Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Modyfikowanie postów  (Przeczytany 7213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Modyfikowanie postów
« dnia: 17.02.2011, 14:04:12 »
O umożliwienie edycji postów w każdej chwili, czyt: zniesienie limitu 15 minut na edycję.

Jest to strasznie denerwujące, szczególnie że  jestem człowiekiem który czasami dostaje olśnienia i chce dopisać coś po godzinie, dwóch, a nie może, jedynym ratunkiem jest napisanie kolejnego posta... dla jednego zdania?

Osobiście nigdy wcześniej nie spotkałem się z limitem 15 minut, a na różnych i różniastych forach hasam sobie dobre sześć czy siedem lat - polskie, zagraniczne, tematyczne, ogólne - nigdzie takiego limitu nie było.

A ludzie z problemami natury technicznej? Prąd zgaśnie tudzież łącze padnie na pół godziny - wszystkie zmiany idą w cholerę, bo post 'zablokowany'. I co wtedy? Trzeba napisać dwa posty pod rząd.

Dodatkowym minusem tego limitu 15 minut jest zmiana linków (np: przy nowych wersjach map). Ktoś może wskazać palcem na mój temat zbiorczy z misjami do Zeusa jako jedyny z takim 'problemem' - prawda, ale osobiście wolę samemu tam wrzucać linki do pierwszego posta niż, jak zaproponował Ziemek, wrzucać w nowym poście a on to przeniesie po X godzinach/dniach.

Już nie wspomnę o artykułach i zamieszczaniu załączników - bo żeby zdobyć link ząłacznika, trzeba wpierw napisać posta. A potem trzeba się streszczać by zamieścić linki w te 15 minut.

Tak więc - uprzejmie proszę Administratora Ziemka o ustawienie nieograniczonej edycji postów.

Pozdrawiam, Haspen.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Prośba do Administratora.
« Odpowiedź #1 dnia: 17.02.2011, 15:19:23 »
To jest bardzo stara reguła, którą Ziemek wprowadził bodajże dawno temu, jeszcze na początkach Olimpu. Przyczyną było chyba nadużywanie przez ludzi tej funkcji, ale nie sądzę by to się wciąż powtarzało.
Też nie jestem miłośnikiem tej reguły, więc jeśli Ziemek ją zmieni, byłbym wdzięczny. Jeśli przy niej pozostanie, zrozumiem to, bo pamiętam powody.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Prośba do Administratora.
« Odpowiedź #2 dnia: 17.02.2011, 15:24:26 »
To jest bardzo stara reguła, którą Ziemek wprowadził bodajże dawno temu, jeszcze na początkach Olimpu. Przyczyną było chyba nadużywanie przez ludzi tej funkcji, ale nie sądzę by to się wciąż powtarzało.
Też nie jestem miłośnikiem tej reguły, więc jeśli Ziemek ją zmieni, byłbym wdzięczny. Jeśli przy niej pozostanie, zrozumiem to, bo pamiętam powody.

O! Tego nie wiedziałem. Ale zdania nie zmienię ;)

Szczególnie że 'wywodzę się' z forów gdzie za double-posta czy lenistwo (nie edytowanie posta, ale pisanie nowego) dostawało się ostrzeżenia, które przy nagminnym łamaniu tej zasady wylatywało się z forum.

Wszystkie inne fora poza n-gry mają otwartą edycję postów, a moderacja nie śpi ;) Czy na n-gry potrzeba woźnego? Może, ale to temat na kiedy indziej :)
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1531
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Prośba do Administratora.
« Odpowiedź #3 dnia: 17.02.2011, 18:08:46 »
N-Gry jest inaczej zbudowany niż większość stron internetowych (powiem wręcz, że nie znam żadnego który jest zbudowany tak jak N-Gry) - dokładnie chodzi o to, że silnik forum jest wykorzystywany jako silnik całego vortalu. Z tego też powodu udostępnienie nieograniczonego czasowo modyfikowania postów jest - nie tyle co niemożliwe - ale niewskazane.
Z mojej strony mogę powiększyć limit czasowy do np. 1 godziny. Co o tym myślisz Haspen?

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Prośba do Administratora.
« Odpowiedź #4 dnia: 17.02.2011, 20:51:54 »
Aha, niemożności techniczne. Jedyna rzecz która może mnie zmusić do kompromisu.

Niech będzie i godzina. Zawsze to więcej niż kwadrans.
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1531
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Modyfikowanie postów
« Odpowiedź #5 dnia: 17.02.2011, 21:59:13 »
Nie jest to niemożliwe, ale niewskazane. - Mówię to jako osoba, która pisała kod tej strony.
Zmienione na jedną godzinę.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem