedmionogim stoliku przy trzech tronach w sali tronowej.
"Jeśli nas mają wzbogacać skarby głęboko ukryte i zakopane, to czy nie możemy się czuć bogatymi, jeśli ich w ogóle nie posiadamy."
Pańczantra, Księga Wtóra

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 18
« Odpowiedź #109 dnia: 27.12.2011, 16:49:59 »
no dooobra.
roztapiam lód całkowicie. robię planetę-ocean. oczywiście są tam lądy, jednak .. mało ;)
Oczywiście na lodowej planecie.
Kula plazmy ma okrążać planetę lecąc 40 km/h :>

Co do księżyca i kulek.
myślę że ta roślinnosć troche mi atmosfere pogrubiła. Rozsiewam następną część nasionek po planecie - i troche je modyfikuje tak, że rosną drzewa owocowe. I iglaki! :P ... Niebieskie liście mają te drzewa. i igły też niebieskie są.. ;)

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 18
« Odpowiedź #110 dnia: 27.12.2011, 17:22:46 »
Eeyup, Haspen mnie z jakiegoś powodu nienawidzi. xD

Hmm... Zmniejszam monolit i powoli stawiam go na ziemi obok dziury po nim.

Haspen

  • Moderator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 19
« Odpowiedź #111 dnia: 30.12.2011, 13:56:35 »
Tura 19:

KazuaR:

[Kostka:4,5] Monolit zmniejszył się o mniej-więcej połowę i stanął na obrzeżach dziury. Po niedługim czasie kilka kulek zaczęło się przyglądać temu wszystkiemu - dziurze oraz monolitowi.

Ziemek:

Golemy postanowiły że muszą się jakoś przeciwstawić wielkiemu niebezpiecznemu golemowi, tylko nie wiedzą jeszcze jak.

Dragwen:

[Kostka:6] Powierzchnia planety to teraz 100% wody. Ani krzty lądu tudzież lodu.

[Kostka:2] Kula plazmy dalej wisi w jednym miejscu i wcale nie zamierza nigdzie iść.

[Kostka:3] Na zielonym księżycu pojawiły się małe drzewka owocowe.

Asterion:

[Kostka:2,4] Pierwszy gazowy olbrzym pozostał tak jak stał. Drugi natomiast przybliżył się do gwiazdy i dostał, w niektórych miejscach, zielonych przebarwień.

[Kostka:3] Stopiona planeta została nieznacznie odsunięta od gwiazdy, przez co temperatura nań spadła, zestalając co poniektóre skały.

Zu:

[Kostka:3] Bigos 3 ma od teraz w swoim centrum niewielki, organiczny, nieaktywny mózg...

[Kostka:1] ...Ten mózg eksplodował gdy nagle połowa skały zniknęła i na owej płaskiej powierzchni pojawił się taras z małą miską pośrodku.

[Kostka:3] W odległym punkcie wszechświata pojawił się mały, lewitujący zamek.

Istoty:
Pomarańczowe, futrzane kulki z trawiastego księżyca nad lodową planetą w Układzie 1: Ooo, nowe roślinki!

[Kostka:4] Nowe krzewy i owoce z drzew całkiem smakują kulkom, i na szczęście nikogo to nie zabiło.

Cytuj
Wszechświat:
Nieskończona ciemna przestrzeń.

Układ Słoneczny nr.1

W jednym punkcie tej przestrzeni znajduje się średniej wielkości żółta gwiazda, której promienie i ciepło sięgają całkiem daleko.

Wokół gwiazdy krąży średniej wielkości skalista planeta, otoczona atmosferą. Planeta ta jest w większości pokryta łańcuchami górskimi - te góry w większości są dość niskie. W jednym punkcie tej planety jest jezioro które rozlało się po nierównościach i otacza wyspę z dziurą pośrodku i monolitem na jednym z brzegów. Kilka innych jezior, ale znacznie mniejszych, można znaleźć w losowych punktach planety. Na brzegach tego wielkiego jeziora rosną trawy i niewielkie drzewa. Na planecie żyje mała grupa pomarańczowych, futrzanych kulek na czterech łapkach i o jednym oku. Na planecie żyją też ćmy.

Na drugim miejscu od gwiazdy znajduje się mała bagienna planeta z atmosferą i dużą ilością małych zbiorników wodnych. W niektórych z nich tętni niewielkie, prymitywne życie. Większość lądu jest pokryta trawą, kwiatami, krzewami, karłowatymi drzewami i mnóstwem innym, różnorodnej zieleni. Na tej planecie żyje grupa błotnisto-glinianych golemów, mogących do woli utwardzać i rozmiękczać swe ciała oraz mogących 'czuć' promieniowanie elektromagnetyczne.
Nad tą planetą krążą dwa małe, skaliste księżyce.

Daleko od dwóch gwiazd istnieje sobie wspaniała, acz mała planeta, pokryta w 100% wodą.
W pewnym punkcie planety znajduje się zamknięta kula z nasionkami, a w innym punkcie lewituje sobie kula z zamkniętą w środku plazmą. Na półkuli południowej znajduje się kuźnia, aktualnie na dnie planetarnego oceanu.
Nad planetą krąży księżyc z zielonego oliwinu, a porastają go trawy, karłowate drzewa, także owocowe, oraz mchy - a także wrzos pokrywający całą planetkę. Znajduje się tutaj także kilka malutkich jezior, nad którymi brzęczą muchy i komary. Księżyc ten posiada atmosferę i zamieszkuje go mała grupka inteligentnych, pomarańczowych, futrzanych kulek o czterech łapkach i jednym oku.

Układ Słoneczny nr.2

Daleko, daleko od pierwszego układu, znajduje się zielono-żółty olbrzym. Bardzo daleko od niego znajduje się pokryta zielonym włosiem półkula skalna zwana Bigos 3 - płaska powierzchnia to taras z miską na samym środku.

Układ Słoneczny nr.3

Trzy lata świetlne od zielono-żółtego olbrzyma znajduje się pomarańczowy karzeł.
Blisko niego krąży planeta, będąca w większości roztopionym materiałem skalnym.
W odległości 0.8 jedn.astronomicznej krąży średniej wielkości skalna planeta o zróżnicowanej powierzchni, zwana Medioterra.
5 j.a od karła krąży ciemnoczerwony gazowy olbrzym średniej wielkości, a mniejszy i niebieski, z zielonymi przebarwieniami, znajduje się 8 j.a od gwiazdy.

Gdzieś we Wszechświecie:

W pewnym punkcie nieskończonego wszechświata znajduje się mały, lewitujący zamek.

Cytuj
Istoty:

Pomarańczowe, futrzane kulki z trawiastego księżyca nad lodową planetą w Układzie 1: Pomarańczowe kulki mają cztery łapki - chodzą na dwóch jak i czterech łapkach. Mają jedno oko i są bardzo przywiązane do swoich rodzin. Potrafią tworzyć narzędzia i żyją w niewielkich społecznościach. Są prymitywne.

+Mapka z tury, w jakiś system chyba wpadłem :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 19
« Odpowiedź #112 dnia: 30.12.2011, 14:14:18 »
chce, aby w oceanie .. na planecie oceanicznej.. jak ją nazwać?
No dobra, chce żeby sie pojawiło tam - na razie prymitywne - życie. Jakieś jednokomórkowce itd. niech mi sie dzielą i tworzą bardziej zaawansowane istoty! :>

Co do księżyca - jest atmosfera = mogę rozsiać pozostałe rośliny. zapomniałem, jeszcze modyfikuje cześć z nich i rozsiewam pod wodą. powstają rośliny podwodne. oczywiście, na planecie - oceanie.

Wbijam swój miecz w skałe na księżycu. niech kulki naucza się je robić. przyda się  do przedzierania przez różne dżungle. które sobie urosną po rozsianiu ziaren :>

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 19
« Odpowiedź #113 dnia: 30.12.2011, 14:29:35 »
Pozwalam kulkom i ćmom stopniowo rozwinąć się dzięki monolitowi.

szarl

  • ]:->
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 19
« Odpowiedź #114 dnia: 30.12.2011, 15:13:51 »
Kopiuję półkulę i sczepiam obie połowy. Obdarzam Bigos 3 duszą (nie mózgiem, duszą).
Zamek powiększam i dostosowuję do poprzednich wymagań.
Jeszcze raz staram się spowodować eksplozję w środku olbrzyma.
Tworzę niewielki (13 metrów średnicy), przezroczysty, złocisty meteoryt i wypycham go w kierunku miecza Dragwena.
"Jeśli nas mają wzbogacać skarby głęboko ukryte i zakopane, to czy nie możemy się czuć bogatymi, jeśli ich w ogóle nie posiadamy."
Pańczantra, Księga Wtóra

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 19
« Odpowiedź #115 dnia: 30.12.2011, 15:32:40 »
Wciąż próbuję poprawić moje gazowe olbrzymy do perfekcji (dane powyżej) i mając nadzieję, że tym razem będzie to wymagało mniej wysiłku, zaczynam dorabiać więcej kolorowego gazu i rozsiewam go wszędzie dokoła mojego układu słonecznego, robiąc kolorową mgławicę gwiezdną - mając nadzieję, że w przyszłości samoczynnie powstaną z niej nowe gwiazdy.

(Jeśli to się uda, to w następnej rundzie będę nadawał kształty mojej mgławicy)
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 19
« Odpowiedź #116 dnia: 30.12.2011, 17:19:49 »
Zabieram z planety KazuaRa kilkadziesiąt kulek i przenoszę na swoją planetę. Obserwuję interakcję z moimi stworzeniami.

Haspen

  • Moderator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 20
« Odpowiedź #117 dnia: 01.01.2012, 16:19:36 »
Tura 20:

KazuaR:

[Kostka:6] Monolit wzmocnił inteligencję kulek i ciem, przez co ewoluowały! Obydwa gatunki zrozumiały że monolit to nikczemna magia, toteż wspólnymi siłami - a raczej kopaniem pochyłości pod monolitem - zrzuciły go to dziury, gdzie ten roztrzaskał się na kilka części.

Ziemek:

W tymczasie Ziemek zabrał kilka mądrych kulek na swoją planetę. [Kostka:5] Kulki natychmiast przyzwyczaiły się do roślinności, a dziwne, nękające je golemy zaczęły omijać.

Dragwen:

Miecz został wbity w skałę na zielonym księżycu oceanicznej planety.

[Kostka:4] W wodach wszech-oceanicznej planety pojawił się plankton i inne takie drobne stworzonka.

[Kostka:6,2] Zielony księżyc zamienił się w dżunglę, której korzenie i drzewa, rosnąc niebywale szybko, zaczęły zgniatać, dusić i generalnie uśmiercać biedne kulki. Niedługo wszystkie były martwe. Na planecie oceanie nic nie rosło.

Asterion:

[Kostka:5] Gazowe olbrzymy stały się idealne - tak jak chciał krasnolud.

[Kostka:1] Nagle trzeci układ słoneczny został otoczony gęstą powłoką pyłu i asteroid.

Zu:

[Kostka:1] Nagle Bigos 3 zniknął ze wszechświata i nikt go więcej nie widział.

[Kostka:3] Zamek zrobił się nieco większy.

[Kostka:6] Nagle olbrzymem wstrząsnęła przepotężna eksplozja - olbrzym zamienił się w supernową! Już niedługo trzeci układ będzie zagrożony.

[Kostka:3] Mała kula złota zaczęła lecieć wprost na księżyc Dragwena, ale niezbyt szybko.

Istoty:
Pomarańczowe, futrzane kulki ze skalistej planety w Układzie 1: Sprawdzamy jak bardzo przyjazne są ćmy!
[Kostka:1] Między kulkami a ćmami wybuchła brutalna wojna - kulki zaczęły pożerać ćmy, a ćmy zaczęły gryźć kulki. Jak można się spodziewać, te drugie zaczęły szybko przegrywać. Już wkrótce umazane krwią kulki były jedynymi panami planety.

Pomarańczowe, futrzane kulki z bagiennej planety w Układzie 1: Tworzymy osadę z dala od golemów!
[Kostka:4] Wkrótce w pewnym punkcie planety powstała osada zbudowana z drewnianych, prymitywnych domów i liściastych szałasów.

Cytuj
Wszechświat:
Nieskończona ciemna przestrzeń.

Układ Słoneczny nr.1

W jednym punkcie tej przestrzeni znajduje się średniej wielkości żółta gwiazda, której promienie i ciepło sięgają całkiem daleko.

Wokół gwiazdy krąży średniej wielkości skalista planeta, otoczona atmosferą. Planeta ta jest w większości pokryta łańcuchami górskimi - te góry w większości są dość niskie. W jednym punkcie tej planety jest jezioro które rozlało się po nierównościach i otacza wyspę z dziurą pośrodku. Kilka innych jezior, ale znacznie mniejszych, można znaleźć w losowych punktach planety. Na brzegach jezior rosną trawy i niewielkie drzewa, tworząc coś na kształt oaz. Na planecie żyje mała grupa pomarańczowych, futrzanych kulek na czterech łapkach i o jednym oku.

Na drugim miejscu od gwiazdy znajduje się mała bagienna planeta z atmosferą i dużą ilością małych zbiorników wodnych. W niektórych z nich tętni niewielkie, prymitywne życie. Większość lądu jest pokryta trawą, kwiatami, krzewami, karłowatymi drzewami i mnóstwem innym, różnorodnej zieleni. Na tej planecie żyje grupa błotnisto-glinianych golemów, mogących do woli utwardzać i rozmiękczać swe ciała oraz mogących 'czuć' promieniowanie elektromagnetyczne. Na planecie żyje mała grupa pomarańczowych, futrzanych kulek na czterech łapkach i o jednym oku.
Nad tą planetą krążą dwa małe, skaliste księżyce.

Daleko od dwóch gwiazd istnieje sobie wspaniała, acz mała planeta, pokryta w 100% wodą.
W pewnym punkcie planety znajduje się zamknięta kula z nasionkami, a w innym punkcie lewituje sobie kula z zamkniętą w środku plazmą. Na półkuli południowej znajduje się kuźnia, aktualnie na dnie planetarnego oceanu.
Nad planetą krąży księżyc z zielonego oliwinu, jest on bujną dżunglą, która wypełniona jest wrzosem i kwiatami. Znajduje się tutaj także kilka malutkich jezior, nad którymi brzęczą muchy i komary. Księżyc ten posiada atmosferę.
W stronę księżyca pędzi złota skała.

Układ Słoneczny nr.2

Daleko, daleko od pierwszego układu, znajduje się pulsar, pozostałość po wybuchu supernowej. Gorące gazy i promieniowanie pędzą przez układ.

Układ Słoneczny nr.3

Trzy lata świetlne od zielono-żółtego olbrzyma znajduje się pomarańczowy karzeł.
Blisko niego krąży planeta, będąca w większości roztopionym materiałem skalnym.
W odległości 0.8 jedn.astronomicznej krąży średniej wielkości skalna planeta o zróżnicowanej powierzchni, zwana Medioterra.
3.2 j.a od karła krąży ciemnoczerwony gazowy olbrzym średniej wielkości, a o jedną czwartą większy, zielono-niebieski, znajduje się 6.5 j.a od gwiazdy.
Cały ten układ jest otoczony grubą powłoką pyłów i asteroid.

Gdzieś we Wszechświecie:

W pewnym punkcie nieskończonego wszechświata znajduje się lewitujący zamek.

Cytuj
Istoty:
Pomarańczowe, futrzane kulki ze skalistej planety w Układzie 1: Pomarańczowe kulki mają cztery łapki - chodzą na dwóch jak i czterech łapkach. Mają jedno oko i są bardzo przywiązane do swoich rodzin. Potrafią tworzyć narzędzia i żyją w niewielkich społecznościach. Są prymitywne i nieco brutalne.

Pomarańczowe, futrzane kulki ze bagiennej planety w Układzie 1: Pomarańczowe kulki mają cztery łapki - chodzą na dwóch jak i czterech łapkach. Mają jedno oko i są bardzo przywiązane do swoich rodzin. Potrafią tworzyć narzędzia i żyją w niewielkich społecznościach. Są prymitywne. Tworzą jedną, wielką osadę.

//Mam takie przeczucie że coś pominąłem?
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 20
« Odpowiedź #118 dnia: 01.01.2012, 17:01:02 »
Z pyłu i asteroid układam sobie "obłok Oorta", sięgający od 150 j.a. aż do 1 roku świetlnego od Focusa, mojej gwiazdy. Manipuluję składem chemicznym tych asteroid, żeby wchłonęły promieniowanie Gamma od supernowej.

Tymczasem jeszcze raz próbuję zrobić kolorową mgławicę - żeby to naprawdę była mgławica, musi być szeroka na wiele lat świetlnych we wszystkie strony.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 20
« Odpowiedź #119 dnia: 01.01.2012, 17:08:04 »
Hmmm... Tworzę Kamień Filozoficzny i przy jego pomocy nadaję moim golemom inteligencję i ogólnie ewoluuję.
;)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem