Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Dwa tygodnie z Knights and Merchants  (Przeczytany 7909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Dwa tygodnie z Knights and Merchants
« dnia: 27.09.2014, 23:59:01 »
Dzięki temu wątkowi na forum zdobyłem polską wersję Knights and Merchants, która poprawnie działa na moim PC. Dzięki KazuaR. :)

I tak przez ostatnie dwa tygodnie w wolnych chwilach grałem w KaM.
Steam overlay (ciągle nie jestem do niego przekonany, nie podoba mi się on) pokazuje, że spędziłem grając 43 godziny. W tym czasie ukończyłem obie kamapnie - The Shattered Kingdom oraz The Peasants Rebellion.


Największy problem miałem z misją, w której przeciwnicy w określonym czasie atakowali moją bazę i mojego przeciwnika. Dopiero po za czwartym czy piątym razem (po ustaleniu specyficznej taktyki - wyprodukowania w jak najktórszym czasie jak najwięjszej liczby kusz i uzbrojenia) udało mi się odbić ten atak. Po obronie misja ta przebiegała jak większość misji - spokojne rozbudowywanie misteczka i uzbrajanie coraz większej liczby żołnierzy odbijając czasem pomniejsze ataki przeciwników, kończąca się atakiem i pokonaniem wrogów.


Dwie rzeczy trochę uprzykrzyły mi rozrywke:
1) AI - sztuczna inteligencja nie stawiała dużego wyzwania, bardzo łatwo było wyciągnąć jednostki wroga z zabarykadowanych pozycji na preferencyjne dla mnie, gdzie dużo mniejszymi siłami pokonywałem armie przeciwnika.
2) Przedstawienie fabuły w kampani The Peasants Rebellion - nie chodzi mi o samą fabułę (w obu kampaniach jest ona prosta, ale sensowna), ale o to jak zaprezentowana została ona graczom, w którejś misji z kolei w tej kampanii miałem przykre wrażenie, że tekst poprzedzający misję był niespójny z treścią samej misji. Poza tym teksty tej kampanii były dużo prostsze niż w kampani The Shattered Kingdom - miałem wrażenie, że były pisane w pośpiechu.


Może za jakiś czas sięgnę po KaM Remake wspomniany w tym poście - niewielkie zmiany w gameplay'u (m.in. dodany nowy budynek - market), sporo nowych map (edytor map!), a nawet cała 10-epizodowa kampania i co najważniejsze - ciągle popuparny tryb multiplayer.


EDIT:
Hmm. Ostatni raz w Knights and Merchants grałem chyba aż ponad 5 lat temu - link.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem