Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Sekcje vortalu  (Przeczytany 6510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Sekcje vortalu
« dnia: 21.08.2011, 13:24:12 »
...
Proszę, powiedz mi Ziemek, że nie będzie znowu kolejnej praktycznie pustej sekcji Anno, i w końcu zaczniemy robić sekcje seriami.

Naprawdę wiele bym chciał, ale czasu tyle nie mam ile bym chciał.
Z drugiej strony nie miałem zamiaru robić żadnych kompendiów wiedzy o grach, a raczej miejsce do pisania, dyskutowania i pochwalenia się osiągnięciami w grach - bardziej coś w tym stylu.
Jeżeli masz jakieś pomysły to chętnie je usłyszę.

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Sekcje vortalu
« Odpowiedź #1 dnia: 21.08.2011, 14:34:46 »
Moim pomysłem jest to, żeby sekcje były poświęcone nie pojedynczym grom, ale całym seriom - bo wielu "starym" grom z pojedyncza po prostu nie ma wiele do gadania. A o całych seriach prędzej znajdą się tematy (choćby przez scalenie wątków i info z pojedynczych gier).
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Sekcje vortalu
« Odpowiedź #2 dnia: 21.08.2011, 15:39:45 »
Przy aktualizacji forum właśnie tak chciałem zrobić, ale ostatecznie powstrzymałem się ze względu na m.in. działy downloadu  (które i  tak trzeba by ulepszyć) by nie mieszać np. misji Zeusa i Cesarza.

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Sekcje vortalu
« Odpowiedź #3 dnia: 21.08.2011, 17:31:34 »
Akurat Zeusa i Cesarza zatrzymałbym osobno z powodu zupełnie różnego klimatu, i odrębnej nazwy. Wszystkie Anno korzystają z podobnych mechanik, podobnego klimatu (nowożytna Ameryka, z wyjątkiem tej najnowszej zapowiedzianej wersji), więc naprawdę zaoszczędzi się wizualnej przestrzeni na serwisie scaleniem tych sekcji. Podobnie oba SC można chyba scalić, a sekcję WC poświęcić na wszystko warcraft-owe (bo i tak nie piszę w niej nic poza moimi reakcjami na najnowsze wieści z WoWa).
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Sekcje vortalu
« Odpowiedź #4 dnia: 21.08.2011, 17:53:19 »
Dlatego zrobiłem porządek na stronie głównej forum.
Co do samego podziału myślę, że warto go zostawić. Ktoś grający w Anno 1602 szukając save'ów znajdzie je łatwiej w sekcji samego Anno 1602 niż ogólnej sekcji Anno.
Można by pomyśleć o ogólnej sekcji (ciąglę będę się trzymał tego przykładu) Anno, gdzie w dziale Download (i może innych) możnaby wybrać filtry pokazujące pliki tylko z danej gry. Nie wiem jednak czy nie wprowadzi to tylko zamieszania.

Kalontas

  • Demiurg
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 395
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Sekcje vortalu
« Odpowiedź #5 dnia: 22.08.2011, 20:49:40 »
Można oznaczać pliki do poszczególnych gier tagami w nazwie tematu. Np. [1602], [1404], albo [WC3X], [WoW].
W ogóle wspominam o tym, bo szanse na to, że będzie jakaś grupa zagorzałych fanów tylko jednego Anno jest nikła - a dużo szybciej znajdą się fani całej serii.
What we want is a story that starts with an earthquake and works its way up to a climax.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest dziesiec odjac dziesiec (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre dwa):
Napisz malymi literami ile to jest trzy odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre cztery):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac dwa (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre jeden):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem