Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Faraon (+ Kleopatra)  (Przeczytany 76257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

thor-x

  • Gość
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #40 dnia: 21.06.2012, 19:47:29 »
mam problem w faraonie.. otoz nawet w misjach gdzie nie moge budowac infrastruktury militarnej co jakis czas atakuja mnie duze oddzialy wojska.. Kiedys gralem i tego nie bylo.. pomocy..

thor-x

  • Gość
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #41 dnia: 22.06.2012, 21:44:28 »
sciagnalem nawet inna wersje i znalazlem stara gdzie bylo wszystko ok... i w kazdej misji mnie atakuja ciagle...

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #42 dnia: 22.06.2012, 22:14:49 »
A dbasz o opinię Państwa? Pokazuje ją ostatni ze wskaźników, który wyświetla się u ministrów oraz po spojrzeniu na pałac.

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #43 dnia: 26.06.2012, 10:13:56 »
No właśnie to się z tym łączy.

A ja mam inny problem. Po przeniesieniu folderu z grą w inne miejsce, podczas uruchomienia gry mam taki komunikat:

Cytuj
reason file has too many lines, expected 54 | kontynuować? (czy jakoś tak)

Po potwierdzeniu gra działa, ale przycina przy save'ach, zaś muzyka "advent" oraz parę innych dźwięków się zniekształca. Katalog z dźwiękami posiada je wszystkie nieuszkodzone, więc to nie ich wina raczej. Nawet przeskanowałam ten folder i niczego nie wykryło.

Przypuszczam, że wystarczyłoby podmienić plik "auto reason phrases", ale nie chce mi się reinstalować gry. :<

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #44 dnia: 26.06.2012, 11:03:02 »
Już nieważne. :<

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1531
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #45 dnia: 26.06.2012, 19:16:30 »
Rozwiązałaś problem?

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #46 dnia: 26.06.2012, 20:27:31 »
Zainstaluję od nowa, nośnik się wykrzaczył (Przysięgam, że był nowy i nie kupowałam go na bazarze!). Profil i save'y wyciągnęłam ze starej lokacji (sprzed przeniesienia) ale nie wiem, czy będą działać ;)

akmon

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #47 dnia: 10.01.2013, 20:50:30 »
A ja mam inne pytanie, a mianowicie - czy jest dobre spolszczenie do Faraona? Szukałem polskiej wersji do kupienia, ale nie znalazłem - i w związku z tym kupiłem angielską, widząc że w internecie figurują spolszczenia. Wypróbowałem ich kilka, ale każde z nich ma (przynajmniej z moim egzemplarzem gry) ten sam problem - nie wyświetla tekstu większości komunikatów (o zaatakowaniu, o żądaniu dóbr przez królestwo i kilku innych). Wyskakuje okienko, ale jest puste. Natomiast jest grupa wiadomości wyświetlających się normalnie (np. brak pracowników czy błogosławieństwo jakiegoś boga).
Czy tylko ja mam taki problem? Jeśli nie - jak z nim sobie poradzić?

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #48 dnia: 12.01.2013, 19:44:39 »
Przyczyną jest wadliwy plik eventmsg.txt (to on odpowiada za wyświetlane teksty wiadomości). Wyjścia masz dwa (i pół ;)):

1) zainstalować Kleopatrę (dodaje nowe typy wiadomości, a tym samym naprawia także usterkę dotyczącą starych),
2) samodzielnie znaleźć usterkę i ją naprawić (zapewne jest to baaardzo trudne, nie wiem, gdyż nie próbowałam ;)).
  2 i 1/2) zapytać kogoś, czy nie udało mu się naprawić tej usterki. Wtedy wystarczy, że podeśle Ci ten plik. ;)

Mogę podesłać eventmsg z Kleopatry, ale obawiam się, że ze względu na dodatkowe treści może nie zadziałać.

Ogólnie polecam jednak wyjście 1), przy okazji jest naprawione kilka tekstów z Pomocy (nie wszystkie), a także teksty we wskaźnikach (kiedy osiągają wartość bliską maksymalnej) i parę innych rzeczy. ;)

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #49 dnia: 22.07.2014, 10:46:07 »
Necro party.
W sumie double necro, bo dawno mnie tu nie było. ;)

Z tego, co pamiętam, w Kleopatrze, by przekroczyć 75 pkt kultury, konieczne jest wybudowanie zoo. Teraz przyjrzałam się ostatniej misji w Faraonie i tam jest konieczne 80 pkt. Instaluję grę od nowa i obawiam się, że może lepiej się wstrzymać z instalacją Kleopatry, bo może zablokować mi możliwość ukończenia misji. A może Kleopatra ją zmodyfikuje? Wie ktoś?

EDIT: Wygląda na to, że tak. Zatem po prostu witajcie. :) A przy Faraonie jeszcze z pewnego względu zostanę. ;P

Anelg

  • Nie do końca
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Kobieta
  • Lurker? Zaglądaczka? Nieważne :P
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #50 dnia: 22.07.2014, 12:33:00 »
Ważna informacja.

Znalazłam plik z Kleopatry z dawniejszej instalacji
(zmodyfikowany lekko przeze mnie ze względu na stylistykę i odmianę wyrazów)
i spróbowałam nim naprawić usterkę z Faraona.

Poniżej wgrywam oryginał (_old) i wyedytowany plik.
Po jednej próbie stwierdzam, że działa, natomiast gwarancji nie daję.

Jeśli plik będzie odpowiadał, wstawię dodatkowo oryginalny plik z Kleopatry i ten zmodyfikowany
(modyfikacja dotyczy nie tylko wiadomości z Faraona).

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #51 dnia: 26.05.2015, 14:55:57 »

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1531
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #52 dnia: 26.05.2015, 22:25:50 »
O, ciekawe tylko czemu w angielskiej wersji językowej.

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #53 dnia: 27.05.2015, 18:52:53 »
Pewnie polska bylo ciezko dorwac.  :p

Sidu87

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Faraon (+ Kleopatra)
« Odpowiedź #54 dnia: 05.06.2015, 23:51:32 »
Po angielsku, bo to pewnie wersja z GOG  :) Pamiętam, że jakiś czas temu za śmieszne pieniądze nabyłem tam właśnie Faraona z Kleopatrą oraz Zeusa z Posejdonem  ;) wersje o tyle fajne, że nie potrzebowały płyt aby działać :D teraz pozostaje mi już tylko znaleźć w necie plik dzięki, któremu można grać w faraona w rozdzielczości HD i chyba sobie przejdę jeszcze raz tę grę :D na nowo będę się czuł jak wtedy, gdy grałem w to w wieku 11 lat :D

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem