Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Dzielnice / Stawowa - 27 domów elity
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ziemek8 dnia 05.03.2023, 21:35:57 »
Mieści 27 domów, czyli 540 ludzi elity, czyli maksymalnie 108 hoplitów / jeźdźców.
Bardzo istotne jest położenie gimnazjów (jedyny budynek, który się powtarza w tej dzielnicy) - tylko stojąc w tym miejscu zapewnia dostarczanie dostępu do zawodników całej dzielnicy.
Poza dzielnicą należy postawić także Szkołę, Szkołę Teatralną i Stadion - by domy rozwinęły się do poziomu Pałacyków.
92
Dzielnice / Szeroka - 50 domów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ziemek8 dnia 05.03.2023, 21:16:51 »
Mieści 50 domów, czyli 3000 ludzi.
Bardzo istotne jest położenie fontanny - tylko stojąc w tym miejscu zapewnia dostarczanie wody całej dzielnicy.
Poza dzielnicą należy postawić także Szkołę i Stadion - by domy rozwinęły się do poziomu Kamienic.
93
Dzienniki / Wielka Sparta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ziemek8 dnia 02.03.2023, 22:55:01 »
Kolejny powrót do Zeusa Pana Olimpu. Tym razem misja Wojna Peloponeska i moja "wielka" Sparta.
W pewnym momencie - po ukończeniu misji i zabraniu się za upiększanie miasta chciałem sobie odpuścić z powodu ataków Ateny, podczas których burzyła wiele pieczołowicie stawianych przeze mnie budynków. Jednak dotrwałem do momentu, w którym jestem całkiem zadowolony z miasta. Oto rezultat:


Bonus: "zrzut ekranu" całego miasta. Widać na nim pojawiającą się Atenę i nawiązującą się walkę z Apollem.
Ostatni raz robiłem takie składanie zrzutów ekranu parę lat temu: http://zeus.n-gry.pl/dzienniki/1604 ;)

94
Inne gry / Odp: [Faraon] Nowa Era już dostępny!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Haspen dnia 20.02.2023, 23:24:36 »
Musiałbym ulepszyć kompa by Unity tak nie lagowało :P
95
Zamieść plik / Odp: Anno 1602 - miasto na północy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ziemek8 dnia 20.02.2023, 20:01:14 »
Na tej wyspie lubię budować najbardziej. :)

Jakaś historia kryje się za tą szubienicą w samym centrum miasta? ;)
96
Zamieść plik / Odp: Saint Pierre
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ziemek8 dnia 20.02.2023, 19:55:38 »
Witaj Piotrze. :)

Screenshot sprzed 10 lat? (nazwa pliku to sugeruje) ;)

Przejąłeś wyspę czy zrównałeś ją z ziemią i odbudowałeś od podstaw?
Jeżeli budowałeś od podstaw to chyba masz silne przywiązanie do "siatki" budowy. Te pole trzciny cukrowej na południu wyspy zyskałoby parę pól jeżeli przesunąłbyś je o kratkę bliżej murów.

A te zniszczenia to - domyślam się - na pamiątkę zostawiłeś? ;)
Ja nawet jak nie planuję budowy dodatkowych targowisk to buduje je tymczasowo tylko po to, żeby wyczyścić zniszczenia (i ew. posadzić drzewa by wyglądało naturalniej) i wtedy te targowiska kasuje. ;)
97
Inne gry / Odp: [Faraon] Nowa Era już dostępny!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ziemek8 dnia 20.02.2023, 19:14:59 »
W Faraona nie grałem dużo, ale kupiłem z nadzieję, że wesprę remake'i starych city builderów i że zrobią kiedyś kolejne.

-Rekrutacja pracowników przez wysyłanie rekruterów (a la Cezar, Faraon) lub globalny dostęp jeśli budynek ma połączenie z drogą (a la Zeus, Cesarz)
Bez rekruterów to już chyba nieprawdziwy Faraon, co? ;)

-Automatycznie bazary, magazyny i porty przyjmują/handlują dostępnymi towarami, albo żadnymi, można ustawić do woli.
Bardzo fajne usprawnienie, nie wpływa jakkolwiek na grę, ale uprzyjemnia ją.

To teraz Haspen napisz co myślisz o tym remake'u. :)
98
Zamieść plik / Odp: Anno 1602 - miasto na północy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Bukowczyk dnia 19.02.2023, 20:23:24 »
A tak wygląda po dobudowaniu pałacu, kilku warsztatów i koszar.  :)
99
Zamieść plik / Anno 1602 - miasto na północy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Bukowczyk dnia 19.02.2023, 20:17:47 »
Miasto w północnej strefie klimatycznej, założone na surowym korzeniu, 2004 mieszkańców (licząc z wioskami za murami). Rywale pozostawieni w spokoju, zniszczyłem tylko osadę piratów.
100
Zamieść plik / Saint Pierre
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Bukowczyk dnia 19.02.2023, 20:06:25 »
Miasto Saint Pierre zamieszkane (wraz z przyległymi wioskami) przez 2334 mieszkańców. Założyłem je na wyspie zdobytej na rywalu. Grałem bez kodów, z przeciwnikami komputerowymi.
Strony: 1 ... 8 9 [10]
Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem