Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Aztec Empire - Nowy city-builder  (Przeczytany 4577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Aztec Empire - Nowy city-builder
« dnia: 14.06.2020, 14:30:02 »
Niedawno ruszył projekt na kickstarterze: https://www.kickstarter.com/projects/aztec-empire/aztec-empire
Na razie zebrali ok. połowę kwoty. Grałem w demo, nawet fajne, choć jest problem z pieniędzmi, może w przyszłości to zmienią. Nie ma tam poborców podatkowych tylko pieniądze się generują automatycznie z każdego domu. Ilość pieniędzy zależy od poziomu rozwoju. Ogólnie gra zapowiada się ciekawie, choć graficznie przypomina Lethisa, który został przyjęty dość średnio.

Haspen

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Panie Peasley, gdzie jest mój Earl Grey?
    • Zobacz profil
Odp: Aztec Empire - Nowy city-builder
« Odpowiedź #1 dnia: 14.06.2020, 14:39:13 »
Widziałem tę grę u jednego streamer'a, gra całkiem całkiem. Grafika sama w sobie mi nie przeszkadza, a klimaty Mesoamerykańskie rzadko kto bierze do obróbki, więc tu też plus.

Martwi mnie jednak wielkość mapy z pierwszej misji... mam nadzieję, że jest taka mała tylko dla wprowadzenia, a nie jest standardem samym w sobie. Inaczej nie mamy co liczyć na wielkie, bogate metropolie :-\
World of Horror - a reszta gier może się schować :P
Czym się mogę pochwalić na N-Gry.pl - Misje i gry otwarte (2010-2019)

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aztec Empire - Nowy city-builder
« Odpowiedź #2 dnia: 14.06.2020, 14:48:40 »
Wydaje mi się, że dali taką tylko dla wprowadzenia, a normalnie będą też większe mapy, ale zobaczymy :)

KazuaR

  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Płeć: Mężczyzna
  • Not enough minerals.
    • Zobacz profil
Odp: Aztec Empire - Nowy city-builder
« Odpowiedź #3 dnia: 14.06.2020, 22:42:59 »
Rzeczywiście, interfejs i ogólny design mocno przypominają te z Lethisa. Chociaż jest jeden plus - obecność Cortesa (Corteza?) może sugerować, że w przeciwieństwie do Lethisa mogą być scenariusze militarne.

Edit:
Ograłem demo i silnik wydaje się być bardziej ogarnięty od Unity (jeśli dobrze pamiętam) - szybsze uruchamianie, chociaż to może być wynik tego, że trzeba załadować bardzo mało danych. O grafice mogę powiedzieć tyle, że przypomina mi generator podglądu izometrycznego w Dwarf Fortress. Na plus jest stopniowe rozrastanie się lasu, mała rzecz, a cieszy. Teraz przejdę do negatywów. Przycisk usuwania na pierwszy rzut oka jest umieszczony trochę nieintuicyjnie, ale idzie się szybko przyzwyczaić. Sposób generowania waluty również jest dla mnie nietrafiony - przychody w demie generują się za wolno. Drugą kwestią mechaniczną jest resetowanie prędkości gry przy każdym oknie dialogowym. Gryzie mnie też jakość obrazków wykorzystanych w dialogach, można liczyć piksele - inna kwestia to "sztywność" doradcy, czyli brak prostej animacji dającej wrażenie, że gość żyje (choćby mruganie oczami). Jednak to moja skromna opinia i pewnie takie detale zostaną doszlifowane.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aztec Empire - Nowy city-builder
« Odpowiedź #4 dnia: 17.06.2020, 14:45:00 »
W demie w interfejsie nie zauważyłem zakładki z budynkami militarnymi, nie ma też żadnych militarnych rzeczy na załączonych grafikach przez twórców, nie ma też o tym mowy w ich dev-blogu, więc wydaje mi się, że militariów nie będzie. Cortez jest wymieniony jedynie jako postać. Jeśli pojawi się aspekt militarny to bardziej obstawiam, że będzie to coś bardzo uproszczonego typu jeśli masz wyprodukowanych tyle i tyle jednostek to poniesiesz takie a takie straty w starciu i jesteś zwycięzcą / przegranym.

enost

  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aztec Empire - Nowy city-builder
« Odpowiedź #5 dnia: 13.07.2020, 14:16:58 »
Niestety kampania na Kickstarterze nie spotkała się z takim uznaniem jakiego spodziewali się twórcy (teraz może już jeden twórca) i projekt został anulowany po uzyskaniu połowy kwoty. Prawdopodobnie data wydania ulegnie przesunięciu, w tej chwili poszukiwany jest grafik do dalszych prac. Możliwe też, że jednak nie uda się wydać gry.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziewiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dziewiec):
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac piec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre siedem):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem