Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Gry planszowe  (Przeczytany 6092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Gry planszowe
« dnia: 17.06.2020, 15:27:18 »
Lubicie grać w gry planszowe w wersji cyfrowej? Myślę, że znajdą się jakieś, które by można było nazwać nieśmiertelnymi, np. Catan, który już w 2001 roku został przeniesiony do komputerowego świata. Monopoly jeszcze wcześniej, bo w 1995 roku. A już taką najbardziej nieśmiertelną grą planszową są szachy. :D

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #1 dnia: 17.06.2020, 16:10:13 »
Lubicie grać w gry planszowe w wersji cyfrowej?
I to bardzo! Czasami gram w Talisman: Magia i Miecz. To dopiero klasyk!

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #2 dnia: 17.06.2020, 19:34:16 »
Grałem kilka razy w Talisman, ale niezbyt ogarniałem co się działo. Jak port planszówki jest porządnie wykonany to od czasu do czasu można zagrać.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #3 dnia: 18.06.2020, 22:40:46 »
Słyszałem o Talismanie, ale nigdy nie grałem, mowa o tej steamowej wersji?
Lubię grać w strategiczno-ekonmiczne gry, np. miło spędzam czas przy 7 Cudach Świata.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #4 dnia: 19.06.2020, 16:06:51 »
Słyszałem o Talismanie, ale nigdy nie grałem, mowa o tej steamowej wersji?
Tak. Polecam zagrać.
Lubię grać w strategiczno-ekonmiczne gry, np. miło spędzam czas przy 7 Cudach Świata.
A to akurat moja ulubiona planszówka.  :)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #5 dnia: 20.06.2020, 20:27:22 »
Obecnie to też chyba moja ulubiona gra planszowa, chociaż nie do końca wiem jaką strategię obierać przy niektórych miastach, np. Babilon ma bonusy do budynków naukowych, a ja wolę jednak militaria i budynki cywilne. Też lepiej się gra wg mnie w 3 czy 4 osoby, bo przy większej liczbie rozgrywka jest bardziej losowa.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #6 dnia: 21.06.2020, 09:27:03 »
Babilon ma bonusy do budynków naukowych, a ja wolę jednak militaria i budynki cywilne.
Niektóre miasta są znacznie bardziej elastyczne strategicznie niż inne. Dlatego średnio lubię Babilon bo od razu sugeruje najefektywniejszą taktykę gry, co już od pierwszej tury daje wyraźny sygnał przeciwnikom jak mają grać. Z drugiej jednak strony, wszystko i tak zależy od przyjętych strategii współgraczy oraz zestawu miast w danej rozgrywce.

Też lepiej się gra wg mnie w 3 czy 4 osoby, bo przy większej liczbie rozgrywka jest bardziej losowa.
Nie pamiętam czy grałem powyżej czterech graczy, bo zawsze gramy w 3-4 osoby, ale wydaje mi się, że ta losowość jest redukowana przez zdublowane oraz dodatkowe unikatowe karty w talii.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #7 dnia: 21.06.2020, 23:17:13 »
Podobnie jest z Rodos, gdzie współgracze często idą w militaria, dlatego czasem lepiej w ogóle porzucić dalszą budowę cudu.

Z tą losowością mam na myśli to, że dany zestaw kart widzi się przeważnie tylko raz przy dużej liczbie graczy, a też nie da się przewidzieć jakie karty będą zagrywać kolejni gracze, więc patrzy się przeważnie tylko na sąsiadów. Jak się gra w 3-4 osoby to dany zestaw kart ogląda się kilka razy, więc można planować co wybrać teraz, a co później, łatwiej też przewidzieć co wybiorą przeciwnicy.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #8 dnia: 22.06.2020, 00:07:14 »
Piszecie o budowie cudów i militariach i czasach starożytnych... aż muszę '7 Cudów Świata' sobie obejrzeć, bo nigdy nie słyszałem, a zrobiliście mi smaka :P
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #9 dnia: 23.06.2020, 12:40:40 »
Jak raz zagrasz to już nigdy nie przestaniesz grać. :D
Z innych gier planszowych umiejscowionych w antyku kojarzę jeszcze Budowniczowie: Antyk, jednak gra nie jest tak popularna i wysoko oceniana jak 7 Cudów Świata. Jeszcze jest też Santorini, Forum Trajanum, Eufrat i Tygrys, oraz wiele innych.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Gry planszowe
« Odpowiedź #10 dnia: 23.06.2020, 20:30:47 »
Z innych gier planszowych umiejscowionych w antyku kojarzę jeszcze Budowniczowie: Antyk, jednak gra nie jest tak popularna i wysoko oceniana jak 7 Cudów Świata.
Ten tytuł również posiadam i potwierdzam - jest dobry, ale nie tak dobry jak 7 Cudów Świata. Budowniczowie mają jeszcze bliźniaczą siostrę - średniowiecze (choć mniej rozbudowaną).

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem