Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: O, Bogowie! Tura 29  (Przeczytany 94723 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 8
« Odpowiedź #40 dnia: 18.12.2011, 11:23:16 »
Sorry. ;)
Tworzę z "gęstej chmury materii powstałej po niewielkim wybuchu skupionej energii" planetę.

Haspen

  • Moderator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 9
« Odpowiedź #41 dnia: 18.12.2011, 13:38:03 »
Tura 9:

KazuaR & Dragwen:

[Kostka:4] Większa część roztopionej wody wystrzeliła w kosmos, odkrywając skalistą powłokę planety. Równik to teraz ogromny kanion, którego ściany są wysokimi lodowcami. [Kostka:3] Pozostała woda wyparowała, tworząc na lodowej planecie cienką atmosferę.

KazuaR od razu przeszedł do swojego planu, [Kostka:3,3] zabierając część wody na swoją planetę, a pozostała zaczęła krążyć wokół chmury Ziemka. [Kostka:2,5] Nie udało mu się zrobić wyżłobienia na czas, przez co woda rozlała się - na szczęście sama znalazła ujście w kraterze, który jest teraz całkowicie zalany.

Ziemek:

[Kostka:6] Ziemek nie tylko stworzył planetę, ale również i jej atmosferę i jeszcze zassał wodę z chmury dopiero co postawionej obok przez mrocznego elfa. Nagłe pojawienie się skalistej planety wywołało zmiany grawitacyjne w okolicy, [Kostka:3,4] przez co na planecie KazuaR'a doszło do silnych trzęsień ziemi - powierzchnia pokryła się wąwozami, nie niszcząc samej planety na szczęście - zarówno ta planeta jak i planeta lodowa musiały się nieco przesunąć, na szczęście nie cierpiąc z powodu zmian. Trawa na planecie KazuaR'a przyjęła zmiany bardzo 'ciepło' - dzięki światłu, ciepłu i wodzie zaczęła bardzo szybko rozrastać się po planecie.

Cytuj
Wszechświat:
Nieskończona ciemna przestrzeń.

W jednym punkcie tej przestrzeni znajduje się średniej wielkości żółta gwiazda, której promienie i ciepło sięgają całkiem daleko. Od gwiazdy lecą dwie chmury plazmy, mniej-więcej na dokładnie przeciwnych odcinkach. Te dwie chmury są bardzo rozrzedzone i zimne, niedługo zapewne rozproszą się.

Wokół gwiazdy krąży średniej wielkości skalista planeta, otoczona atmosferą. Planeta posiada jeden, dość spory krater powstały po uderzeniu asteroidy i wybuchu gazów, zalany wodą. Brzegi krateru i ląd dalej pokryty jest trawą. Na powierzchni planety łatwo znaleźć głębokie wąwozy.

Na drugim miejscu od gwiazdy znajduje się mała skalista planeta z atmosferą i dużą ilością małych zbiorników wodnych.

Daleko od dwóch gwiazd istnieje sobie wspaniała, acz mała lodowa planeta, pokryta wysokimi, lodowymi szczytami i poorana kanionami, sama planeta otoczona jest cienką atmosferą. Na równiku lodu nie ma - przez co równik przypomina ogromny kanion którego ścianami są wysokie, białe lodowce. W pewnym punkcie planety znajduje się kula z zamkniętą w środku plazmą.

+Mapka z tej tury.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 9
« Odpowiedź #42 dnia: 18.12.2011, 13:47:22 »
Część wody przerzucam z krateru do dwóch największych wąwozów. Później zaś tworzę drzewo rosnące korzeniami do góry i rozrzucam kilka zarodków na krawędziach wąwozów.

(Wodorosty wymyślone, fuck yeah 8) )

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 9
« Odpowiedź #43 dnia: 18.12.2011, 14:13:28 »
Staram się stworzyć jakąkolwiek formę życia i czekam 10 mln lat.
xD

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 9
« Odpowiedź #44 dnia: 18.12.2011, 14:48:13 »
rozumiem, że przez działanie gwiazdy te lodowce po bokach kaniony sie stopiły i zalały go wodą? będzie ocean - będzie dobrze.
*wyobraża sobie planetę [opis od góry] lód, "pas zieleni", ocean, "pas zieleni", lód*
Tak będzie  i d e a l n i e!

Dobra.
Udaję się na północ, na biegun. tworzę tam stworzenia, bedące teraz moimi sługami. Nie tworzę ich bardzo dużo, .. wystarczająco, do mojego celu. ;)

DZIECI MROZU
Stworzone z nieroztopianlego lodu.
Oczy to dwa małe świecące punkciki skumulowanej wodnej energii.
Mają wzrost 1.20 i dziecięca sylwetkę, stąd ta nazwa.
Zamiast zębów mają sople, nie jedzą, tylko piją, to im pomaga przetrwać. woda.
Mają siłę trzech dorosłych mężczyzn na raz.



PS: Bogowie mogą mieć "itemy"?

Haspen

  • Moderator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 10
« Odpowiedź #45 dnia: 18.12.2011, 15:31:27 »
Tura 10:

KazuaR:

[Kostka:1] Nagle większość wody z krateru zniknęła.

[Kostka:4] Na wschodnim brzegu krateru wyrosło wysokie, szare drzewo. Po niedługim czasie okolice brzegu były porośnięte kolejnymi drzewkami, dzięki prawie idealnym warunkom do rozwoju.

Ziemek:

[Kostka:3] W kilku jeziorkach pojawił się plankton, ameby i inne, niewielkie oraz bardzo prymitywne formy życia wodnego.

Dragwen:

Dragwen stworzył [Kostka:4,1,3,6,2] ślepe, karłowate istoty z wytrzymałego lodu, które żywią się wodą a jeśli trzeba, to nawet i samą wilgocią w otaczającym je powietrzu.

//Tylko istoty inteligentne będą miały wpisy do 'Istot'.

Cytuj
Wszechświat:
Nieskończona ciemna przestrzeń.

W jednym punkcie tej przestrzeni znajduje się średniej wielkości żółta gwiazda, której promienie i ciepło sięgają całkiem daleko.

Wokół gwiazdy krąży średniej wielkości skalista planeta, otoczona atmosferą. Planeta posiada jeden, dość spory krater powstały po uderzeniu asteroidy i wybuchu gazów, zalany częściowo wodą, w której rosną wodorosty. Brzegi krateru i ląd dalej pokryty jest trawą, na wschodnim brzegu także lasem szarych drzew. Na powierzchni planety łatwo znaleźć głębokie wąwozy.

Na drugim miejscu od gwiazdy znajduje się mała skalista planeta z atmosferą i dużą ilością małych zbiorników wodnych. W niektórych z nich tętni niewielkie, prymitywne życie.

Daleko od dwóch gwiazd istnieje sobie wspaniała, acz mała lodowa planeta, pokryta wysokimi, lodowymi szczytami i poorana kanionami, sama planeta otoczona jest cienką atmosferą. Na równiku lodu nie ma - przez co równik przypomina ogromny kanion którego ścianami są wysokie, białe lodowce - owo wyżłobienie jest od czasu do czasu zalewane wodą z topniejących lodowców. W pewnym punkcie planety znajduje się kula z zamkniętą w środku plazmą. Na północnym biegunie planety żyje grupa karłowatych, ślepych humanoidów żywiących się wyłącznie wodą i wilgocią.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 10
« Odpowiedź #46 dnia: 18.12.2011, 15:50:09 »
I zabawę plus wcielanie planu czas zacząć! :D
 
Więc tak.

Moje dzieci mrozu dostają ode mnie bardzo ciekawy przekaz i - chodź są ślepe - przekazuję do ich umysłów wiele informacji i obrazów. dostają tzw "trzecie oko".
Więc wiedzą co robić.
Część zaczyna pracować w kopalnii, gdzie wydobywa i ociosuje głazy .
Druga cześć zaś idzie na pewien Plac Budowy.
Trzecia cześć to "transporterzy", transportują więc rzeczy na budowe niezbędne.
I takim oto sposobem moje dzieci mrozu stwarzają mi ogromny zamek z wysokimi iglicami, kamiennymi mostami 100 metrów nad ziemią, szczelnymi murami, wieloma komatami , kanałami i lochami. Jest oczywiście zbudowany na SKALE a nie lodzie, głupi nie jestem. Jest to jakaś.. moge powiedzieć że północna cześć planety , jednak gdzieś pomiędzy równikiem a biegunem.


Mam świadomość, że budowa może potrwać kilka tur.

A ja sam - dalej  kontrolując dziecka oczywiście - udaję się na planetę z kraterem i podpierdzielam kilka ziaren drzew  i o wiele, wiele więcej traw, jednak na tyle, żeby planecie z kraterem nie stało się nic złego. Zamykam je w moich sławnych pojemnikach, użyję ich jak będą miały szanse na przeżycie.. chociaż jest już cienka atmosfera (pytanie - w tych warunkach trawa przeżyje czy nie?)
potem oddam coś w rekompensacie :>
.. w sumie to przeze mnie na planetach jest woda ;)

No co, symbioza! xD

Jak tak dalej pójdzie bedę musiał zrobić mapke swojej planety ;x

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 10
« Odpowiedź #47 dnia: 18.12.2011, 16:48:41 »
Wyrywam trawę z planety KazuaRa i rozrzucam po swojej planecie, w sumie kilkanaście ton.

(mogę tak nazywać planety no nie? wiadomo o co chodzi; jak sytuacja się zmieni to inaczej będę je nazywał) (;

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 10
« Odpowiedź #48 dnia: 18.12.2011, 17:01:26 »
Wyrywam trawę z planety KazuaRa i rozrzucam po swojej planecie, w sumie kilkanaście ton.

(mogę tak nazywać planety no nie? wiadomo o co chodzi; jak sytuacja się zmieni to inaczej będę je nazywał) (;

byłem pierwszy, więc biorę nasiona ZANIM ziemek wyrywa trawę ;)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 10
« Odpowiedź #49 dnia: 18.12.2011, 19:24:53 »
Przeciez i tak całej nie wyrwę. (;

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 10
« Odpowiedź #50 dnia: 18.12.2011, 19:32:36 »
Przeciez i tak całej nie wyrwę. (;
i co, ale tak to będę mieć mniej nasion :D

.. KazuaR?

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 10
« Odpowiedź #51 dnia: 18.12.2011, 19:56:27 »
<głos z mgły> Czego, plugawy śmiertelniku?

xD

Póki mi nie podpieprzycie planety to jest spoko. ;]

Hmm... Skoro inni się bawią to... Tworzę żywą, futrzaną pomarańczową kulkę na nóżkach, która umie mówić i sypie wkurzającymi tekstami. Taki Annoying Orange.

Haspen

  • Moderator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 11
« Odpowiedź #52 dnia: 18.12.2011, 20:14:10 »
Tura 11:

KazuaR:

[Kostka:5,3,3] Tak oto na pierwszej planecie układu powstała pomarańczowa kulka futra na dwóch łapkach. Kulka owa wydaje dźwięki z zadowolenia. Jest jej ciepło i wygodnie na brzegu krateru i ogólnie wygląda na bardzo zadowoloną ze swojej prymitywności.

Ziemek i Dragwen:

[Kostka:4] Ziemek wyrwał sporą połać trawy i posadził na swojej planecie.

[Kostka:4] Także i Dragwenowi udało się uzyskać sporo materiału - znaczy się ziaren. [Kostka:3] Tylko część udało mu się schować do kolejnego pojemnika który postawił na planecie - reszta ziarenek rozsypała się po powierzchni. Nie trzeba raczej mówić że jedynie te które upadły w okolicy ciepłego, mokrego równika przetrwały i zaczęły się rozrastać, aczkolwiek bardzo powoli.

Dragwen:

[Kostka:5] Nagle lodowe karły posiadły 'szósty' zmysł dzięki któremu mogły 'czuć' otoczenie wcale go nie dotykając.

Jednak ze względu na swe małe móżdżki wcale nie zajęły się budową wspaniałego pałacu. Jedynie kilka wykopało kilka bloków lodu.

Cytuj
Wszechświat:
Nieskończona ciemna przestrzeń.

W jednym punkcie tej przestrzeni znajduje się średniej wielkości żółta gwiazda, której promienie i ciepło sięgają całkiem daleko.

Wokół gwiazdy krąży średniej wielkości skalista planeta, otoczona atmosferą. Planeta posiada jeden, dość spory krater powstały po uderzeniu asteroidy i wybuchu gazów, zalany częściowo wodą, w której rosną wodorosty. Brzegi krateru i ląd dalej pokryty jest trawą, na wschodnim brzegu także lasem szarych drzew. Na powierzchni planety łatwo znaleźć głębokie wąwozy. Na planecie żyje pomarańczowa futrzana kulka o dwóch łapkach.

Na drugim miejscu od gwiazdy znajduje się mała skalista planeta z atmosferą i dużą ilością małych zbiorników wodnych. W niektórych z nich tętni niewielkie, prymitywne życie. Na lądzie rośnie powoli trawa.

Daleko od dwóch gwiazd istnieje sobie wspaniała, acz mała lodowa planeta, pokryta wysokimi, lodowymi szczytami i poorana kanionami, sama planeta otoczona jest cienką atmosferą. Na równiku lodu nie ma - przez co równik przypomina ogromny kanion którego ścianami są wysokie, białe lodowce - owo wyżłobienie jest od czasu do czasu zalewane wodą z topniejących lodowców. W tym właśnie równikowym rowie rośnie trawa.
W pewnym punkcie planety znajduje się kula z zamkniętą w środku plazmą. Na północnym biegunie planety żyje grupa karłowatych, ślepych humanoidów żywiących się wyłącznie wodą i wilgocią.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Dragwen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 10
« Odpowiedź #53 dnia: 18.12.2011, 20:40:02 »
Nikomu nie znaną mocą która jest dziwna powiększam mózgi tych istot by - nie dość zbudowały pałac - umiały mówić, myśleć, wymyślać - ogólnie jak homo sapiens sapiens. Jednak są pod moją częściową "kontrolą"  w taki sposób, że wprost nie znają zabijania ani nie obmyślają niecnych sztuczek.
Aha, zapomniałbym, robię im też "oczy" normalne, żeby też widziały. nie tracąc oka trzeciego, które teraz będzie służyło do.. pomyślę potem ;)

I zmieniają się powoli, stają się.. żywe. oczywiście na tyle, na ile pozwala moja atmosfera. Więc na razie to jakieś dziwne hybrydy będą.

A jak same mi nie zbudują pałacu ja to zrobię a one tylko mi pomogą nosząc co popadnie.
*wyobraża sobie swoją postać która palcem w powietrzu przesuwa kamienie*
o, fajnie. ^^

Cześć istot idzie na południową część planety :>
i tam w wysokiej górze mi robią kuźnię, wiercą bardzo głęboko w ziemi tworząc korytarze, szyby i komnaty.
tak, zamierzam podzielić planetę na dwa królestwa, ale to potem jak życie będzie :>
W tej górze będzie znajdowała się stolica inego królestwa, ale o tym później. na razie ma robić za kuźnię.


To, co sie winno z planetą dziać bez mojej ingerencji ani kostek..
lodowce topnieją , ze ścianek kanionu woda ścieka. i nie zatapia całej doliny jak leci, jakoś nie wierzę, żeby była równa jak.. stół.
Tworzą się rzeki, wodospady i inne cuda które spływają do pewnej.. dziury tworząc pierwsze jezioro na mojej planecie.

EDIT: masz wodę ziemek, .. za chwile zrobisz sobie planetę - ocean! :D


EDIT 2: .. tylko ja zawsze pisze takie epopeje? o.o

EDIT 3: a czy ta kulka przypadkiem nie powinna być w "istotach"? :)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 10
« Odpowiedź #54 dnia: 18.12.2011, 20:49:19 »
Jest u mnie woda na planecie? Tworzę wodę na mojej planecie.
Wyewoluuję z trawy kolejne rodzaje roślin, od kwiatków, aż po drzewa.

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 10
« Odpowiedź #55 dnia: 18.12.2011, 20:53:57 »
Daję kulce oczy by widziała co i jak się dzieje. Później tworzę góry w różnych punktach skalistej planety.

Haspen

  • Moderator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 12
« Odpowiedź #56 dnia: 18.12.2011, 22:21:39 »
Tura 12:

KazuaR:

[Kostka:3] Kulka dostała jedno oko, które pozwoliło jej widzieć okolicę. Nie przejęła się zbytnio, i dalej wędrowała sobie po okolicy.

[Kostka:6] Cała planeta zadrżała gdy nagle wielkie szczyty i łańcuchy górskie wystrzeliły z jej powierzchni. Nawet w kraterze powstały szczyty, i wąwozy zmieniły się w zawaliska dolinowe. Mało gdzie jest teraz równy ląd, nie wspominając że większość traw i drzew została zniszczona przy pęknięciach ziemi. Krater już nie przypomina okręgu i w sumie jezioro jest teraz powyginaną plamą.

Ziemek:

[Kostka:3] Przybyło jeziorek.

[Kostka:4,2,4] Trawa rozrosła się i ewoluowała - o ile nie powstały z niej kwiatki, to karłowate drzewa i owszem. Niegdyś skalista planeta, teraz bardziej przypomina wielkie zielone mokradło.

Dragwen:

[Kostka:1] Dzieci mrozu otrzymały mózgi - co spowodowało eksplozję ich lodowych czaszek, przeładowanych materiałem myślowym. Oczywiście anulowało to wszelkie plany które można było wykonać przy pomocy - nieżywych już - lodowych karłów.

[Kostka:5] Nieopodal miejsca masowego zgonu karłów powstał nagle wspaniały zamek z lodu i kamienia - taki jak wymarzył sobie Dragwen. Z wieloma komnatami, strzelistymi wieżami, wspaniałymi łukami i mostami, i podziemiami.

Cytuj
Wszechświat:
Nieskończona ciemna przestrzeń.

W jednym punkcie tej przestrzeni znajduje się średniej wielkości żółta gwiazda, której promienie i ciepło sięgają całkiem daleko.

Wokół gwiazdy krąży średniej wielkości skalista planeta, otoczona atmosferą. Planeta ta jest w większości pokryta łańcuchami górskimi. W jednym punkcie tej planety jest jezioro które rozlało się po nierównościach i otacza jedną z wielkich gór. Na brzegach tego jeziora rosną trawy i nieliczne drzewa. Na planecie żyje pomarańczowa futrzana kulka o dwóch łapkach i jednym oku.

Na drugim miejscu od gwiazdy znajduje się mała bagienna planeta z atmosferą i dużą ilością małych zbiorników wodnych. W niektórych z nich tętni niewielkie, prymitywne życie. Większość lądu jest pokryta trawą i karłowatymi drzewami.

Daleko od dwóch gwiazd istnieje sobie wspaniała, acz mała lodowa planeta, pokryta wysokimi, lodowymi szczytami i poorana kanionami, sama planeta otoczona jest cienką atmosferą. Na równiku lodu nie ma - przez co równik przypomina ogromny kanion którego ścianami są wysokie, białe lodowce - owo wyżłobienie jest od czasu do czasu zalewane wodą z topniejących lodowców. W tym właśnie równikowym rowie rośnie trawa.
W pewnym punkcie planety znajduje się kula z zamkniętą w środku plazmą, a nieopodal następna, z nasionkami. Na północnym biegunie planety znajduje się ogromny i wspaniały zamek z lodu i kamienia.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 12
« Odpowiedź #57 dnia: 18.12.2011, 22:34:01 »
Hahaha.

Ewoluuję dalej roślinność ubogacając planetę o kolejne jej rodzaje. Stwarzam też na podobieństwo swoje z gliny i ziemii stworzenia, które potrafią przeistaczać się z formy bardziej ciekłej na stałą, potrafią też łączyć się ze sobą i przemieszczać.

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 12
« Odpowiedź #58 dnia: 18.12.2011, 22:39:08 »
Przez równik robię równanie terenu, przesadzam tam trochę roślinności i "kopiuję" pomarańczową kulkę.

Hahaha.

Tak to zabrzmiało dla mnie. ^^"

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O, Bogowie! Tura 12
« Odpowiedź #59 dnia: 18.12.2011, 22:41:51 »
Hahahaha. xD

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem