Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Witam wszystkich  (Przeczytany 6234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mitologus

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Witam wszystkich
« dnia: 16.07.2015, 16:52:31 »
Witam wszystkich graczy i twórców świetnych misji do Zeusa :) Wspaniała robota, a myślałem że zakończę grę po ukończeniu wszystkich misji fabularnych a tu proszę takie masterpiece  8) i aż się chce dalej delektować dobrą rozgrywką.

Dzięki wielkie Pozdrawiam.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #1 dnia: 16.07.2015, 16:58:51 »
Aloha, witaj na forum. Nie przejmuj się powierzchowną 'ciszą', tutaj tak już jest ;)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Mitologus

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #2 dnia: 16.07.2015, 17:30:10 »
Wszystko ok, wiadomo niektórzy na wczasach w pracy, wrócą do domu wbiją na forum a tu o masz ci los i już trwa dyskusja   ;D  Przynajmniej jest porządek.

Mitologus

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #3 dnia: 16.07.2015, 20:36:20 »
Tak sobie myślę , mamy już gry oparte na starożytnym Egipcie Grecji oraz Chinach to tak do chodzę do wniosku iż twórcy tych świetnych tytułów gier powinni pochylić się i  stworzyć jeszcze dwie gry tego typu oparte o tematyce Japonii i jej mitologii oraz nordyckiej na dopełnienie. Szczególnie ciekawa by była mitologia Japonii oraz jej osadnictwie, czyli tzw. początki kraju kwitnącej wiśni.  Biorąc pod uwagę Japonię i jej historia to ma bardzo bogatą historię oraz mitologię, mam namyśli lokalne bóstwa, legendy i opowiadania.

bazylozaur

  • twórca misji
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #4 dnia: 16.07.2015, 22:16:32 »
"Witaj mój mały krążku sera" - jakby to powiedziała Afrodyta  ;)
A tak na serio, to witamy nowego użytkownika i życzymy miłej zabawy podczas gry w nasze misje.

Co do Twoich rozważań o mitologii, to bardziej skory byłbym do nordyckiej, ale chyba tylko dlatego, że jest mi bliższa (bo japońskiej po prostu nie znam). Gdyby taka gra powstała z pewnością wpadłaby w moje ręce  :).

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #5 dnia: 16.07.2015, 22:21:42 »
Witaj! :)

Japońskiej mitologi także nie znam, ale nordycka - to jest pomysł - tam bogów i bohaterów nie brakuje!

Mitologus

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #6 dnia: 16.07.2015, 23:27:08 »
Zgadza się w nordyckiej mitologii nie brakuje bogów wojów i potworów chętnie dodałbym taką gierkę do biblioteczki.

Opowiem wam troszkę właśnie o mitologii Japońskiej, której przełożenie na stworzenie gry mogłoby być nieco kłopotliwe a nawet trudne z tego względu iż zakres Japońskich legend i mitów jest tak ogromny  i podzielony na wiele aspektów taki jak yōkai ( bóstwa niskiego poziomu często uważane za wrogie potwory lub opiekuńczymi bóstwami) są jeszcze Oni czyli demon/y, bogowie i boginki oraz czterej główni bogowie zwani również jako bogowie czterech stron świata. Do tej grupy dochodzi ludzie o profesji zwanej Onmyoji czyli The Yin Yang Master zwalczający yōkai oraz Oni.


Jakiś czas temu dwóch Japońskich twórców mang próbowali przełożyć owe opowiadania i legendy na mangę lecz  okazało się to niemożliwe z tego względu iż materiału który chcieli użyć do stworzenia mangi był tak obszerny że stwierdzili iż stworzenie mangi lub filmu byłoby niemożliwe gdyżby brakło życia by pokazać to.

Jeżeli by developerzy gier pochylili się na tak sporym materiałem i postanowili stworzyć coś z tego to możliwe by było stworzenie gry o wile obszerniejszej gry niż Wiedźmin 3 bądź skyrim, taka gry na pewno by miała czas rozgrywki o wiele dłuższy niż 200h sugerowane we wiedźminie.

Tak myślę jakby jednak jakieś studio pochyliło się stworzyło ponownie serię gier na bazie faraona i paczki zeusa ale tym razem na dopełniając mitologią nordycką  jaki wspomnianą japońską ale spójrzmy iż jest jeszcze tyle możliwości by dokończy taką kolekcję dodając wątek imperium inków, majów czy nawet wielkie imperium perskie to jest też dobry punkt zaczepienia.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem