Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Zamieść plik / Saint Pierre
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Bukowczyk dnia 19.02.2023, 20:06:25 »
Miasto Saint Pierre zamieszkane (wraz z przyległymi wioskami) przez 2334 mieszkańców. Założyłem je na wyspie zdobytej na rywalu. Grałem bez kodów, z przeciwnikami komputerowymi.
92
Offtopic / Odp: Dzień dobry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dobrzyna dnia 16.02.2023, 13:43:43 »
Witam serdecznie :) Bardzo się cieszę, że dołączyłam do tutejszego forum. pozdrawiam z Krakowa.
93
Inne gry / [Faraon] Nowa Era już dostępny!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Haspen dnia 15.02.2023, 17:57:05 »
Na tą chwilę języka polskiego nie ma, ale obecność kilku innych poza angielskim (niemiecki, włoski, hiszpański, francuski) daje nadzieję że będzie i nasz rodzimy kiedyś ;)

Dużo nowych opcji które można zmieniać jak komu wygodnie:

-Rekrutacja pracowników przez wysyłanie rekruterów (a la Cezar, Faraon) lub globalny dostęp jeśli budynek ma połączenie z drogą (a la Zeus, Cesarz)
-Populacja miasta starzeje się przez co trzeba budować nowe domy (a la stare gry) lub zawsze 40% populacji to pracownicy, bez zmian 'wiekowych'.
-Automatycznie bazary, magazyny i porty przyjmują/handlują dostępnymi towarami, albo żadnymi, można ustawić do woli.
-Wieże i przeprawy rzeczne mogą pracować bez dostępu do drogi, lub też nie, jak wolimy
-Zwierzaki drapieżne można wyłączyć jeśli ktoś nie chce cały czas martwić się o hipopotamy i skorpiony :D
-Unikalny zasięg pracowników; można ustawić aby wszyscy mieli taki sam zasięg, albo każdy pracownik miał swój zasięg na drodze (jak w starych grach)
-Oraz kilka różnych opcji dot.automatycznej pauzy.

Dodatkowo większość guzików które gdzieś była zawsze schowana jest teraz dostępna za pomocą klawiszy na klawiaturze, które z resztą można sobie pozmieniać jak komu wygodnie pod ręką.

Muzyka została nagrana od nowa; żadnych kastanietów, skrzypiec itp, wszystko teraz na autentycznych instrumentach dętych, strunowych i piszczałkach.

Graficznie gra została podrasowana, oczywiście w zakresie limitów; przybliżanie i oddalanie działa na kilka poziomów, i oczywiście rozdzielczość ekranu jest teraz w wielu, wielu różnych wartościach. Gra wspiera szerokie i ultra-szerokie ekrany, a także przełączanie między monitorami. Prawie wszystkie budynki w grze można teraz obrócić, co także zmienia punkt wyjścia/wejścia w grze (a te z kolei pozwalają na różnorakie pętelki).

Gra dostępna na Steamie. (105zł, aktualnie promocja -15% do 22go Lutego)
94
Stadion / Odp: Rzut oszczepem - najsilniejsze miasto
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 3promile dnia 16.01.2023, 04:52:23 »
Zdmuchnąłem skałki i zbudowałem miasto od nowa ;)
95
Stadion / Odp: Rzut oszczepem - najsilniejsze miasto
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ziemek8 dnia 15.01.2023, 18:54:07 »
Więcej miejsca sobie zrobiłeś? ;) Widzę, że koło wzgórza coś się pozmieniało - skały zniszczyłeś? Jeszcze gdzieś coś usuwałeś?

Wydaje mi się, czy prawie całe miasto "przesunąłeś"?
96
Stadion / Odp: Rzut oszczepem - najsilniejsze miasto
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 3promile dnia 14.01.2023, 12:50:33 »
W regulaminie nie ma ani słowa o kodach, ale potraktujmy to miasto poza konkursem. Szkoda tylko, że ogniste kule nie niszczą lawy ;)
430 pałacyków, populacja 16460, więc chyba 8346786 punktów
97
Stadion / Odp: Rzut oszczepem - najsilniejsze miasto
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 3promile dnia 29.12.2022, 11:00:33 »
W wolnej chwili dobudowałem jeszcze osiem pałacyków. Chyba nic więcej nie zdołam wycisnąć z tej mapy



Podliczenie punktów - Jeźdźców: 418 * 4, Hoplitów: 0, Mieszkańców: 16 220, a więc:
(1672 * 3 + 0 * 2) ^ 3 / 16 220 = 7 780 754 punktów
98
Stadion / Odp: Rzut oszczepem - najsilniejsze miasto
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ziemek8 dnia 12.12.2022, 20:59:12 »
Szaleństwo! :O

Wyszło mi 410, wrzucam jak liczyłem. Jeżeli gdzieś popełniłem błąd to daj znać. :)
99
Inne gry / Dwarf Fortress zmierza na steam
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dwarf Fortress dnia 06.12.2022, 18:51:17 »
Dwarf Fortress zmierza na steam za cenę 138,99zł : https://store.steampowered.com/app/975370/Dwarf_Fortress/
100
Stadion / Odp: Rzut oszczepem - najsilniejsze miasto
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 3promile dnia 05.12.2022, 20:58:06 »
Szaleństwo trwa. Zmodyfikowałem dzielnice elity i jeśli się nie pomyliłem po raz kolejny, to mamy 411 pałacyków przy populacji 16120, czyli 7 442 248



Podliczenie punktów - Jeźdźców: 410 * 4, Hoplitów: 0, Mieszkańców: 16 120, a więc:
(1560 * 3 + 0 * 2) ^ 3 / 16 120 = 7 388 058 punktów
Strony: 1 ... 8 9 [10]
Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem