Nieśmiertelne Gry Szukaj
Nieśmiertelne Gry

Autor Wątek: Powrót do StarCraft I & II  (Przeczytany 5443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziemek8

  • Administrator
  • Gracz
  • *****
  • Wiadomości: 1528
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Powrót do StarCraft I & II
« dnia: 08.11.2020, 22:24:40 »
Tak samo jak ostatnio (3 lata temu):
http://n-gry.pl/dzienniki/1420
Zaczęło się od powrotu do oglądania meczy profesjonalnych graczy StarCraft. Najpierw trochę GSL (StarCraft II), potem ASL (StarCraft I). Jak najbardziej polecam kanał AfreecaTV eSports.

Potem (15 października) pojawiła się smutna informacja (link), że StarCraft II nie będzie otrzymywał więcej "dużych" aktualizacji (wsparcie e-sportu, naprawa błędów nadal będą miały miejsce, ale nie będzie nowej zawartości do kupienia). Sam kupowałem samą grę (Wings of Liberty) i oba główne dodatki (Heart of the Swarm i Legacy of the Void) na premierę, ale nic więcej nigdy nie kupowałem wewnątrz gry.

Dopiero 18 października kupiłem "dodatkową kampanię" (Nova Covert Ops) - jedyna dodatkowa zawartość do kupienia w grze, która oferuje rzeczywiście nową zawartość (a nie "customizacje"). Całkiem przyjemnie się grało - 9 misji Terran. Część misji bardziej przypominała RPG, a nie RTS (misje, w których kieruje się jedynie główną bohaterką - Novą), ale nawet mimo to, polecam.

Do dzisiaj zdążyłem zdobyć wszystkie osiągnięcia w kampanii Novy, poprawić wynik osiągnięć kampanii Heart of the Swarm z 82% do 100% (Wings of Liberty już wcześniej miałem na 100%) i zdobyć kilka osiągnięć w kampanii Legacy of the Void. Zagrałem także kilka meczy rankingowych (1v1) - dostałem się do ligi srebrnej, więc nie ma się czym chwalić. ;)



A teraz o StarCraft I - 3 lata temu pisałem, że nie kupiłem wersji "Remastered", ale pewna aktualizacja dla starej wersji też była dostępna (i to na tej wersji wtedy grałem). Teraz jednak zdecydowałem się na zakup StarCraft Remastered. Tak naprawdę niczego nie brakowało mi w (zaktualizowanej) starej wersji, na zakup (podobnie jak na zakup dodatkowych misji Novy w StarCraft II) zdecydowałem się chyba bardziej z powodu ogłoszenia o którym pisałem wyżej (link) - by okazać wsparcie dla gatunku RTS i zawartości na jakiej mi zależy (dodatkowa zawartość, a nie "customizacje").


Wracając do StarCraft I rozegrałem parę meczy rankingowych (dostępnych tylko w wersji Remastered) - jednak szło mi bardzo źle, nie ma się czym chwalić. ;) Rozegrałem także pierwszą kampanię Terran z oryginalnego StarCrafta - porównując moje wyniki sprzed 3 lat:

Kampania Original - Terran (notatka z 29.08.2022: w wersji remastered czas przejścia czasami jest nieprawidłowy, może wtedy (listopad 2020) tego nie zauważyłem)
Misja 1 - czas 03:16 (+00:01)
Misja 2 - czas 03:11 (-00:25)
Misja 3 - czas 14:42 (-05:43)
Misja 4 - czas 06:45 (+00:08)
Misja 5 - czas 07:44 (-08:26)
Misja 6 - czas 06:32 (-03:44)
Misja 7 - czas 01:20 (-00:20)
Misja 8 - czas 18:23 (-05:44)
Misja 9 - czas 13:32 (-08:29)
Misja 10 - czas 20:36 (-03:01)

Mniej więcej 30% lepszy czas przejścia tej kampanii.


Kilka dodatkowych zrzutów ekranu z wersji remastered:




Dwie opcje UI w wersji remastered:


Zrzuty ekranu ze starej wersji:


EDIT 11.11.2020:
Rozegrałem jeszcze kilka meczy rankingowych. Dostałem się do ligi "E", po 2 wygranych meczach dostałem promocje do ligi "D", a potem spadłem spowrotem do "E". ;)

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Napisz malymi literami ile to jest trzy dodac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre trzy):
Stolica Polski (malymi literami) (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre osiem):
Napisz malymi literami ile to jest piec odjac jeden (na koncu (bez spacji) dopisz cyfre piec):

Witamy!

Dostęp dla gości
Niezarejestrowani goście mają pełny dostęp do zasobów wortalu, muszą jednak podawać odpowiedzi na antyspamowe pytania kontrolne. Zachęcamy do rejestracji, aby wygodniej korzystać z wortalu, móc identyfikować się w naszej społeczności oraz móc modyfikować ustawienia wortalu pod swoje gusta.

Pliki Cookie
Używamy plików Cookie, aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Rozumiem